dlaczego Teksas jest najgorszym miejscem do życia

widzisz ten nagłówek? Jesteśmy pewni, że kliknąłeś na ten kawałek z oburzenia. Zobaczcie ludzie, możemy zrobić to, co VICE, snarktacular international media outlet, robi, zbyt.

w zeszłym tygodniu VICE opublikowało utwór pod tytułem “Reasons Why Austin Is the Worst Place Ever” Luke ‘a Winkie’ ego (disclosure: Luke is a friend of mine), który rozpalił Internet w różnych częściach środkowego Teksasu. Został udostępniony ponad 4000 razy na Facebooku, z kolejnymi 36 000 “polubień” i tysiącem tweetów; zainspirował ponad 1500 komentarzy na stronie VICE, nie wspominając o niekończącej się dyskusji na innych mediach Austin—wszystko to dodatkowo skłoniło tysiące odwiedzających do udostępniania treści na Austin Chronicle i Culturemap Austin.

krótko mówiąc, bycie w branży “does Austin suck or not” przez ostatnie kilka dni było dobre dla wszystkich, więc nie możesz nas winić za to, że chcemy dostać kawałek tej słodkiej, słodkiej akcji. A jeśli czujesz się zmanipulowany przez nasz nagłówek, ciesz się, że nie zmusiliśmy się do argumentu, który obiecuje tytuł—bo to poważna manipulacja.

każdy, kto oburzył się czytając powody, dla których Austin jest do bani (co obejmowało przewidywalną listę skarg: yuppies, hipsters, pogoda, korki itp.), został wzięty na całkiem poważną przejażdżkę. Ale nie dość, że lista jest celowo głupia (trzecia pozycja to: “nikt nie ma pojęcia, czym jest jego praca”), to jeszcze nie jest unikalna dla Austina: VICE opublikował “Reasons Why San Francisco Is the Worst Place Ever” w kwietniu, a “Reasons Why Washington DC Is the Worst Place Ever” na początku tego miesiąca. Format jest taki sam we wszystkich trzech przypadkach—akapit otwierający przeznaczony do oburzenia mieszkańców, lista powszechnych skarg i kilka żartów zbudowanych wokół tych skarg. Widoczne statystyki ruchu na wszystkich trzech historiach jasno pokazują, że jest to formuła, która działa.

można by to samo argumentować dosłownie wszędzie-żadne miejsce nie jest idealne—a jeśli wziąć pół tuzina najczęstszych skarg, przekazać je komuś, kto potrafi mówić snark jak drugi język i nadać mu tytuł, który wywołuje defensywę-bum, natychmiastowe oburzenie! Możesz grać w domu: “powody, dla których Houston jest najgorszym miejscem w historii” prawdopodobnie obejmują ruch, Wilgotność, śmierdzącą wodę, Astros itp. San Antonio? Może coś o Riverwalk, dowcipach Charlesa Barkleya, naklejce “trzymaj San Antonio Lame” i kilku innych tanich ujęciach. Dallas? Sprawl, silikon, hipsters in Oak Cliff, Jerry Jones. To proste, a jeśli nie możesz znaleźć wystarczającej ilości uzasadnionych skarg, możesz wziąć coś naprawdę miłego – tak jak Winkie zrobił, gdy wymienił Barton Springs—i zrobić kontrintuicyjny argument na to, dlaczego jest to rzeczywiście potajemnie okropne. “Powody, Dla Których Hawaje Są Najgorszym Miejscem Na Świecie”? Pewnie, że jest drogo, wszędzie są surferzy, piasek dostaje się do wszystkiego, a dźwięk oceanu robi się strasznie denerwujący po kilku minutach. Niebo? Te wszystkie brzęczące anioły, człowieku, i nikt nie gra na niczym poza harfą?

wszystko po to, żeby powiedzieć: oczywiście Austin nie jest najgorszym miejscem na świecie, a cała obrona pisała o tym, dlaczego Austin jest świetny. Każdy, kto podzielił się linkiem z oburzeniem w sercach, tymczasem dał tylko ludziom, którzy opublikowali post dokładnie to, czego chcieli. Możesz czytać w OBYCZAJÓWCE lub nienawidzić-czytać w OBYCZAJÓWCE, i to wszystko wygląda tak samo dla reklamodawców.

widzisz ten nagłówek? Jesteśmy pewni, że kliknąłeś na ten kawałek z oburzenia. Zobaczcie ludzie, możemy zrobić to, co VICE, snarktacular international media outlet, robi, zbyt. w zeszłym tygodniu VICE opublikowało utwór pod tytułem “Reasons Why Austin Is the Worst Place Ever” Luke ‘a Winkie’ ego (disclosure: Luke is a friend of mine), który rozpalił Internet…

widzisz ten nagłówek? Jesteśmy pewni, że kliknąłeś na ten kawałek z oburzenia. Zobaczcie ludzie, możemy zrobić to, co VICE, snarktacular international media outlet, robi, zbyt. w zeszłym tygodniu VICE opublikowało utwór pod tytułem “Reasons Why Austin Is the Worst Place Ever” Luke ‘a Winkie’ ego (disclosure: Luke is a friend of mine), który rozpalił Internet…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.