11 złych nawyków w nauce, aby uniknąć… i stać się bardziej udanym studentem

ikona studiowania
Studentka ucząca się w Bibliotece

Twoje dziecko właśnie przyniosło do domu swoje najnowsze wyniki badań—i nie są one tak dobre, jak się spodziewałeś.

Twoje dziecko uczyło się material…so co się stało?

to problem, z którym borykało się wielu uczniów i rodziców. Dla wielu studentów problem sprowadza się do nieskutecznych nawyków studiowania.

radzenie sobie ze złymi nawykami w nauce

stawanie się bardziej skutecznym uczniem zaczyna się od przyjrzenia się obecnym umiejętnościom uczenia się dziecka. Identyfikacja obszarów problemowych (lub obszarów, w których dziecko może użyć odrobiny impulsu) może pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów.

znalezienie najlepszego sposobu nauki dla Twojego dziecka jest ciągłym procesem—i nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Ale są pewne nawyki uczenia się, że każdy odnoszący sukcesy uczeń ma, że Twoje dziecko może wykorzystać, aby osiągnąć swój pełny potencjał.

Dowiedz się, jak twoje dziecko może przełamać złe nawyki uczenia się i zacząć budować bardziej skuteczne, aby stać się bardziej skutecznym uczniem.

11 złych nawyków Nauki, których należy unikać…i jak je naprawić

 1. rozpoczęcie sesji nauki bez planu
 2. Jak to naprawić: zanim dziecko zacznie się uczyć, stwórz plan nauki, który nakreśli, co dziecko powinno osiągnąć w tej sesji. Pomóż dziecku ustalić cel każdej sesji badawczej, na przykład jakie pojęcia powinno być w stanie wyjaśnić lub ile stron zadania napisze.

 3. oczekiwanie do ostatniej minuty na rozpoczęcie zadania
 4. Jak to naprawić: Zapisz, kiedy wszystkie zadania są na czas, i zaplanuj z dzieckiem, kiedy będzie pracować nad każdym z nich. Rozpocznij zadania co najmniej tydzień przed ich terminem i pracuj nad ich ukończeniem krok po kroku. Pomoże to uczynić je mniej przytłaczające, zbyt.

 5. spędzanie godzin na nauce, ale nie robienie niczego
 6. Jak to naprawić: dowiedz się, która część dnia twoje dziecko jest najbardziej produktywne i najlepiej się wtedy uczy. Dla niektórych studentów poranne godziny są wtedy, gdy są najostrzejsi i gotowi do nauki. Dla innych, nauka w nocy jest wtedy, gdy pracują najlepiej.

 7. rozpraszanie się przez media społecznościowe i telefony komórkowe
 8. Jak to naprawić: Wyłącz telefon komórkowy i wyloguj się z kont w mediach społecznościowych. Zapisz się na Facebooku lub wyślij wiadomość znajomemu na przerwę w nauce—a nawet lepiej, gdy twoje dziecko skończy naukę na cały dzień.

 9. Nauka przed telewizorem
 10. Jak to naprawić: Wybierz miejsce o małym natężeniu ruchu w domu, gdzie Twoje dziecko może uczyć się z dala od zakłóceń. Zrób to miejsce, które jest specjalnie używane do nauki. To zachęci Twoje dziecko do szybkiego powrotu do pracy. Unikaj sypialni dziecka, jeśli to możliwe-przestrzeń ta powinna być zapisana na relaks i spanie!

 11. próba zapchania się do testów w noc poprzedzającą
 12. Jak to naprawić: zacznij uczyć się wcześnie i ucz się trochę każdej nocy. Przeglądanie materiału przez dłuższy okres czasu pomoże dziecku lepiej zapamiętać informacje i pomoże zidentyfikować wszelkie obszary, które wymagają dodatkowego czasu na przegląd.

 13. nie prosząc nauczyciela o pomoc, gdy nie rozumiesz
 14. Jak to naprawić: Każdej nocy poświęć kilka minut na przegląd i zastanowienie się nad tym, czego twoje dziecko nauczyło się tego dnia na zajęciach. Rób notatki na temat wszystkiego, czego on lub ona nie rozumie, że Twoje dziecko może zabrać się do nauczyciela po dodatkową pomoc.

 15. Ucz się, aby pamiętać, zamiast uczyć się, aby zrozumieć
 16. , jak to naprawić: zamiast tylko zapamiętywać materiał do testu, zachęć dziecko, aby łączyło go z innymi rzeczami, których się nauczyło. Stwórz mapę myśli, której dziecko może użyć, aby odnieść informacje i rozwinąć głębsze zrozumienie materiału.

 17. nigdy nie używaj agendy
 18. Jak to naprawić: Ustal cel, aby Twoje dziecko korzystało z jego programu codziennie przez miesiąc. Zapisz daty projektów, testów i zadań domowych. Kiedy twoje dziecko nabiera nawyku zapisywania wszystkiego w swoim programie, łatwiej będzie mu zapamiętać i zaplanować terminowe wykonywanie zadań.

 19. utrzymywanie niezorganizowanych notatek
 20. Jak to naprawić: najpierw Uporządkuj notatki z każdego tematu w swoim folderze. Następnie zacznij ćwiczyć, jak robić bardziej skuteczne notatki. Wypróbuj różne metody robienia notatek i pomóż dziecku wybrać taką, która będzie dla niego najlepsza.

 21. nie uczenie się na błędach
 22. Jak to naprawić: Udani uczniowie uczą się na błędach. Jeśli Twoje dziecko ma zły wynik na teście lub zadaniu, zachęć dziecko, aby się nie poddawało. Skorzystaj z doświadczenia, aby dowiedzieć się, gdzie Twoje dziecko może się jeszcze poprawić i opracować plan, aby następnym razem zrobić lepiej.

potrzebujesz pomocy w budowaniu lepszych nawyków w nauce? Dowiedz się więcej o naszych programach nauczania Study Skills i skontaktuj się z lokalizacją edukacyjną Oxford blisko ciebie już dziś!

Twoje dziecko właśnie przyniosło do domu swoje najnowsze wyniki badań—i nie są one tak dobre, jak się spodziewałeś. Twoje dziecko uczyło się material…so co się stało? to problem, z którym borykało się wielu uczniów i rodziców. Dla wielu studentów problem sprowadza się do nieskutecznych nawyków studiowania. radzenie sobie ze złymi nawykami w nauce stawanie się…

Twoje dziecko właśnie przyniosło do domu swoje najnowsze wyniki badań—i nie są one tak dobre, jak się spodziewałeś. Twoje dziecko uczyło się material…so co się stało? to problem, z którym borykało się wielu uczniów i rodziców. Dla wielu studentów problem sprowadza się do nieskutecznych nawyków studiowania. radzenie sobie ze złymi nawykami w nauce stawanie się…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.