27 meksykańskich rzemiosł, które będą najlepszymi wspomnieniami z podróży

Meksyk słynie z różnorodności i jakości swoich rzemiosł. Ceramika, Tekstylia, drewno, srebro-nic, czego meksykańscy rzemieślnicy nie pracują z wielkim talentem i kunsztem. Niezależnie od tego, czy chodzi o twój dom, czy o prezenty dla bliskich, Tutaj dzielę się z Tobą listą cennych pamiątek, które będą najlepszymi wspomnieniami z Twojej podróży.

Alebrijes, z Oaxaca

alebrijes są tradycyjnie produkowane w San Antonio Arrazola i San Martin Tilcagete. Różnorodne kształty gałęzi Kopal zachęcają rzemieślników do umożliwienia wyobraźni latania i ożywienia tych fantastycznych postaci za pomocą maczety i noży. Halabria prowadzi długą pracę w rzeźbie i malarstwie. W zależności od złożoności projektu i wykończenia część może potrwać miesiące lub nawet dłużej niż rok.

a post shared by Artesanismo (@artesanismomx) on Apr 10, 2016 at 7:33M PDT

Drzewa Życia Metepec, Estado de México

drzewo życia to rzeźba z gliny, którą tradycyjnie stanowiły fragmenty Biblii, choć obecnie można znaleźć różnego rodzaju sceny, w stanie Meksyk w Meksyku.

A post shared by Mark Tacher (@tacherman) on Aug 27, 2016 at 2:26PM PDT

hamaki Jukatanu

istnieje wiele miejsc, w których można je kupić, szczególnie w historycznym centrum Meridy, i są różne kolory, rozmiary i tekstury. Ale bądź ostrożny… są bardzo uzależniające!

a post shared by CLAUGIANN (@claugiann) on Aug 18, 2016 at 9:41AM PDT

Art wixárica (huichol)

wixárica to społeczność, która mieszka w środkowym Meksyku. Jego sztuka jest silnie uzależniona od konsumpcji pejotlu, kaktusa, który wytwarza halucynacje. Wraz z kukurydzą, jeleniem i Orłem pejotl jest częścią bóstw schodzących ze słońca. Wszystkie jego umiejętności (Odzież, Buty, Akcesoria, gobeliny, biżuteria) są bardzo kolorowe i, nigdy lepiej nie stosując tego terminu, oszałamiające.

Post shared by Huichol Crafts (@huicholcrafts) on Dec 29, 2016 at 9:29am PST

a post shared by Tequileros de Lila Downs (@tequilerosdeliladowns) on Jul 25, 2016 at 9:23AM PDT

alajas znak wodny ze złota i srebra, Oaxaca

odzież funkcja kobiety oaxaqueña nie jest kompletna bez tradycyjnej biżuterii ręcznie wykonane w małych warsztatach miasta Oaxaca, przesmyku Tehuantepec lub sierra de Juarez.

a post shared by Call It Magic (@aranzapena) on Jun 9, 2016 at 10:05pm PDT

kapelusz charro

Ta odzież ma wiele odmian i bez wątpienia stała się głównym ambasadorem Meksyku na całym świecie. Kapelusz Charro jest również symbolem mariachi, który został uznany przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo ludzkości.

Post udostępniony przez Artecharra (@artecharra) on Mar 14, 2017 at 9:35AM PDT

Srebrny tasko, wojownik

w tej magicznej wiosce znajdują się najlepsze dzieła srebra na świecie. Koniecznie odwiedź Muzeum Spratlinga z niesamowitą kolekcją, która ujawnia kunszt i piękne dzieło artystów Taxco.

pudełka dla Olinalá, Wojownik

a post shared by Weris Just Me – > (@werisitz) on Nov 2, 2016 at 8:45pm PDT

Tekstylia Oaxaca

Tekstylia Oaxaca są jednoznaczne ze swoimi wzorami i kolorami, które identyfikują każdy region stanu. Z Teotitlan del Valle, Mitla i Tlacolul pochodzą najbardziej znane koce, chorongi, dywany i dywaniki.

