Dlaczego moja płyta przegrody nie jest objęta gwarancją ?

to zawsze jest szokiem dla nowych właścicieli palników na drewno lub pieców wielopaliwowych, że ich płyta przegrody (znana również jako płyta gardzieli lub deflektora) jest klasyfikowana jako “materiał eksploatacyjny” pieca i dlatego nie jest objęta gwarancją na piec w taki sam sposób, jak większość innych elementów pieca. Dzieje się tak dlatego, że płyty przegrody są umieszczone w górnej części komory pożarowej specjalnie w celu odchylenia płomieni i ogrzewania z powrotem do pieca, zamiast pozwolić im przejść prosto przez system kominowy – i to częściowo dlatego piece są znacznie bardziej wydajne w dostarczaniu ciepła do pomieszczenia niż otwarty ogień. Jednak również dlatego, nawet w piecach najwyższej jakości, płyty przegrody mają tendencję do wypalania.
płyty przegrodowe są ustawione w najgorętszej możliwej części pieca i biorą pełny ciężar bardzo wysokich temperatur z dnia na dzień. Niezależnie od tego, czy Twoja przegroda jest wykonana z tradycyjnego żeliwa (Baby Gabriel), ciężkiej blachy stalowej (Dunsley Highlander 5), stali nierdzewnej (Esse 100) czy deski wermikulitowej, w końcu będziesz musiał ją wymienić. To, jak często musi się to zdarzyć, zależy od rodzaju spalanego paliwa, jego wielkości i sposobu spalania.
niektórzy właściciele pieców mogą spalić płytę kuchenną w ciągu kilku miesięcy, a z drugiej strony niektórzy właściciele mogą sprawić, że ich będą trwać przez lata. Na przykład płyta przegrody w piecu kotłowym nie będzie trwać tak długo, jak płyta przegrody w piecu nie-bolerowym, po prostu dlatego, że piece kotłowe zwykle muszą być spalane “mocniej” przez dłuższy czas, aby zmaksymalizować ciepło do ciepłej wody, zwłaszcza gdy w systemie jest wiele grzejników centralnego ogrzewania. Co ciekawe, bezdymne paliwa mineralne (np. Homefire Ovals) nie mają takiej samej wysokości płomienia jak równoważny ładunek drewna i dlatego mogą być łatwiejsze na płycie przegrody kuchennej kotła (ale niekoniecznie na emisji CO2!).
Jeśli regularnie musisz wymienić płytę przegrody kuchennej, powinieneś sprawdzić, jak obsługiwasz kuchenkę, odwołując się do instrukcji obsługi, która powinna zawierać porady dotyczące zalecanych rodzajów paliwa i obciążeń paliwowych, a także instrukcje, jak skutecznie obsługiwać kuchenkę. Jedno jest pewne, szybkie wypalenie płyty przegrody oznacza, że prawdopodobnie nie tylko marnujesz pieniądze na wymienne płyty przegrody, ale także marnujesz pieniądze na paliwo. Jest to prawdopodobnie spowodowane nadmiernym wypalaniem pieca i wytwarzaniem nadmiaru ciepła, które jest marnowane przez system spalin. Łatwy w użyciu magnetyczny termostat do rur spalinowych pomoże Ci monitorować temperaturę spalin i może wyraźnie wskazać, kiedy nadmiernie wypalasz swój piec. W opinii firmy piece yard termostat z rurą spalinową jest jednym z najlepszych akcesoriów kuchennych, jakie można kupić, nie tylko dlatego, że pomaga zmaksymalizować wydajność pieca, ale także uświadamia, kiedy piec potencjalnie działa niebezpiecznie, ponieważ jest nadmiernie wypalany.
ponieważ bardzo łatwo jest nadużywać pieca i wypalić płytę przegrody w sezonie grzewczym, po prostu ignorując zalecane przez producenta paliwa i instrukcje obsługi, łatwo jest również zrozumieć, dlaczego większość producentów wyklucza obecnie płyty przegrody, ruszty przeciwpożarowe, ogrodzenia przeciwpożarowe i szkło z normalnych warunków gwarancji.
pamiętaj, że możesz kupić zamienną płytę przegrody lub dowolny inny palnik na drewno lub piec wielopaliwowy z części zamiennych do pieca.

to zawsze jest szokiem dla nowych właścicieli palników na drewno lub pieców wielopaliwowych, że ich płyta przegrody (znana również jako płyta gardzieli lub deflektora) jest klasyfikowana jako “materiał eksploatacyjny” pieca i dlatego nie jest objęta gwarancją na piec w taki sam sposób, jak większość innych elementów pieca. Dzieje się tak dlatego, że płyty przegrody są…

to zawsze jest szokiem dla nowych właścicieli palników na drewno lub pieców wielopaliwowych, że ich płyta przegrody (znana również jako płyta gardzieli lub deflektora) jest klasyfikowana jako “materiał eksploatacyjny” pieca i dlatego nie jest objęta gwarancją na piec w taki sam sposób, jak większość innych elementów pieca. Dzieje się tak dlatego, że płyty przegrody są…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.