8 złych przepisów, które właśnie weszły w życie

każdego roku w całym kraju 1 października wchodzą w życie tysiące nowych przepisów. Państwa wykorzystują początek roku podatkowego, aby rozpocząć egzekwowanie tych przepisów. Otrzeźwiająca liczba tych praw okaże się zła.

agencje federalne, a nawet niektóre zagraniczne kraje, rozkoszują się narzuceniem zupełnie nowego sposobu zbędnej władzy dzisiaj. Na przykład tego dnia Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczęły nakładać 100% akcyzy na produkty takie jak tytoń i napoje energetyczne, a 50% na napoje gazowane.

są o wiele gorsze prawa. Oto osiem najgorszych, które dziś wchodzą w życie w całym kraju i na całym świecie!

dotykanie telefonu w Oregonie

od tego dnia kierowcy z Oregonu nie mogą dotykać swoich telefonów komórkowych podczas obsługi swoich pojazdów, z wyjątkiem pojedynczego machnięcia, które ma na celu wyłączenie telefonu. Podczas gdy ustawodawcy uchwalili zakaz, aby ułatwić policjantom egzekwowanie telefonów komórkowych podczas jazdy, wyjątek “pojedynczego machnięcia” z pewnością to zmąci.

prawo będzie miało zastosowanie do telefonów komórkowych, tabletów i urządzeń GPS, ale nie dla policjantów, oczywiście.

“nie chcesz nikogo skrzywdzić tylko po to, żeby odpowiedzieć na prosty tekst” – powiedział Kobi 5 oficer Jeremy Shaw.

Gummy Bear-ijuana Ban w Kolorado

od dziś gummy bears, czekoladowe króliczki i inne zabawnie ukształtowane potrawy z marihuany są zakazane w Kolorado, gdzie rekreacyjna marihuana jest legalna od 2014 roku.

pomimo gwałtownego spadku spożycia marihuany przez nastolatków po legalizacji, Zgromadzenie Państwowe nadal żywi błędne przekonanie, że musi zakazać produktów dla dorosłych, aby chronić dzieci.

nie ma dowodów na to, że dzieci głodują marihuany—niemniej jednak nowa ustawa jest specyficzna i szeroko zakrojona w swoim zakazie “jadalnych produktów zawierających marihuanę w postaci człowieka, zwierzęcia lub owoców… w tym kształty, które przypominają lub zawierają cechy realistycznego lub fikcyjnego człowieka, zwierzęcia lub owoców, w tym renderowanie artystyczne, karykaturowe lub kreskówkowe.”

nadal będziesz mógł kupić zwykłe produkty spożywcze, prawo wyjaśniające, że produkty spożywcze w ” geometrycznych kształtach i po prostu o smaku owocowym nie są uważane za owoce i są dopuszczalne.”

śledzenie telefonów komórkowych w Connecticut

wśród przepisów 140, które wchodzą w życie w Connecticut, jest takie, które ma na celu regulację śledzenia telefonów komórkowych przez agencje policyjne. Niestety, prawo daje policjantom zbyt dużą dyskrecję, aby używać urządzeń symulujących stronę komórkową, które umożliwiają śledzenie telefonu.

w szczególności prawo zezwala policji na korzystanie z takich urządzeń przez 48 godzin bez nakazu sądowego w “wymagających okolicznościach” (mimo że uzyskanie nakazu nawet w “wymagających” okolicznościach nie zajmuje prawie tyle czasu) i przez dwa tygodnie w ramach “ex parte court order”, co oznacza, że policja nie musi powiadamiać nikogo o śledzeniu.

ustawodawcy wprowadzili również symulatory lokalizacji komórek do przechwytywania komunikacji zgodnie z przepisami dotyczącymi podsłuchów, umożliwiając prokuratorom zwrócenie się do trzyosobowej Komisji o wydanie ex parte rozkazów dotyczących podsłuchów.

zaostrzone kary za przestępstwa przeciwko ratownikom

w Nevadzie zaostrzone kary za przestępstwa z nienawiści popełnione przeciwko ratownikom, w tym policji i strażakom, ponieważ są ratownikami. Przestępcom skazanym za takie przestępstwa grozi od 1 do 20 lat więzienia. Ulepszenie, przynajmniej, nie może przekraczać długości oryginalnego zdania.

krytycy przepisów dotyczących przestępstw z nienawiści ostrzegają od lat 90., że przestępstwa z nienawiści, które polegają na mowie podejrzanego w celu udowodnienia, zostaną wykorzystane przez tych, którzy są u władzy, aby ukarać słowa obraźliwe dla nich. W zeszłym roku Luizjana stała się pierwszym stanem, który uczynił zabicie policjanta zbrodnią z nienawiści. Tymczasem pęd rośnie w przypadku Federalnej wersji takiego prawa “niebieskiej materii”.

zakaz szczelinowania w Maryland

po dwuletnim moratorium, Maryland w tym roku przeszedł całkowity zakaz szczelinowania, który wchodzi w życie dzisiaj. Prawo nie opiera się na solidnej nauce, ale na randze bojaźni.

badanie z 2015 roku z Yale wykazało, że szczelinowanie nie zanieczyszcza wody pitnej, popularny bugaboo do szczelinowania przeciwników. Agencja Ochrony Środowiska Obama stwierdziła również, że szczelinowanie miało znikomy wpływ na wodę pitną.

