10 nowoczesnych błędów / zła etykieta, która zabija pierwsze wrażenia

“więc zrobiłeś ten raport?”

*Brak odpowiedzi*

“ten, który Ci przypisałem w zeszłym tygodniu?”

*Brak odpowiedzi*

“”

*patrzy* ” oh sorry boss! Tweetowałem … ”

…..FAIL

To zabawne jak czasy się zmieniły.

Nasz świat jest bardziej zaawansowany…

… a jednak cofnęliśmy się nieco na czymś podstawowym …

nasze maniery.

Czas na kurs odświeżający…

… żebyś nie strzelał sobie codziennie w stopę.

oto 10 nowoczesnych błędów, które zabiją twoje wrażenie, jeśli nie będziesz ostrożny.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film – 10 błędów nowoczesności

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film na YouTube – Nowoczesna etykieta, która zabije Twoje pierwsze wrażenia

1. Sprawianie, że Twój telefon jest ważniejszy niż ludzie

w dzisiejszych czasach jesteśmy tak zanurzeni w natychmiastowej łączności, że wpływa to na naszą bezpośrednią komunikację. Niestety wygląda na to, że wielu z nas daje naszym telefonom (lub innym gadżetom) pierwszeństwo przed ludźmi w naszej obecności.

najgorsze jest to, że jesteś w środku rozmowy i słyszysz dzwonek telefonu. Czasami jest to jakiś przypadkowy telefon od firmy, która próbuje ci coś sprzedać – ale i tak masz ochotę odpowiedzieć. Sugeruję więc, aby ustawić telefon w trybie cichym (lub nawet go wyłączyć) za każdym razem, gdy angażujesz się z kimś przez jakiś czas.

oczywiście jest wyjątek, jeśli zgodnie z prawem oczekujesz telefonu-sprawy związane z pracą, nagłe wypadki rodzinne, ciąża żony itp. Pamiętaj o grzecznym usprawiedliwieniu, mów krótko i dołącz do nas, jeśli to nic pilnego. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest wstrzymanie bieżącej rozmowy na kolejną, która trwa tak długo.

ale we wszystkich innych przypadkach, gdy kontaktujesz się z rodziną lub przyjaciółmi, zasługują na Twoją pełną uwagę. Sprawdź to potężne przemówienie na YouTube, które podsumowuje wady nowoczesnej technologii-w jaki sposób uczyniło nas “bardziej samolubnymi i oddzielnymi niż kiedykolwiek”. Więc naucz się odkładać na bok i nie myśleć o telefonie lub Facebooku. Nie powinieneś dla nich żyć.

mówiąc coś Online, czego nie powiedziałbyś osobiście

Możesz myśleć o World Wide Web jako alternatywnej rzeczywistości, ale to tylko platforma, aby odsłonić się przed prawdziwym światem – i masami prawdziwych ludzi. Nie bądź naiwny, myśląc, że cokolwiek opublikujesz w Internecie, nie wróci, aby cię ugryźć.

w 2013 roku, kobieta, która była szefową Komunikacji Korporacyjnej w nowojorskiej firmie internetowej (o wszystkim!) Opublikuj rasistowski Tweet o AIDS, zanim polecisz do Południowej Afryki na wakacje. Zajęło to tylko 11 godzin lotu, aby jej” żart ” stał się wirusowy i zmienił ją w znaną postać publiczną. Wróciła do domu i została zwolniona.

To dość ekstremalny przykład. Większość z was nie pomyślałaby o zrobieniu czegoś takiego. Ale wiadomość jest jasna: gdy ktoś inny zobaczy, co publikujesz, nie będzie go cofać. Nie musi być w mediach społecznościowych – może to być każdy e – mail lub tekst, którego nie piszesz ostrożnie.

oto złota zasada dotycząca komunikacji z urządzeniem – zawsze pytaj, czy jest to coś, co masz odwagę powiedzieć twarzą w twarz. To wyklucza nienawistne lub obraźliwe posty. Oznacza to, że kiedy omawiasz delikatne kwestie, musisz mądrze dobierać słowa.

wystarczy spojrzeć na te ostatnie wybory prezydenckie i wszystkie walki, które wywołały w Internecie. Ludzie nie przyjaźnili się ze sobą-i to oczywiście wpłynęło na ich relacje offline. Więc zawsze potrójnie sprawdzaj, co masz zamiar opublikować (i spróbuj powiedzieć to na głos).

