Cztery najlepsze i najgorsze rzeczy o Kanadzie/Brytyjskiej społeczności emigracyjnej

dziesięć lat temu byliśmy w naszym piątym roku zmagań o integrację z kanadyjskim życiem. Wyjechaliśmy po siedmiu latach (pojawiła się okazja do pracy, której nie mogliśmy się oprzeć), ale teraz ponownie testuję wody z niepewnym palcem. Jestem jednak w dwóch głowach, jeśli chodzi o powrót – w Kanadzie są bardzo atrakcyjne, mało znane funkcje, o których początkujący mogą nie wiedzieć.

cztery najlepsze – i najgorsze – rzeczy o Kanadzie – od Nouveau-Canadian.

dziesięć lat temu byliśmy na piątym roku zmagań o integrację z kanadyjskim życiem. Wyjechaliśmy po siedmiu latach-pojawiła się okazja do pracy, której nie mogliśmy się oprzeć – ale teraz ponownie testuję wody z niepewnym palcem. Jest to częściowo dlatego, że moja Kanadyjska córka, która miała 12 lat, kiedy wyemigrowaliśmy, jest teraz (prawie) zaręczona z “prawdziwym” Kanadyjczykiem, którego spotkała w Queen ‘ s, a jej przyszłość wydaje się trzymać ruch z powrotem w tym kierunku w pewnym momencie w przyszłości. Jeśli moja córka odejdzie, jest duża szansa, że pójdę za nią, ponieważ krew jest grubsza niż woda, a dla mnie bycie z dala od rodziny ma większe znaczenie niż kraj, w którym jestem. Jestem jednak w dwóch głowach, jeśli chodzi o powrót – w Kanadzie są bardzo atrakcyjne, mało znane funkcje, o których początkujący mogą nie wiedzieć. Najśmieszniejsze jest to, że każda dobra rzecz w Kanadzie jest równie zła. Pozwólcie, że wyjaśnię cztery najlepsze i najgorsze rzeczy w Kanadzie.

pierwszą najlepszą rzeczą w Kanadzie jest jej rozmiar i lokalizacja. Jest ogromny i w większości pusty, więc domy są duże i tanie, a ty nie masz wielu sąsiadów (z wyjątkiem Toronto lub Vancouver). Jest to długa droga z każdego miejsca, z wyjątkiem południowej granicy, gdzie jest blisko pustych części Ameryki, więc jest to bardzo długa droga z każdego miejsca, w tym ze Stanów. To, czy napełnia cię to strachem i przeczuciami, czy tęsknotą i pożądaniem, zależy od tego, czy naprawdę tam mieszkałeś, gdzie jedynym punktem orientacyjnym na setki mil jest winda zbożowa. Strach przed znalezieniem stacji benzynowej, zanim zabrakło mi gazu, trzymał mnie w mieście przez cały rok, kiedy po raz pierwszy przyjechaliśmy do Calgary.

pierwszą najgorszą rzeczą w Kanadzie jest również jej rozmiar i lokalizacja. Jest tak daleko od wszystkich innych, że nikt tam mieszkający nie musi dbać o żaden inny kraj na świecie, i vice-versa. I to jest tak duże, że p. n. e. równie dobrze możesz być na innej planecie, jeśli zdecydujesz się zamieszkać w Nowej Szkocji, a nawet Albercie. Myślisz, że przesadzam? Znałem ludzi w Calgary, którzy nie byli w Bragg Creek przez piętnaście lat. Nouveau-Calgarianie będą wiedzieć, o jakim dystansie mówię i będą się odnosić. W związku z tym główne miasta każdej prowincji wydają się być bardzo odizolowane na swój sposób, a ludzie myślą o sobie jak o Albertanach, Ontarianach, marynarzach itp. pierwszy i Kanadyjczycy bardzo drugi.

