4Tests Blog

zły profesor jest jak rak na kierunku każdego studenta, który kiedykolwiek uczęszczał na studia. Jeśli jesteś na płocie z polem nauki, mogą spłacić swoją wolę, aby przejść kolejny semestr.

Niestety wszyscy ich doświadczamy. I chociaż często można je zobaczyć z odległości mili (lub z ust), nie zawsze są one tak oczywiste. Przygotowaliśmy poręczną listę, która powinna pomóc ci zidentyfikować złego profesora, gdy go zobaczysz (a gdy go nie zobaczysz). Niech zajęcia się rozpoczną!

pokazuje faworyzowanie

faworyzowanie innych jest zawsze łatwe do zauważenia. Faworyzowanie siebie, nie tak bardzo. Każdy rodzaj jest nie do przyjęcia, jeśli szukasz dobrego profesora.

To dlatego, że faworyzowanie pokazuje profesora, który łatwo ulegnie ich uprzedzeniom i zagrozi integralności ich rzemiosła dla osobistych preferencji. Tylko dlatego, że możesz skorzystać z pokazu faworyzowania, nie oznacza to, że ogólnie skorzystasz z jakości nauczania.

przestrzega drobnych zasad

miałeś kiedyś profesora, który dobił Ci nienormalną ilość punktów za drobne błędy lub niedopatrzenia? Zwykle rekompensują słabość w zdolności nauczania.

myślą, że awansując do ekstraklasy, są “twardzi” lub mają “wysokie standardy”.”Żadna z tych idei nie może być dalsza od prawdy. To, co oni właściwie robią, to ustanowienie sztucznej przesłanki i nauczenie was skupiać się mniej na rzeczach, które się liczą, a więcej na rzeczach, które się nie liczą.

nie dbają o to

wszedłeś kiedyś do klasy profesora, żeby ich tam nie znaleźć? A na ich miejsce jakaś wiadomość w stylu: “zajęcia odwołane. Poszedł na tor wyścigowy.”Tak. I chociaż inni profesorowie mogli nie mieć tego konkretnego występku, prawdopodobnie mieli instruktorów, którzy odwołali z najgłupszych powodów.

wspaniale jest mieć dzień wolny w tak nieoczekiwany sposób. Ale to słabe podejście do nauczania pozbawia cię edukacji, za którą dobrze płacisz. Uważaj na “fajnych nauczycieli”, którzy znajdują każdy powód, dla którego mogą sprawdzić.

Boooooooo!

każdy może zostać ekspertem merytorycznym. Ale znacznie mniej może skutecznie nauczyć go innej osoby. Jeśli twój profesor wydaje się, że zna się na rzeczy, ale zmuszają cię do kilkukrotnego wychodzenia na zajęcia i wolisz dosłownie patrzeć, jak farba wysycha, niż być w ich klasie, to znak, że są złym profesorem.

jak profesorowie stają się nudni? Nie wprowadzając innowacji w podejściu do materiału. Być może oznacza to, że oni:

  • dużo wykładów
  • daje mnóstwo zadań w klasie i zapracowanej pracy
  • zbyt mocno polegasz na czytaniu

żadna z tych metod instruktażowych nie jest zła w małych dawkach. W rzeczywistości są bardzo potrzebne. Ale kiedy to wszystko, co robi instruktor, w zasadzie wybiega na własne lenistwo.

pokazuje arogancję i protekcjonalność

Czy twój profesor ma kompleks niższości? Czy ciągle głaszcze własne ego, czy używa wielu zaimków I/me/my / mine?

może po prostu uwielbia rozmawiać o swojej karierze lub osiągnięciach. Może nawet zmusić cię do zakupu własnej książki.

chociaż te cechy niekoniecznie oznaczają, że są złym profesorem, jeśli pojawiają się co jakiś czas, ciągłe pojawianie się ego z pewnością przeszkodzi w Twojej zdolności do łączenia się z tym, co mówią. Dużą częścią jego/jej pracy jest udostępnianie materiałów swoim uczniom.

wydaje sylabus Barebones

nagi lub nieistniejący sylabus oznacza, że instruktor ma problem z myśleniem organizacyjnym. Bez tego bardzo trudno jest dotrzeć do wszystkich uczniów.

tak, wielu studentów może uznać profesora za wnikliwego. Ale to tylko dlatego, że tak się składa, że uczy się ich stylu uczenia się. Nie wszyscy uczą się w ten sam sposób, a profesorowie, którzy nie mają zdolności organizacyjnych lub napędu, nieuchronnie opuszczą dużą liczbę studentów.

brak jasności

jasność jest ważna przy dotarciu do każdego ucznia. To znaczy, że twój profesor powinien starać się wszystko wyjaśnić od samego początku.

powinien zademonstrować rutynę instruktażową, która jest łatwa do naśladowania. Jego wymagania powinny być oczywiste dla wszystkich w klasie roll. Powinien przygotować cię z wyprzedzeniem z listą wszystkich zasobów i materiałów potrzebnych do sprawdzianów i prac domowych.