Post shared by Young Peter (@petermountain) on Nov 20, 2016 at 2:58pm PST

Z St. Thomas Haliez pochodzą Rebozo, sukienki, huipiles, bluzki, gabany, Szale, torby, pasy, maty, serwetki i obrusy. Od San Antonino Castillo Velasco, sukienki i bluzki haftowane jedwabną nicią; od Tlaxiaco, Tuxtepec i Huautla z Jimenez, słynne regionalne stroje pochodzenia przedhiszpańskiego, w tym huipiles, sploty i quechquemitls, wszystkie z pomysłowymi wzorami na krośnie.

i z regionu przesmyku Tehuantepec to efektowne stroje regionalne istmeńskiej kobiety, charakterystyczne dla ich produkcji na bazie jedwabnych i aksamitnych tkanin z delikatnym wielobarwnym kwiatowym haftem.

a post shared by Jorge López Mendicuti (@lopezmendicuti) on May 24, 2016 at 3:17PM PDT

, a ponieważ mówimy o tekstyliach, jesteśmy nie można przegapić piękne umiejętności Chiapaneca.

A post shared by Ballet Folklorico Resurreccion (@bfresu) on Nov 3, 2015 at 7:05AM PST

rzemiosło z czarnego błota, Oaxaca

San Bartolo Coyotepec słynie z produkcji różnych produktów z czarnego błota. Kawałki są wytwarzane ręcznie przez rzemieślników stosujących tradycyjne metody. Doniczki pozostawiono do wyschnięcia na słońcu przez cały dzień, a następnie oczyszczono i pozostawiono do wyschnięcia na kolejny dzień, aby uzyskać połysk. W końcu trafiają do podziemnego pieca do pieczenia, a następnego dnia są gotowi do prania i sprzedaży.

shared A post by Zbiorowego 1050* (@colectivo1050grados) on Apr 23, 2015 at 5:11pm PDT

Garnki, typowe dla miedzi, w Santa Clara del Cobre, Michoacán

shared A post by Thompson Traders (@thompsontraders) on Mar 14, 2017 at 3:43pm PDT

Garncarskim Chiapas

alfareras z Amatenango del Valle są znane za jego umiejętności podczas pracy w błocie, biały. Możesz kupić biżuterię, taką jak gołębie i gliniane jaguary, lub artykuły gospodarstwa domowego, takie jak przybory kuchenne. Szczegóły przygotowane w tradycyjny sposób, z drewna opałowego na świeżym powietrzu.

a post shared by Gabriel López García (@iamgabolopez) on Nov 23, 2016 at 8:42AM PST

ceramika Zielona, Oaxaca

ceramiki Santa María Atzompa, społeczności, w pobliżu miasta Oaxaca, jest bardzo znany ze swojej płyty szkliwione na Zielono. Charakteryzuje się projektami opracowanymi przy użyciu techniki obierania i ażurowania. Produkowane są głównie garnki, donice, dzbanki, wazony, zapiekanki, dzbanki, chirmolery, naczynia, zabawki i niezliczone przedmioty dekoracyjne. Błoto piecze się tylko raz, a następnie otrzymuje kąpiel z zielonej Grety, materiału sprzedawanego już w mieście Oaxaca, tworząc w ten sposób zieloną glazurowaną ceramikę.

post shared by Ivett Perez (@ivett_chef) on Mar 29, 2016 at 3:23pm PDT

haft Yucatan

Xokbil-chuy (obliczone przędzy) i xma nikté (zużyta) – to dwie metody, które rzemieślnicy юкатека dostosowane do poziomu sztuki, które można znaleźć na kocach, yuta, мантильях, касах i dywanikach.