drugą najlepszą rzeczą w Kanadzie jest pogoda. Ostatnio dużo mówi się o globalnym ociepleniu, i według mnie, jeśli jest jedno miejsce, które może skorzystać z kilku dodatkowych stopni przez cały rok, to musi być Kanada. Zauważ również, że ponieważ kraj jest bardzo duży i pomimo zwiększonej imigracji do” miasta ”  (Toronto lub Vancouver w zależności od orientacji) – większość z nich jest nadal w dużej mierze niezamieszkana, a własność jest tania prawie wszędzie- (z wyjątkiem Alberty, gdzie ponownie odkryli ropę naftową). Oznacza to, że inwestowanie w nieruchomości teraz, zanim wszyscy inni się do tego zmądrzeją, będzie oznaczać, że jesteś właścicielem bardzo cennego towaru, gdy reszta planety (przynajmniej przybrzeżnych bitów) staje się niezamieszkała i każdy musi przenieść się do Kanady.

drugą najgorszą rzeczą w Kanadzie jest pogoda. Większość Kanadyjczyków albo marzy, planuje-lub jeśli mają szczęście faktycznie udać się-na południe przez kilka tygodni w zimie. (Floryda jest miejscem wyboru dla większości). Tylko wtedy Kanadyjska pogoda jest znośna. Brytyjczycy nie myślą zbyt głęboko o tej irracjonalnej potrzebie ciepła, a przez kilka lat sama nowość temperatur chłodniejszych (dosłownie) niż głębokie zamrażanie przez miesiące wystarczy, aby utrzymać się na nogach. W drugie Boże Narodzenie byliśmy tam zamrażarka była zbyt mała dla naszego indyka, więc przechowywałem ją na pokładzie Na zewnątrz przez tydzień. Nie żartuję. Innym razem kluczyk zapłonu zamarzł i pękł w drzwiach samochodu, a do czasu przybycia ślusarza całe jedzenie w bagażniku zamarzło na stałe. Widziałeś kiedyś mrożonego banana? Niedobrze. Wyszliśmy z basenu pewnego wieczoru z wilgotnymi włosami, które natychmiast zamarzły. Czy wiesz, że zamrożone włosy oderwą się u nasady? Też nie za dobrze. Pomimo tych małych zabawnych wydarzeń w końcu pewne, powiedzmy, nudne z powodu braku lepszego słowa, ustawia się i trzeba uciec. Zaufaj mi, to się stanie.

trzecią najlepszą rzeczą w Kanadzie jest wielki Plener. Jest więcej jezior, gór, równin, rzek, linii brzegowej, lodowców, niedźwiedzi, wilków, kuguarów i innego dzikiego życia niż prawie gdziekolwiek indziej na świecie. Możesz wędrować, jeździć na nartach, jeździć na łyżwach, kajakować, łowić ryby lub popływać w szaleństwie przez cały rok. Jedno zastrzeżenie. Wszystkie te działania, z wyjątkiem tych związanych z temperaturami poniżej zera, są ograniczone do około 2 miesięcy w roku. Ostatnio słyszałem, że jazda na rakietach śnieżnych stała się bardzo popularna i jeśli wrócę, zamierzam się temu przyjrzeć. W przeciwnym razie do ćwiczeń w zimie masz tylko dwie możliwości: podjąć jakąś formę śniegu, a zatem śliskie i niebezpieczne sporty zimowe, lub udać się na długie spacery w lokalnym centrum handlowym, co jest szkodliwe dla konta bankowego. Znowu nie żartuję. W większości miast istnieją dobrze prosperujące grupy spacerowe dla seniorów.

{mosbanner right}trzecią najgorszą rzeczą w Kanadzie jest wielki Plener. Tam, wraz z uroczą dziką przyrodą, jest inny rodzaj stworzenia, którego tak bardzo nie lubimy. Komary. Czekasz cały rok na czas grillowania, tylko po to, by odkryć, że chmury mozzies prowadzą cię do domu, chyba że otaczasz się bombami dymnymi i innymi formami wojny chemicznej. Jednym z powodów popularności paleniska i związanego z nim stawu. I nie wyobrażaj sobie, że przesadzam, Kiedy mówię ” chmury.”Kiedyś musiałem biec za osłonę mojego samochodu, kiedy próbowałem wyprowadzać psy w pobliżu Banff, ponieważ komary były tak gęste, że nie mogłem oddychać bez wdychania ich. Poważnie. Jest też nieoczekiwany dreszczyk emocji, jakim jest znalezienie niedźwiedzia eksplorującego kosz na śmieci w Twojej kuchni (stało się to w Canmore) i Puma przygotowująca posiłek z twojego psa na pokładzie (stało się to w Banff.

