Co się stanie, jeśli nie zmienię oleju?

zła wiadomość…

życie jest zajęte-to jest dane! Wymagania stają na drodze i decydujesz się pominąć tę wymianę oleju raz – potem dwa razy, a potem zdasz sobie sprawę, że jesteś już dawno spóźniony. Ważne jest, aby zrozumieć, że uncja zapobiegania – lub pięć do sześciu litrów oleju silnikowego-jest warta swojej wagi w złocie!
wymiana oleju w samochodzie jest jednym z najbardziej podstawowych obszarów konserwacji, a brak sprawdzenia tego z listy rzeczy do zrobienia i nie wykonanie go skutkuje większymi problemami w przyszłości. Olej w silniku jest niezbędny, a regularne zmiany są czymś, czego po prostu nie należy pomijać. Wiele dzieje się z Twoim pojazdem, gdy olej nie jest wymieniany. A wieści nie są dobre!

funkcja oleju

zdolność twojego samochodu do płynnej pracy jest w dużej mierze dzięki olejowi, ponieważ sercem Twojego pojazdu jest silnik. W rzeczywistości jego podstawową funkcją jest zminimalizowanie tarcia i zużycia ruchomych części pojazdu. Cel oleju silnikowego jest dość ważny. Ma na celu smarowanie, czyszczenie, ochronę, chłodzenie i czasami przywracanie wydajności silnika. To, jak często zmieniasz olej, zależy od wielu czynników, ale co się stanie, gdy nie zmienisz, staje się jasne z czasem. Olej jest siłą napędową Twojego silnika. Oto, co się dzieje, gdy jest to ignorowane.

nagromadzony

brud i zanieczyszczenia, które są zbierane podczas przechodzenia oleju przez silnik do filtra oleju, w końcu zatkają filtr oleju, jeśli nie zostanie zmieniony. Co gorsza, brud i zanieczyszczenia ominą filtr przez zawór nadmiarowy, cyklicznie brudny olej z powrotem przez silnik. Z czasem olej staje się zbyt brudny, aby był skuteczny, co jest jednym z głównych powodów, dla których wymaga zmiany. W rzeczywistości, jeśli olej nie zostanie zmieniony, z czasem cały silnik wyłączy się i będzie wymagał wymiany — kosztownej inwestycji, której z pewnością chcesz uniknąć. To może kosztować tysiące dolarów. Porównaj to z faktem, że wymiana oleju jest jednym z najtańszych elementów konserwacji Twojego pojazdu! To nie ma sensu!

zużycie

części silnika zaczynają się zużywać, im dłużej czekasz na zmianę oleju. Dzieje się tak dlatego, że brudny olej jest gęsty i ścierny, więc podczas przechodzenia przez silnik zbiera coraz więcej brudu. Zużywa części silnika nawet przy zachowaniu odpowiedniego smarowania. Im dłużej wymiana oleju jest odkładana, silnik w ogóle zacznie wykazywać problemy. Najczęściej silnik staje się po prostu zbyt gorący, co może spowodować, że będzie działał mniej wydajnie. Jeśli ciepło nie spowoduje wybuchu uszczelki, wypaczą się części silnika. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy silnik ma dużo oleju. W rzeczywistości, gdy staje się coraz brudniejszy, przestanie smarować silnik i spowoduje awarię szybciej, niż byś chciał! Przejedź wystarczająco długo bez wymiany oleju, a w końcu może cię to kosztować twój samochód.

utrata skuteczności

dodatki do olejów silnikowych, z których składa się olej — podobnie jak detergenty, dyspergatory, antykorozyjne i reduktory tarcia — zużywają się z czasem, gdy olej nie został zmieniony. Rezultatem jest poważny spadek zdolności smarowania oleju, który jest już w niebezpieczeństwie z powodu nagromadzonego brudu i zanieczyszczeń. W końcu będzie coraz brudniej i brudniej. To nie stanie się po miesiącu, ale zamiast tego w czasie i wiele tysięcy mil. Ale wystarczająco szybko, zwłaszcza w miarę upływu czasu, a życie staje się coraz bardziej ruchliwe.

droga do szlamu

wynikiem wielokrotnego przechodzenia oleju przez silnik, podczas gdy objętość brudu gromadzi się, jest obecność gęstej, ciemnej substancji szlamowej o niewielkich właściwościach smarujących. W niektórych najgorszych przypadkach szlam ten może stać się tak gęsty, że części silnika dosłownie muszą przez niego przebić, aby się poruszać. Osady osadowe są pewnym wskaźnikiem braku odpowiedniej konserwacji, coś, co można łatwo naprawić poprzez regularną wymianę oleju!

całkowita awaria silnika

awaria silnika następuje z czasem, ale w rzeczywistości nastąpi, gdy olej zostanie zignorowany przez długi okres czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruchome części silnika nie stykały się ze sobą, tarcie metalu o metal powoduje tak poważne uszkodzenia elementów, że silnik ostatecznie zatraci się i przestanie działać! Pokazuje to znaczenie oleju, ponieważ jest to smar, który pozwala metalowi dociskać metal bez uszkodzeń. Ale najważniejszym punktem do odnotowania w tym scenariuszu jest to, że w tym momencie nie stanowi to problemu, który można naprawić, ponieważ zajęte silniki są nie do naprawienia. Należy je wymienić i po stromej cenie. W tym przypadku wielu decyduje się po prostu sprzedać swój samochód na złomowisko.

dobra wiadomość

chociaż wiadomości nie wyglądają dobrze, jeśli chodzi o to, co dzieje się, gdy olej nie zostanie zmieniony, plusy są proste. Wymiana oleju nie jest kosztowna, a w dzisiejszym świecie można ją ukończyć w mniej niż 30 minut, pozostawiając mnóstwo czasu na powrót do życia, sprawunki, pracę i zabawę!
ogólnie rzecz biorąc, zaleca się wymianę oleju, gdy twój samochód przekroczył określony limit czasu, lub gdy przejechałeś około 3000 mil lub sześć miesięcy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
tradycyjne zalecenie spełniło w ostatnich latach nowy standard, wzywając do wymiany oleju co 5000 mil bez obaw, zwłaszcza jeśli prowadzisz stosunkowo nowy samochód lub jesteś w optymalnych warunkach pracy.
niezależnie od tego, czy odwiedzasz niezależne lokalne centrum serwisowe, czy salon samochodowy, wymiana oleju jest prosta, tańsza i może pomóc zapewnić bezpieczeństwo Twojego samochodu na drodze tak długo, jak to możliwe. Olej czyści silnik. To takie proste! Zmień swój już dziś!

zła wiadomość… funkcja olejunagromadzony zużycie utrata skuteczności dodatki do olejów silnikowych, z których składa się olej — podobnie jak detergenty, dyspergatory, antykorozyjne i reduktory tarcia — zużywają się z czasem, gdy olej nie został zmieniony. Rezultatem jest poważny spadek zdolności smarowania oleju, który jest już w niebezpieczeństwie z powodu nagromadzonego brudu i zanieczyszczeń. W końcu…

zła wiadomość… funkcja olejunagromadzony zużycie utrata skuteczności dodatki do olejów silnikowych, z których składa się olej — podobnie jak detergenty, dyspergatory, antykorozyjne i reduktory tarcia — zużywają się z czasem, gdy olej nie został zmieniony. Rezultatem jest poważny spadek zdolności smarowania oleju, który jest już w niebezpieczeństwie z powodu nagromadzonego brudu i zanieczyszczeń. W końcu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.