BreakingMuscle

Jeśli jesteś podobny do mnie, nie ma w życiu wielu rzeczy, które mogą wprowadzić cię w zły nastrój . Przez większość czasu nie warto. Jednak ” zły ” trening sprawiał, że chodziłem z twarzą jak pawian z tyłu, dopóki nie wyrwałem się z niego nieco później.

nie mam wątpliwości, że wielu z was miało podobne doświadczenia. Być może poszedłeś na sesję, czując się dobrze i gotowy, ale jeśli chodzi o podnoszenie, czułem się, jakbyś nigdy wcześniej nie wyrwał. A może wróciłeś do domu z treningu czując się rozczarowany, że nie pobiłeś osobistego rekordu?

masz wobec siebie wysokie oczekiwania, a to dobrze.

Jak więc poradzić sobie z sesją treningową, która nie idzie zgodnie z planem?

Po pierwsze, przyjrzyjmy się surowo Twoim oczekiwaniom. Czy twój trening jest taki zły? Nie będziesz miał idealnej sesji treningowej dzień w dzień. Jest wiele powodów, dla których – regeneracja, sen i styl życia, aby wymienić tylko kilka. A co daje Ci prawo do uderzania PRs większość sesji? Biorąc pod uwagę, że było to prawdopodobnie w przypadku, gdy po raz pierwszy zaczął się, można było wybaczyć, że oczekiwać, że będzie nadal w ten sposób. Niestety, gdy Ten miesiąc miodowy się skończy, ciągłe PRs rzadko się zdarzają.

więc, zmieniając nasze oczekiwania, być może to, co wcześniej uważaliśmy za złą sesję, wcale nie jest takie złe. Jak właściwie wygląda zły trening? Odwróćmy to na chwilę i nakreślmy, co definiuje dobrą sesję treningową.

moment zmian przyszedł dla mnie, kiedy przestałem myśleć w kategoriach PRs, a zacząłem myśleć w kategoriach postępu. Jasne, wszystkie PRs są postępem. Ale postęp to nie tylko PRs. Uderzenie PR poprzez dodanie wagi można nazwać wzrostem intensywności. Jednak wzrost intensywności jest tylko częścią obrazu. W jaki inny sposób postępujemy w ramach naszego szkolenia?

wierzę w mantrę “mechaniki, spójności i intensywności” – w tej kolejności. Podczas uczenia się nowej umiejętności lub ruchu, podstawowa mechanika jest podstawą, na której zbudowane jest wszystko inne. Poprawa mechaniki z jednej sesji do drugiej to postęp, który jest tu istotny. Każdy związany z tym wzrost intensywności jest prawie drugorzędny. Postęp o charakterze mechanicznym jest stosunkowo łatwy do zaobserwowania z sesji na sesję.

następnym krokiem jest wybranie tych mechanik poprzez ich spójne zastosowanie. Wszyscy byliśmy tam, gdy uczymy się nowych umiejętności – w jednej sesji ją masz, a w następnej Nie. umiejętność konsekwentnego stosowania ulepszeń w mechanice to postęp. Jest bardziej niż prawdopodobne, że wraz z tym naturalnie nastąpi wzrost intensywności, gdy staniesz się bardziej konsekwentny w swojej biegłości. Jednak skupiamy się na tej regularności ulepszania mechanicznego. W porównaniu do początkowych ulepszeń w mechanice, nie jest to tak łatwe do opanowania z sesji na sesję.

wreszcie, poprawa intensywności poprzez dodanie wagi, jak już omówiliśmy, jest prawdopodobnie najbardziej oczywistą formą postępu podczas sesji. Postęp poprzez cięższy będzie następował po postępach w mechanice i spójności-dodawanie znacznej wagi przed położeniem tego fundamentu jest nierozsądnym postępem. (Warto tutaj zauważyć, że dodawanie wagi jest tylko jednym ze sposobów zwiększenia intensywności-ale to jest temat innego artykułu.)

dlatego, jeśli mechanika, spójność i poprawa intensywności są aspektami postępu, a czynienie postępu jest tym, co określa, czy sesja treningowa jest dobra, to rozwijanie któregokolwiek z tych aspektów w ramach sesji treningowej jest zarówno postępem, jak i pozytywnym.