Inne kłamstwa na temat szczelinowania również pomogły zmotywować sprzeciw wobec szczelinowania—szczelinowanie nie pozwala rozpalić wody pitnej w ogniu. Szczelinowanie nie może przedostać się do wód gruntowych i zatruć kranu, szczelinowanie nie zwiększa zanieczyszczenia powietrza. Nie powoduje raka. A gaz ziemny uwalniany przez szczelinowanie jest zdecydowanie lepszy niż węgiel.

Niestety, Maryland jest ostatnim, ale mało prawdopodobnym ostatnim miejscem, gdzie histeria wygrała z nauką.

Kształcenie ustawiczne dla kosmetologów

Obowiązująca dziś nowa ustawa daje Państwowej Radzie kosmetologów (tak, istnieje coś takiego dla osób, które zawodowo zajmują się makijażem) upoważnienie do wymagania od większości kosmetologów ukończenia zajęć ustawicznych w celu przedłużenia licencji.

co najmniej 33 stany i Dystrykt Kolumbii wymagają uzyskania licencji kosmetologów, często wymagających ponad 1000 godzin szkolenia, aby się zakwalifikować. Maryland wymaga 1500 godzin lub dwuletniego stażu, co wymaga własnej licencji.

wyjmij elektronikę i przygotuj się na Pat-Down

od dzisiaj Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) będzie wymagać od wszystkich pasażerów przechodzących przez kontrolę bezpieczeństwa, aby wyjąć elektronikę większą niż telefon komórkowy z toreb i umieścić je w oddzielnych pojemnikach.

Sekretarz Bezpieczeństwa Narodowego John Kelly ogłosił nowe przepisy w czerwcu.wynika to z doniesień, że terroryści są teraz w stanie ukryć bomby w dużej elektronice. W końcu nasze czekanie dobiegło końca.

czteromiesięczne opóźnienie we wdrożeniu wydaje się nadmierne, jeśli zagrożenie było tak poważne, jak sugerował DHS. Z drugiej strony, cztery miesiące pasażerów przechodzących przez punkty kontroli bezpieczeństwa bez wyjmowania elektroniki bez incydentu sugeruje, że zagrożenie może być mniej poważne niż sugerował DHS.

większość tego, co TSA robi na lotniskach to teatr bezpieczeństwa kabuki. Agencja zmarnowała miliardy dolarów, doskonaląc sztukę nękania podróżnych.

Nadzór Bitcoin

Japonia zalegalizowała kryptowaluty, takie jak Bitcoin w kwietniu, a dziś wszystkie giełdy kryptowalut muszą być zarejestrowane w Agencji Usług Finansowych w kraju (FSA).

agencja będzie monitorować wewnętrzny system wymiany i, zgodnie z “Japan Times”, w razie potrzeby przeprowadzi kontrole na miejscu. W ramach przygotowań, FSA zmontował 30-osobowy “zespół nadzoru”do nadzorowania wymiany. Takie obowiązkowe regulacje rządowe są sprzeczne z celem zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Japonia rozważa oddzielnie plan stworzenia własnej waluty cyfrowej, aby całkowicie wyeliminować gotówkę i anonimowość, która się z nią wiąże, do 2020 roku.

Reason.com

każdego roku w całym kraju 1 października wchodzą w życie tysiące nowych przepisów. Państwa wykorzystują początek roku podatkowego, aby rozpocząć egzekwowanie tych przepisów. Otrzeźwiająca liczba tych praw okaże się zła. agencje federalne, a nawet niektóre zagraniczne kraje, rozkoszują się narzuceniem zupełnie nowego sposobu zbędnej władzy dzisiaj. Na przykład tego dnia Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczęły nakładać…

każdego roku w całym kraju 1 października wchodzą w życie tysiące nowych przepisów. Państwa wykorzystują początek roku podatkowego, aby rozpocząć egzekwowanie tych przepisów. Otrzeźwiająca liczba tych praw okaże się zła. agencje federalne, a nawet niektóre zagraniczne kraje, rozkoszują się narzuceniem zupełnie nowego sposobu zbędnej władzy dzisiaj. Na przykład tego dnia Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczęły nakładać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.