Nie praktykowanie dobrych manier w domu

ludzie nie doceniają, jak duży wpływ mają ich nawyki w domu. Jeśli nie starasz się przestać dłubać w nosie w domu, prawdopodobnie nieświadomie zrobisz to publicznie. Ja, niestety, znam ludzi, którzy to robią-i nie lubię uściskać im rąk!

dobre maniery powinny zaczynać się w domu. Nie możesz nalegać na ten “przełącznik”, który zapamiętasz, aby odwrócić po wyjściu z domu. Nawyki są albo tam, albo nie tam – wyuczone lub niewyuczone. Nie jesteśmy zaprogramowani, żeby je włączać i wyłączać.

4. Brak punktualności

mój czas w Marine Corps nauczył mnie wartości punktualności. Tak, to dobry nawyk sam w sobie i zmniejsza te stresujące poranki, gdy jesteś w pośpiechu. Ale to nie jest przede wszystkim dla ciebie-ale dla drugiej osoby.

prawda jest taka, że kiedy się spóźniasz, marnujesz czyjś czas. Ta osoba zrobiła swoją część, aby spotkać się z Tobą w czasie, na który oboje się zgodziliście. Więc nawet jeśli to niezamierzone – zmuszanie ich do czekania jest jak zdzieranie ich. Nie okradasz ich z pieniędzy, ale z czegoś cenniejszego … ich czasu.

polecam być 10-15 minut wcześniej do czegokolwiek. Mając to na uwadze, jeśli okaże się, że musisz się spóźnić – Zawsze miej uprzejmość, aby zadzwonić lub wysłać SMS-a do drugiej osoby. Im szybciej się o tym dowiedzą, tym lepiej. W przeciwnym razie, to tylko zaszkodzi twojej reputacji na dłuższą metę.

nie mając świadomości sytuacyjnej

tak duży jak świat, powinniśmy mieć świadomość wszystkiego wokół siebie. Zwłaszcza, gdy widzimy ludzi, którzy wyraźnie potrzebują pomocy-starą kobietę niosącą kilka toreb na zakupy, lub nowego faceta w mieście, który wygląda na zagubionego. W naszej naturze leży pomaganie.

jeśli chodzi o świadomość sytuacyjną, nie ma bardziej dramatycznego przykładu niż śmierć wujka Petera Parkera w filmie Spider-Man z 2002 roku. To tragiczna scena-w jednej chwili Peter pozwala przestępcy uciec z zemsty, a w następnej przestępca strzela do swojego wujka. Tekst “przegapiłem część, w której to mój problem” nie mógł być bardziej ironiczny.

ale to był punkt zwrotny Piotra. Zdał sobie sprawę, że ma większą odpowiedzialność niż on sam. I podobnie jak on, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko. Ułatwianie czyjegoś (zwłaszcza obcego) życia z dobroci – to znak prawdziwego, dobrze wychowanego dżentelmena.

6. Nie okazywanie szacunku w pracy

łatwo jest właśnie ukończyć najlepszy uniwersytet i poczuć się jak siła, z którą należy się liczyć. Ale reality check-jest zupełnie inaczej, gdy zaczynasz pracę. Nie ma znaczenia, ile masz ocen A+ lub osiągnięć. To nie czas i miejsce dla twojego ego.

zaczynasz od dołu. Nie wiesz wszystkiego, a wiele z tego, czego nauczyłeś się w szkole, na razie nie będzie miało znaczenia. Więc szanuj swoich menedżerów i współpracowników pomimo ich pochodzenia. To oni mają doświadczenie.

i nie udawaj głupiego przed szefem! Postać Anne Hathaway w “Diable ubiera się u Prady” zachichotała podczas spotkania i nazwała świat mody “stuff” – tylko po to, by zostać upieczoną przez Meryl Streep. Nie ryzykuj żartów, gdy jesteś nowy. Jeśli twoi współpracownicy myślą, że nie mówisz poważnie, nie będą cię słuchać, a nawet chcą z tobą pracować. Poznaj swoje miejsce.

ciągłe przerywanie

To idzie w parze z szacunkiem w pracy (a nawet wszędzie indziej). Nie powinieneś wchodzić do pokoju i mówić rzeczy, gdy inni rozmawiają. Nie powinieneś im przeszkadzać, gdy próbują coś wyjaśnić.

szczególnie ważne jest, aby kontrolować usta w biurze. Przerywając koledze-zachowujesz się, jakbyś w pełni go zrozumiał, zanim jeszcze skończy. Możesz rzucać komentarze bez całego kontekstu. A to może doprowadzić ich do postrzegania Cię jako kogoś aroganckiego lub dominującego.