wróćmy teraz do naszego pierwotnego pytania-jak radzić sobie ze złym treningiem? Po pierwsze, po wypracowaniu teraz, jak wygląda dobry, progresywny trening, następnym razem, gdy poczujesz się jak w środku złej sesji treningowej, weź oddech i cofnij się. Oceń, czy rzeczywiście poczyniłeś postępy w którymś z powyższych środków. Jeśli tak, wygrywasz.

nie jestem nieświadoma faktu, że są chwile, kiedy żadna z nich nie jest prawdziwa i naprawdę masz zły dzień w biurze. Załóżmy, że brakuje wyciągów, które zwykle wykonywałbyś z zamkniętymi oczami z niepokojącą konsekwencją. Chwila, znowu to słowo-konsekwencja.

jeśli konsekwentnie brakuje tych wyciągów w trakcie sesji, oceń, czy Twoja niespójność jest spójna. Czy Twoje nieodebrane windy są spowodowane powtarzaniem tego samego błędu? Spróbuj zdiagnozować swoją usterkę-zapytaj trenera, sam nagraj film lub cokolwiek musisz zrobić, aby ocenić, gdzie idziesz źle. Gdy już znajdziesz przyczynę, dowiedz się, jak naprawić usterkę i naprawić windę. Jeśli nie poradzisz sobie z tym w trakcie sesji, to nadal nic wielkiego. Odejdź i zbadaj, jak poprawić, aby jeśli i kiedy to się powtórzy, był w stanie sobie z tym poradzić.

bum! Właśnie zmieniłeś swój zły trening w nie tylko lepszy, ale i dobry. Dlaczego dobre? Ponieważ nauczyłeś się oceniać i, co ważniejsze, poprawiać swoje błędy. Właściwie, to idzie o krok dalej. Ucząc się konkretnych strategii, jak wydostać się z dziury, uczysz się, jak walczyć drogę przez ciężką sesję treningową i nadal zabrać coś z niego.

spójrzmy na jeszcze jeden scenariusz, najgorszy scenariusz, w którym nic z tego nie działa. Nie jesteś w stanie zadośćuczynić w trakcie sesji i nie jesteś w stanie ocenić, gdzie popełniasz błąd, nawet po wydarzeniu i z Pomocą innych. W tych marginalnych przypadkach, zrobić kolejny krok do tyłu,i przegląd regeneracji, sen, odżywianie, poziom stresu, i inne czynniki stylu życia. Często wystarczy prosty przegląd tych rzeczy, aby uświadomić sobie, że coś jest niecodzienne, a to negatywnie wpłynęło na twój trening. Jeśli tak jest, załatw to. Jeśli nie jesteś pewien, co jest zwyczajne, teraz jest dobry czas, aby rozpocząć prowadzenie dziennika tych rzeczy, dzięki czemu można spojrzeć wstecz na to i dowiedzieć się, jak najlepiej pracować.

mam spowiedź. Obawiam się, że okłamałem cię wcześniej. Dla tych z Was, którzy dotarli tak daleko do artykułu, zdradzę wam tajemnicę. Prawdziwym punktem zwrotnym w odchodzeniu od moich treningów jak uśmiechnięty szympans, a nie wzgardzony silverback było, gdy zrozumiałem, że postęp jest tylko częścią prawdy. Cała prawda jest taka, że nauka jest kluczem do uzyskania korzyści z prawie każdej sesji. Czy postęp się uczy? Cholerna racja. Nawet uzyskanie PR jest twoje ciało uczy się, jak to się stało.

nauka jest cenna. Zły trening jest w rzeczywistości bardziej wartościowy niż dobry.

Jeśli jesteś podobny do mnie, nie ma w życiu wielu rzeczy, które mogą wprowadzić cię w zły nastrój . Przez większość czasu nie warto. Jednak ” zły ” trening sprawiał, że chodziłem z twarzą jak pawian z tyłu, dopóki nie wyrwałem się z niego nieco później. nie mam wątpliwości, że wielu z was miało podobne…

Jeśli jesteś podobny do mnie, nie ma w życiu wielu rzeczy, które mogą wprowadzić cię w zły nastrój . Przez większość czasu nie warto. Jednak ” zły ” trening sprawiał, że chodziłem z twarzą jak pawian z tyłu, dopóki nie wyrwałem się z niego nieco później. nie mam wątpliwości, że wielu z was miało podobne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.