Jeśli zapytasz: “kiedy to powiedział?”- i inni też-to znak ostrzegawczy. Zwróć szczególną uwagę i porozmawiaj z rówieśnikami o ich zrozumieniu tego, czego oczekują.

daje dużo przestojów w klasie

niektórzy profesorowie mają trudności z wypełnieniem pełnego okresu zajęć. Jest to zrozumiałe, jeśli zdarza się to od czasu do czasu — na przykład pod koniec semestru. Ale jeśli co tydzień masz zajęcia, które trwają 10 lub 20 minut na materiale, profesor kiepsko planuje i prezentuje swoją wiedzę przedmiotową.

kiepska praca prezentowania w końcu (a może od razu) postawi cię za 8-ball. Oznacza to, że będziesz musiał pracować o wiele ciężej, aby opanować materiał niezbędny do rozwoju w planie studiów i zawodzie.

pnie łatwo

Czy ty lub twoi koledzy z klasy zadawaliście w klasie pytania, na które nie mógł od razu odpowiedzieć? Podobnie jak w przypadku niektórych innych na tej liście, częstotliwość jest tallerem zdolności. Jeśli zdarza się to często, jest problem.

To jest w porządku – nawet dobrze – jeśli od czasu do czasu podrywasz profesora. Pokazuje, że czegoś się uczysz! Ale w takich przypadkach, powinien zanotować to, o co prosisz i upewnić się, że zajmie się tym w następnym okresie lekcyjnym. Dochodzenia, które pozostają bez odpowiedzi, ujawniają złego profesora w pracy.

bierze w klasie zrzuty

Wybacz obrzydliwe obrazy, staramy się trochę się z tym zabawić. Przez “zrzuty” nie mamy na myśli tych obrzydliwych. Mamy na myśli rodzaj informacji. Zamiast znaleźć nowe i ciekawe sposoby prezentowania tego, co ma do powiedzenia — i w sposób, który dociera do wszystkich uczniów — po prostu pluje na Ciebie informacjami.

innymi słowy, informacje odpadają;). Dostajesz wiele faktów i liczb bez prawdziwego sposobu ich internalizacji.

stoi na mydelniczce

mnóstwo profesorów robi studentom krzywdę głosząc swoje poglądy polityczne, zamiast uczyć studentów myśleć za siebie. Chociaż jest to problem, który często przypisywany jest lewicowym profesorom-i nie bez powodu — nie jest wyłączny.

źli profesorowie upijają się mocą, którą mają, i wykorzystują klasę jako miejsce do szerzenia swoich osobistych ideałów. Bez względu na to, jak bardzo zgadzasz się z tymi ideałami, to nie jest dobre nauczanie. W rezultacie otrzymacie gorsze wykształcenie.

prosi o brak udziału w zajęciach

często się to zdarza, ponieważ wolą słuchać samych siebie. (Patrz ” arogancja i protekcjonalność.”) Może to również być spowodowane tym, że boją się wolnomyślicieli i boją się wyglądać głupio przed pokojem pełnym studentów. Tak czy inaczej, to słaby SOS! Unikaj tych ludzi, jeśli możesz.

pokazuje zerową pasję do materiału

trudno nie wyobrazić sobie brzęczącego głosu Bena Steina z serialu “cudowne lata”, jeśli dorastałeś w latach 80. Czy masz poczucie, że słuchając swojego profesora myślą, że wybrali zły zawód?

bardzo niewielu jest w stanie skutecznie uczyć materiału, jeśli brakuje im pasji do niego. Kiedy ta nuda jest obecna, zazwyczaj przekazują ją tobie. I jak ustaliliśmy powyżej, trudno jest się czegoś nauczyć, gdy walczysz, aby nie zasnąć podczas zajęć.

dlaczego nie powinieneś akceptować złego profesora

studenci nie powinni akceptować złego profesora. Płacą dobre pieniądze, aby uczyć się od najlepszych, co potwierdzi gwałtowny wzrost zadłużenia w kredytach studenckich. Ważne jest, aby wyjść ze studiów z cenną wiedzą, która pozwoli Ci wyróżnić się w wybranej dziedzinie kariery.

nauczyciele, którzy są źli w tym, co robią, podważają Twoją zdolność do tego. I mogą skruszyć Twoją wolę, by nauczyć się zawodu, do którego będziesz dobry.

co możesz z tym zrobić

możesz czuć się bezradny. Ale masz tu kilka opcji. Możesz:

  • złożyć skargę do administracji
  • bądź brutalnie szczery w ocenie tych kursów
  • Idź bezpośrednio do profesora i wyjaśnij problemy, które masz

Jeśli idziesz tą drogą, nie stosuj bojowego podejścia. Idź tam z celem rozwiązania konfliktu i zostaw winę u drzwi. Czasami nawet zły profesor może zrobić dobrą robotę, jeśli ich do tego zmusisz. Nie zmienia to jednak faktu, że są tym, czym są.

zły profesor jest jak rak na kierunku każdego studenta, który kiedykolwiek uczęszczał na studia. Jeśli jesteś na płocie z polem nauki, mogą spłacić swoją wolę, aby przejść kolejny semestr. Niestety wszyscy ich doświadczamy. I chociaż często można je zobaczyć z odległości mili (lub z ust), nie zawsze są one tak oczywiste. Przygotowaliśmy poręczną listę, która…

zły profesor jest jak rak na kierunku każdego studenta, który kiedykolwiek uczęszczał na studia. Jeśli jesteś na płocie z polem nauki, mogą spłacić swoją wolę, aby przejść kolejny semestr. Niestety wszyscy ich doświadczamy. I chociaż często można je zobaczyć z odległości mili (lub z ust), nie zawsze są one tak oczywiste. Przygotowaliśmy poręczną listę, która…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.