Celebrating Ohio Wildlife: American Badger

By: Patrick Troyer, Paulding SWCD

nadszedł czas, aby ponownie udać się na wędrówkę do wspaniałego pleneru i dowiedzieć się o wspaniałej dzikiej naturze Ohio. Śledziłeś naszą podróż o zwierzętach, które nazywają Ohio domem? Omówiliśmy szeroki wachlarz rodzimych zwierząt Ohio, takich jak wielki brązowy nietoperz, Wydra rzeczna, ryjówka dymna, nornica preriowa, kolibry i indyki, aby wymienić tylko kilka ostatnich cech, ale na pewno nie skończyliśmy! W tym tygodniu naszym zwierzęciem fabularnym jest borsuk Amerykański. Dowiedzmy się o ich siedlisku, identyfikowaniu cech, zachowań i wielu innych!

borsuk Amerykański jest wymieniony przez Ohio Department of Natural Resources (ODNR) jako “Species of Concern”, co jest nieformalnym terminem wskazującym na gatunek, który może mieć zasięg lub siedlisko, które może być ograniczone lub mieć niską populację. Zwierzę to jest bliskim krewnym powszechnie spotykanego zwierzęcia, skunksa w paski. Jedną z rzeczy, która jest szczególnie podobna między obydwoma zwierzętami, jest biały pasek, który rozciąga się od nosa do głowy. Wokół oczu i policzków mają plamy białego futra lub “odznaki”, na które otrzymują swoje imię, a pozostałe części ciała pojawiają się jako mieszanka srebrzysto-szarych, czarnych i bufiastych kolorów oraz czarnych stóp, zgodnie z ODNR. Borsuk jest dalej identyfikowany przez jego płaskie, krępe ciało, krótkie nogi, splecione palce, małe uszy i długie pazury.

samce osiągają rozmiary do 16-24 funtów, a samice na lżejszej stronie około 14 funtów. Średnia długość życia tego gatunku mieści się zazwyczaj w przedziale 4-5 lat, podczas gdy mają zdolność do życia do 14 lat, zgodnie z ODNR. W całych Stanach Zjednoczonych borsuk Amerykański można znaleźć w wielu różnych obszarach obejmujących większą część kraju na zachód od rzeki Missisipi. Można je również znaleźć w środkowo-zachodnich Stanach Ohio, Indiana, Michigan, Illinois i Wisconsin. Według NatureWorks gatunek ten preferuje obszary, na których znajdują się wysokie trawy i pola uprawne, chociaż lubią też tworzyć dom na obrzeżach lasów. Wejście do gniazda dla borsuka będzie przypominało wejście do dużego otworu świstaka z dużą ilością przemieszczonej gleby obok otworu.

Nora lub Nora borsuka jest kluczowym elementem ich życia, ponieważ używają go do spania, polowania, przechowywania żywności i rodzenia młodych. NatureWorks pisze, że nie zawsze będą przebywać w tej samej norze z dnia na dzień, z wyjątkiem sytuacji, gdy rodzą swoje młode.

okres godowy borsuka amerykańskiego zwykle odbywa się w miesiącach letnich i wczesnej jesieni. ODNR pisze, że członkowie tego gatunku są poligamicznymi hodowcami i chociaż krycie odbywa się latem, zapłodnienie odbywa się dopiero od grudnia do lutego. Po zapłodnieniu, okres ciąży borsuka wynosi około sześciu tygodni, a młode rodzą się w gniazdach, które zwykle są pod ziemią i porośnięte trawą około marca. Typowy miot waha się od 1 do 5 młodych. Według NatureWorks Młode borsuki rodzą się bez wzroku, który przychodzi w wieku około 4 tygodni i z cienkim futrem. Gdy borsuk osiągnie wiek 8-12 tygodni, zostanie odstawiony od matki i pozostanie z nią do 7-9-miesięcznego stadium życia.

to doskonały zmysł węchu i słuchu pomaga borsukowi amerykańskiemu zlokalizować zdobycz na posiłek, według ODNR. Preferują zwierzęta pogrzebowe, takie jak szczury, susły, myszy i wiewiórki gruntowe przez większość swojej diety. NatureWorks pisze, że używają swoich silnych, ostrych pazurów, aby wykopać swoją zdobycz z ziemi, a czasami kopać w domu innego zwierzęcia z niecierpliwością oczekującego na ich powrót. Pobliskie kojoty obserwują przerażającą zdobycz borsuka uciekającą z ich nory i wykorzystującą okazję, aby zdobyć posiłek. ODNR pisze, że borsuki mają niktujące powieki, które są przezroczystymi pokrywami nad oczami, które osłaniają oczy przed glebą przemieszczoną podczas kopania. Inne zwierzęta, takie jak węże, ptaki i inne gady, również mogą być częścią diety borsuka.

w obronie borsuk rozwinął wiele rzeczy, aby chronić się przed drapieżnikami. Muskularna szyja i grube, luźne futro pozwalają im zajrzeć za siebie, aby ugryźć i pazurować drapieżnika, zgodnie z NatureWorks. Nie tylko to robią, ale wypuszczają głośne dźwięki, które brzmią jak syk, warczenie lub warczenie.

teraz masz dobre zrozumienie na temat innego wspaniałego zwierzęcia z Ohio, ale jest ich jeszcze wiele! Widziałeś amerykańskiego borsuka w okolicy? Jeśli Tak, prześlij nam swoje zdjęcia, a my z przyjemnością się nimi podzielimy! Wypatrujcie kolejnych odsłon serii Ohio Wildlife series, aby dowiedzieć się więcej o zwierzętach, które nazywają nasz wspaniały stan domem!

By: Patrick Troyer, Paulding SWCD nadszedł czas, aby ponownie udać się na wędrówkę do wspaniałego pleneru i dowiedzieć się o wspaniałej dzikiej naturze Ohio. Śledziłeś naszą podróż o zwierzętach, które nazywają Ohio domem? Omówiliśmy szeroki wachlarz rodzimych zwierząt Ohio, takich jak wielki brązowy nietoperz, Wydra rzeczna, ryjówka dymna, nornica preriowa, kolibry i indyki, aby wymienić…

By: Patrick Troyer, Paulding SWCD nadszedł czas, aby ponownie udać się na wędrówkę do wspaniałego pleneru i dowiedzieć się o wspaniałej dzikiej naturze Ohio. Śledziłeś naszą podróż o zwierzętach, które nazywają Ohio domem? Omówiliśmy szeroki wachlarz rodzimych zwierząt Ohio, takich jak wielki brązowy nietoperz, Wydra rzeczna, ryjówka dymna, nornica preriowa, kolibry i indyki, aby wymienić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.