żartując, jeśli wrócę do Kanady, będę niezmiernie zadowolony z następujących cech, jak zbliżam się do moich starszych lat:

  • Opieka zdrowotna. Nie mają takich samych problemów jak np. z MRSA, a Opieka zdrowotna jest bardzo dobra-płacisz stosunkowo niewielki abonament Wojewódzki za doskonałą opiekę i udogodnienia. Miałam raka piersi, gdy tam byłam i wierzę, że zawdzięczam swoje życie szybkiemu, skutecznemu leczeniu, które nic mnie nie kosztowało.
  • seniorzy są priorytetem opieki i nie ma porównania do WIELKIEJ BRYTANII z poziomem usług dla osób starszych.
  • jakość środowiska. Mówiąc najprościej, troszczą się bardziej i mają więcej miejsca i więcej pieniędzy na opiekę, a pod warunkiem, że nie wybierzesz zanieczyszczonego miasta, takiego jak Toronto lub Vancouver, możesz spodziewać się łatwego oddychania.
  • dobre zachowanie. Ludzie są w przeważającej mierze ciche i dobrze wychowani. Z wyjątkiem zatłoczonych dzielnic Toronto (yep) i Vancouver, możesz oczekiwać, że Kanadyjczycy będą traktować cię z szacunkiem i będą ogólnie-cóż, ciszej niż przeciętni Europejczycy. Ma to związek z wielkością kraju i ilością przestrzeni osobistej.

więc, jeśli zdecyduję się zakończyć moje dni w Kanadzie, podejmę następujące środki ostrożności i będę się cieszyć.

  1. Naucz się mówić z kanadyjskim, francuskim lub szkocko-irlandzkim akcentem. (Kto nie chce się wpasować, co??)
  2. Naucz się lubić oglądanie hokeja na lodzie.
  3. zainstaluj kominek, wannę z hydromasażem i kup dużą ilość piwa Molson i zaproś sąsiadów.
  4. Naucz się lubić oglądanie hokeja na lodzie z sąsiadami, picie piwa przy kominku lub w jacuzzi w zależności od pory roku.

Go Canada, Go!

O autorze: Diane od 1987 roku wyszła za mąż za swojego egipskiego męża w Jemenie Od tego czasu starała się utrzymać swoją tożsamość i poczucie celu w ośmiu krajach i w ciągu pół wieku swojego życia otworzyła co najmniej 48 różnych domów. Obecnie spędza pół roku w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi prężnie rozwijający się biznes edukacyjny z córką (którą można nazwać “trailing offspring”), a drugą połowę na Bahamach z mężem inżynierem i psem. Malarstwo akwarelowe, gotowanie i czytanie to jej główne zajęcia, które wspierały ją przez ostatnie dwie dekady, kiedy zespół rozdwojenia osobowości groził jej całkowitym wymazaniem – ale przetrwała, aby opowiedzieć historię.

dziesięć lat temu byliśmy w naszym piątym roku zmagań o integrację z kanadyjskim życiem. Wyjechaliśmy po siedmiu latach (pojawiła się okazja do pracy, której nie mogliśmy się oprzeć), ale teraz ponownie testuję wody z niepewnym palcem. Jestem jednak w dwóch głowach, jeśli chodzi o powrót – w Kanadzie są bardzo atrakcyjne, mało znane funkcje, o…

dziesięć lat temu byliśmy w naszym piątym roku zmagań o integrację z kanadyjskim życiem. Wyjechaliśmy po siedmiu latach (pojawiła się okazja do pracy, której nie mogliśmy się oprzeć), ale teraz ponownie testuję wody z niepewnym palcem. Jestem jednak w dwóch głowach, jeśli chodzi o powrót – w Kanadzie są bardzo atrakcyjne, mało znane funkcje, o…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.