pamiętaj – każdy z nas ma 2 uszy i 1 usta. Więc to prawdopodobnie oznacza, że powinniśmy słuchać więcej niż mówimy, i słuchać dużo zanim porozmawiamy.

nadużywanie wulgarnego języka

przekleństwa mogą brzmieć fajnie w piosenkach rapowych lub zrobić świetne puenty w filmach. Ale nie nadużywaj ich. Wiesz, jak słowo na ” F “może służyć jako przysłówek (jak” F—ing stupid ” lub “F—ing cold”)? Jeśli użyjesz go co drugie zdanie w rozmowie, skończysz wyłączając ludzi.

ci, którzy mają ten nawyk, są postrzegani jako bezklasowi lub niewykształceni. I może to być niewygodne dla tych, którzy nie słyszą tego rodzaju języka często. Trzeba więc traktować przekleństwa jako” specjalne ” słowa – nie należy ich nadużywać i należy je wypowiadać tylko po to, aby coś podkreślić (nie wszystko!).

9. Brak cierpliwości

ten ma wiele wspólnego z empatią-jak postawienie się w sytuacji innych ludzi. Może jesteś pracoholikiem, i to jest w porządku. Masz zapał, by robić wielkie rzeczy, ale także polegasz na pomocy innych.

jest bardzo prawdopodobne, że ci faceci w domu napotykają różne sytuacje. Mogą mieć dzieci lub obowiązki, które nie pozwalają im reagować tak szybko, jak chcesz. Dlatego musisz je zrozumieć i znaleźć sposób na kompromis.

Jeśli nie mogą wysłać ci maila do 20: 00 danego dnia, zadaj sobie pytanie, czy to naprawdę wielka sprawa. Może się okazać, że 22: 00 lepiej dla nich działa – i faktycznie nie masz nic przeciwko. Te małe akty cierpliwości mają ogromny wpływ na twoje relacje zawodowe i osobiste.

nie wprowadzaj

na koniec nie obniżaj wartości wprowadzeń. Zauważyłem mężczyzn, którzy rozmawiają z jedną osobą przez kilka minut, podczas gdy ich dobry przyjaciel bezczynnie stoi obok nich. Oczywiste jest, że obaj się nie znają – więc to do wspólnego faceta, aby zrobić szybkie wprowadzenie i wymienić nazwiska.

Naucz się być “fajnym” i przejmij tę inicjatywę. W ten sposób każdy czuje się komfortowo w tego typu sytuacjach. W końcu podziękujemy ci za udane wydarzenie – a nawet za nawiązanie nowych przyjaźni.

maniery a etykieta

oto małe przypomnienie o różnicy między tymi dwoma:

  • Etykieta obejmuje zasady, które są istotne dla danego miejsca lub społeczeństwa. Jest w porządku, jeśli popełnisz kilka błędów na etykiecie, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w kraju lub kulturze (chociaż powinieneś spróbować wcześniej zbadać).
  • maniery to podstawowe zasady, które wpływają na to, jak ludzie się czują. Macie je z zamiarem uczynienia innych istot ludzkich poważanymi i równymi wam.

Mają one znaczenie dla wszystkich dat, stron, spotkań i rozmów kwalifikacyjnych podobne. Są to zasady, których nie można po prostu zignorować lub zrezygnować z ich przestrzegania. Więc upewnij się, aby zacząć doskonalić swoje maniery teraz.

“więc zrobiłeś ten raport?” *Brak odpowiedzi* “ten, który Ci przypisałem w zeszłym tygodniu?” *Brak odpowiedzi* “” *patrzy* ” oh sorry boss! Tweetowałem … ” …..FAIL To zabawne jak czasy się zmieniły. Nasz świat jest bardziej zaawansowany… … a jednak cofnęliśmy się nieco na czymś podstawowym … nasze maniery. Czas na kurs odświeżający… … żebyś nie…

“więc zrobiłeś ten raport?” *Brak odpowiedzi* “ten, który Ci przypisałem w zeszłym tygodniu?” *Brak odpowiedzi* “” *patrzy* ” oh sorry boss! Tweetowałem … ” …..FAIL To zabawne jak czasy się zmieniły. Nasz świat jest bardziej zaawansowany… … a jednak cofnęliśmy się nieco na czymś podstawowym … nasze maniery. Czas na kurs odświeżający… … żebyś nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.