Badminton Doubles – neutralne sytuacje w Badmintonie

neutralne sytuacje w Badmintonie

neutralne sytuacje w badmintonie to sytuacje, w których żadna ze stron nie ma przewagi ataku. Obaj walczą o windę. Walka o wyciąg ma miejsce zwykle w środkowej i przedniej części boiska. Nie trwa to zbyt długo, ponieważ w końcu jedna z partnerek ustąpi ataku.

sytuacje te nie będą oznaczać, że gracze będą grać wyłącznie strzały z środkowego lub przedniego boiska. Będą raczej przemieszczać się z boiska środkowego do boiska przedniego i odwrotnie, aby spróbować kontrolować rajd i wymusić windę.

pierwsze 15 sekund powyższego filmu pokazuje dobry przykład neutralnej sytuacji. Żadna para nie jest przygotowana do gry na wyciągu, więc kontynuuj rozgrywanie rzutów z siatki i pchaj do środka boiska, dopóki Japończycy nie zostaną zmuszeni do podniesienia promu.

te neutralne sytuacje w badmintonie mogą wystąpić więcej niż raz w rajdzie, ponieważ para atakująca walczy o utrzymanie ataku, a para defensywna próbuje go wygrać.

formacje podczas walki o atak

formacje przyjęte przez każdą parę będą zależne od strzałów, które grają, tak aby nie oddawać wyciągu.

w szybkich płaskich wymianach obie pary przyjmują formację obronną (obok siebie). Minimalizuje to otwarte przestrzenie sądu. Gdy jedna para zaczyna zdawać sobie sprawę, że wywierają presję na swoich przeciwników, zaczną przesuwać się do formacji atakującej, wyczuwając, że winda jest nieuchronna.

ponownie pierwsza Sekwencja powyższego rajdu charakteryzuje się szybkimi, płaskimi napędami. Zauważ, jak obie pary przyjmują formację obronną, gdy dochodzi do tej wymiany.

w innych sytuacjach obie pary mogą znajdować się w formacji atakującej, a gracz z tylnego boiska wysuwa się do przodu, aby zagrać spadki do siatki i popycha do środkowego boiska. Przeciwny gracz tylnego boiska również robi to samo. W grze mieszanej jest to powszechna sytuacja. Powodem, dla którego obie pary mogą być w pozycji atakującej w tej sytuacji, jest to, że żadna ze stron nie wywiera znaczącej presji na drugą stronę. Dlatego mogą utrzymać tę formację, aby być gotowym, gdy jedna z par ostatecznie wygra atak.

Innym przykładem są wymiany netto. Kiedy dwaj zawodnicy na przednim parkiecie grają między sobą strzały netto, walczą o podnośnik dla swojego partnera, który jest na środkowym lub tylnym parkiecie gotowy do ataku.Misaki Matsutomo wykonuje strzał w siatkę w celu zdobycia bramki. (Fot. Johannes EISELE / AFP)

przy wysokim poziomie gry bardzo rzadko dochodzi do wymiany netto między graczami na boisku. To dlatego, że NET kill jest normalną odpowiedzią na strzał netto zwrócony z innego strzału netto. Jednak na poziomie klubowym można spotkać się z wymianą strzałów z siatki. To z obawy przed próbą zabicia promu. Mogą popełnić błąd lub uderzyć w sieć z ich próbą zabicia.

przełamanie impasu

aby przełamać impas, jedna para traci punkt lub podnosi prom. Oczywiście, wolelibyśmy nie stracić punktu, więc w niektórych sytuacjach konieczne jest podniesienie promu. W ten sposób musisz odzyskać atak poprzez kontratakowanie obrony. Jednak zawsze powinieneś starać się być tym, który zdobywa windę.

to nie jest łatwe zadanie. Twoi przeciwnicy również próbują osiągnąć to samo, co Ty. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać, że tylko dlatego, że grasz właściwe strzały, nie oznacza to, że odniesiesz sukces, jeśli przeciwnicy są równi z nim.

  • Zmiana tempa – podczas rozgrywania szybkiego rajdu, aby wygrać atak, zmiana tempa na wolniejszy strzał może zaskoczyć przeciwników. Albo przynajmniej przyciągnąć ich, żeby musieli wziąć prom pod siatkę. W ten sam sposób w wolniejszym rajdzie, nagłe wstrzyknięcie tempa w otwartą przestrzeń boiska może spowodować, że przeciwnik zacznie szyfrować do promu.
  • oczekiwanie na strzał przeciwnika-jeśli przeciwnik stanie się przewidywalny w swoich próbach wygrania windy, możesz być w stanie przewidzieć jego strzał i przejść do pozycji, w której wcześniej spotkasz się z wahadłowcem. Byłoby to łatwiejsze w przypadku wolniejszych strzałów niż w szybkich rajdach, ponieważ masz więcej czasu na przechwycenie.

neutralne sytuacje występują naturalnie w niektórych częściach gry. Najczęstszą częścią jest serwowanie i powrót serwowania. W tym momencie żadne parowanie nie jest atakowane, chociaż serwer ma tę zaletę, że otrzymuje windę.

neutralne sytuacje w Badmintonie – podsumowanie

neutralne sytuacje są bardzo ważne, ponieważ walka o atak zadecyduje, kto ma przewagę w rajdzie. Dlatego też tak ważna jest sytuacja serwisowa. Zawsze jest to sytuacja neutralna, dopóki Winda nie zostanie oddana. Jeśli wygrasz bitwę, zawsze należy dążyć do utrzymania ataku. Łatwiej powiedzieć niż zrobić! Więcej ciekawych informacji na temat strzałów neutralnych można znaleźć tutaj.Facebook Instagram i Facebook dla innych postów i aktualizacji!

proszę rozważyć subskrybowanie mojego bloga, aby uzyskać więcej wspaniałych treści do badmintona i upewnij się, że śledzisz mnie na Instagramie i Facebooku, aby uzyskać inne posty i aktualizacje!

Jeśli chcesz 15% off Alien Pro ‘ s awesome looking badminton grips – kliknij tutaj i użyj kodu “shuttlesmash” przy wymeldowaniu! Pomoże to wesprzeć tę stronę i pozwoli mi dostarczyć Ci więcej treści do badmintona!

jak Ładowanie…

neutralne sytuacje w Badmintonieformacje podczas walki o atak przełamanie impasu neutralne sytuacje w Badmintonie – podsumowanie neutralne sytuacje w Badmintonie neutralne sytuacje w badmintonie to sytuacje, w których żadna ze stron nie ma przewagi ataku. Obaj walczą o windę. Walka o wyciąg ma miejsce zwykle w środkowej i przedniej części boiska. Nie trwa to zbyt…

neutralne sytuacje w Badmintonieformacje podczas walki o atak przełamanie impasu neutralne sytuacje w Badmintonie – podsumowanie neutralne sytuacje w Badmintonie neutralne sytuacje w badmintonie to sytuacje, w których żadna ze stron nie ma przewagi ataku. Obaj walczą o windę. Walka o wyciąg ma miejsce zwykle w środkowej i przedniej części boiska. Nie trwa to zbyt…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.