4 złe wzorce do Naśladowania nasze córki nie powinny podążać w górę

gdy moje starsze córki po raz pierwszy zobaczyły zamrożone, natychmiast znalazły się w tej historii. Moją najstarszą córką była Elsa, a jej ukochaną młodszą siostrą (rudą) była Anna. Dziewczyny podziwiały mrożone siostry tak bardzo, że gra trwała miesiącami—dopóki najstarszy nie zauważył kluczowego punktu fabuły w mrożonej: Elsa szkodzi Annie. Moja córka nie chciała sobie wyobrazić, że skrzywdzi młodszą siostrę, więc zrezygnowała z gry.

nie brakuje postaci, które nasze córki powinny podziwiać. Niektóre z nich są wielkimi bohaterami, ale inne są złymi wzorami do naśladowania-a tych należy całkowicie unikać dla młodszych dziewcząt lub dyskutować i krytykować ze starszymi. Oto 4 rodzaje znaków, których nie chcesz, aby twoje córki podziwiały.

ta, która ma to “wszystko razem”

kiedy przechodzisz przez sklep spożywczy, możesz jej nie zauważyć, ale twoja córka tak. To model na okładce kobiecego magazynu. Wygląda bezbłędnie, a nagłówek pod jej zdjęciem sugeruje, że ma przemyślane życie. Twoja córka prawdopodobnie porównuje się do tej okładki, do tej “idealnej” kobiety i okazuje się, że jej brakuje. Jeśli to nie Okładka Magazynu, to postać w serialu, na którą twoja córka nie ma nadziei. Ta płaska postać ma tę zaletę, że ma doskonały makijaż, zespół pisarzy, którzy umieszczają słowa na ustach,i nie ma prawdziwych niebezpieczeństw. W prawdziwym życiu, nie mając tego wszystkiego razem daje możliwość zwrócenia się do innych-i do Boga – i prosić o pomoc.

antybohaterowie

Każdy kocha dobrą historię odkupienia. To sprawia, że ktoś taki jak Czarna Wdowa Avengers jest atrakcyjną postacią. W kościele osobiste świadectwa i żywoty świętych opowiadają nam właśnie taką historię. W ostatnich latach kultura popularna przyjęła “antybohaterów” w różnych okolicznościach. Oczywistymi przykładami są Batman villain Harley Quinn i Deadpool, którego brak cnoty jest w najlepszym razie zagrany do komedii, a w najgorszym celebrowany w ich opowieściach. Niebezpieczeństwo antybohatera polega na tym, że nasze córki będą próbowały je naśladować na wiele sposobów, których byśmy nie chcieli. W prawdziwym życiu chcemy, aby nasze córki przyjmowały cnotę, ponieważ to tam znajdą dobro, radość i spełnienie.

Księżniczki Disneya

tak, Moje córki mają lalki księżniczki i koszulki, a nawet posiadamy niektóre z ich ulubionych filmów o księżniczkach. Ale decyzje księżniczek czynią z nich złe wzorce do naśladowania w prawdziwym życiu. Belle zakochuje się w porywaczu (nazywa się to syndromem Sztokholmskim). Główny ścisk Jasmine ma problem z mówieniem prawdy. I nawet nie chcę zaczynać od tego, jak Królewna Śnieżka poznała swojego mężczyznę. Filmy o księżniczkach ujawniają również popularny błąd: że ludzie mogą zrobić wszystko, na co się nam zda. To nieprawda. Jeśli nie mam do czegoś konkretnego daru, nie uda mi się tego osiągnąć. W prawdziwym życiu chcemy, aby nasze córki wiedziały, że kochamy je jak księżniczki, ale muszą również zmierzyć się z rzeczywistością, że życie jest czymś więcej niż bajką.

dziewczyna, której uroda staje się bronią

od dawna wiadomo, że uroda kobiety i jej seksualność są bardzo potężną bronią. Jak każda broń, ta moc może być nadużywana. Żyjemy w czasach, kiedy nasze córki są stale informowane, że ich najcenniejszą cechą jest ich piękno seksualne. Ale to nieprawda. Mimo to widzą to na okładkach magazynów i na billboardach. Widzą to w modzie, którą mają nosić. Widzimy to w “dżentelmeńskich” czasopismach, które budują fortunę sprzedając prowokacyjne lub nagie zdjęcia Kobiet. I widzą to w postaciach, które pojawiają się na filmie. Musimy uczyć nasze córki inaczej niż to, co są pokazywane przez te złe wzorce do naśladowania. W prawdziwym życiu chcemy, aby nasze córki poznały i strzegły daru swojej seksualności, a nie używały go jako broni.

Sound off: kim są postacie, które powinny podziwiać nasze córki?

gdy moje starsze córki po raz pierwszy zobaczyły zamrożone, natychmiast znalazły się w tej historii. Moją najstarszą córką była Elsa, a jej ukochaną młodszą siostrą (rudą) była Anna. Dziewczyny podziwiały mrożone siostry tak bardzo, że gra trwała miesiącami—dopóki najstarszy nie zauważył kluczowego punktu fabuły w mrożonej: Elsa szkodzi Annie. Moja córka nie chciała sobie wyobrazić,…

gdy moje starsze córki po raz pierwszy zobaczyły zamrożone, natychmiast znalazły się w tej historii. Moją najstarszą córką była Elsa, a jej ukochaną młodszą siostrą (rudą) była Anna. Dziewczyny podziwiały mrożone siostry tak bardzo, że gra trwała miesiącami—dopóki najstarszy nie zauważył kluczowego punktu fabuły w mrożonej: Elsa szkodzi Annie. Moja córka nie chciała sobie wyobrazić,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.