Post shared by Warsztat Majów (@tallermaya) on Feb 23, 2016 at 7:27AM PST

Rzeźba W Drewnie Chiapas

rzemieślnicy z San Juan Chamula i Chiapa de Corso są autentycznymi artystami z dziełami i rzeźbami, zarówno religijnymi, jak i rdzennymi tematami i naturą, dodatkowo wzmocniona przez użycie farb i lakierów.

Post shared by Vicco Sunny Rodriguez (@vicco_solar) on Mar 5, 2017 at 1:31pm PST

Talavera de Puebla

a post shared by Jorge Valdés Díaz-Velez (@jorgevaldesdiazvelez) on Dec 17, 2016 at 4:47pm PST

Guayaberas Jukatan

chociaż jego pochodzenie Cubano, la guayabera to nie tylko zastaw bardziej tradycyjny Jukatan, ale także elegancki, lekki i bardzo wygodny.

A post shared by Yucabanas (@yucabanas) on Sep 12, 2016 at 3:45pm PDT

rzemiosło palmowe regionu Mixtec, Oaxaca

rzemiosło palmowe jest charakterystyczne dla regionu Mixtec. Do najczęstszych przedmiotów należą: kapelusze, tenaty, dmuchawy, sojy, torby, wazony i portfele.

Post udostępniony przez Victor Hugo (@vctrhg) on Jan 19, 2014 at 7:35pm PST

gitary Paracho, Michoacan

Paracho jest znane na całym świecie ze swoich gitar wykonanych z ręcznie robioną tradycją, która jest doskonalona przez prawie pięćset lat.

Post udostępniony przez f2foto (@albert.fonts) on Mar 5, 2017 at 11:39am PST

Henequen sahcaba z Jukatanu

włókno henequen, które kiedyś uczyniło Jukatan znanym na całym świecie, jest obecnie używane do produkcji różnego rodzaju naczyń kuchennych, zarówno dekoracyjnych, jak i codziennych.

a post shared by CLAUGIANN (@claugiann) on Sep 13, 2016 at 6:49PM PDT

Huipiles Jukatan

huipil to tradycyjny strój kobiet yucatecas. Jest fajny, bardzo kolorowy i super wygodny. Chociaż jest tradycyjnie długi i biały, z kolorowym haftem, można również znaleźć projekt oparty na tej starożytnej odzieży w bardziej Moderna kolorach i kształtach.

a post shared by Huipil Art Yukatan (@huipilartyuc) on May 15, 2017 at 10:44AM PDT

kosze wykonane przez ludzi raramuri (Chihuahua)

A post shared by glouby (@Gloubyboulgaaaa) on Jan 20, 2017 at 3:04pm PST

Haft mazahuas (stan Meksyk)

shared A post by MazahuArt by Carlos Delgado (@mazahuart) on Aug 6, 2014 at 10:01 EST PDT

Catrinas de Capula (Michoacán)

shared A post by Rodrigo Reyes Rivas (@rodryrivas) on Nov 1, 2015 at 2:36pm PST

Meksyk słynie z różnorodności i jakości swoich rzemiosł. Ceramika, Tekstylia, drewno, srebro-nic, czego meksykańscy rzemieślnicy nie pracują z wielkim talentem i kunsztem. Niezależnie od tego, czy chodzi o twój dom, czy o prezenty dla bliskich, Tutaj dzielę się z Tobą listą cennych pamiątek, które będą najlepszymi wspomnieniami z Twojej podróży. Alebrijes, z Oaxaca Drzewa Życia…

Meksyk słynie z różnorodności i jakości swoich rzemiosł. Ceramika, Tekstylia, drewno, srebro-nic, czego meksykańscy rzemieślnicy nie pracują z wielkim talentem i kunsztem. Niezależnie od tego, czy chodzi o twój dom, czy o prezenty dla bliskich, Tutaj dzielę się z Tobą listą cennych pamiątek, które będą najlepszymi wspomnieniami z Twojej podróży. Alebrijes, z Oaxaca Drzewa Życia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.