dziwny przypadek tego, jak dwóch niezwiązanych mężczyzn o tym samym imieniu i identycznym wyglądzie wywołało potrzebę pobierania odcisków palców

wyglądali identycznie, a nawet mieli to samo nazwisko, ale dwaj więźniowie na zdjęciu byli w rzeczywistości różnymi ludźmi i ich niezwykły przypadek pomógł wprowadzić erę identyfikacji odcisków palców.

Mężczyzna powyżej nazywał się Will West, człowiek poniżej William West, i obaj zostali skazani na więzienie w więzieniu Leavenworth w Kansas ponad 100 lat temu.

przyjazd Willa Westa w 1903 r.spowodował w więzieniu duże zamieszanie, ponieważ był przekonany, że dwa lata wcześniej go przesłuchał.

gdzie jest Testament: w 1903 roku Will West przybył do więzienia Leavenworth w Kansas, gdzie urzędnik był pewien, że widział go wcześniej's a Will: In 1903 Will West arrived at Leavenworth Penitentiary in Kansas, where the records clerk was certain that he'd seen him before

gdzie jest Testament: W 1903 roku Will West przybył do więzienia Leavenworth w Kansas, gdzie urzędnik był pewien, że widział go wcześniej

Urzędnik wyciągnął to zdjęcie Williama Westa, który wyglądał prawie identycznie jak Will West

Urzędnik wyciągnął to zdjęcie.z tego zdjęcia Williama Westa, który wyglądał prawie identycznie jak will West

urzędnik, M. W. mcclaughry, zapytał Willa Westa, czy kiedykolwiek był w więzieniu.

West powiedział, że nie.

McClaughry zaczął następnie wykonywać pomiary Bertillona – nazwane na cześć francuskiego policjanta Alphonse ‘ a Bertillona – co było zwykłą metodą identyfikacji ludzi i polegało na rejestrowaniu wymiarów kluczowych cech fizycznych.

McClaughry, wciąż przekonany, że człowiek przed nim był już w więzieniu, sprawdził jego nazwisko w swoim systemie akt i znalazł jednego Williama Westa – który wyglądał identycznie jak Will West na zdjęciach pod każdym względem.

dzielili nawet te same pomiary.

ale Will West nalegał na McClaughry ‘ ego, że to nie on: To moje zdjęcie, ale nie wiem skąd je masz, bo wiem, że nigdy wcześniej tu nie byłem.”

ku szokowi McClaughry ‘ ego też miał absolutną rację. William West był zupełnie inną osobą i w rzeczywistości został przyjęty do więzienia dwa lata wcześniej za morderstwo.

sprawa uwypukliła wady metody Bertillona i wkrótce władze USA zwróciły się ku pobieraniu odcisków palców.

jej pionierem był sierżant Scotland Yardu John K. Ferrier, który spotkał McClaughry ‘ ego na Wystawie Światowej w St Louis w 1904 roku, gdy strzegł klejnotów koronnych, które były w trasie.

powiedział funkcjonariuszowi więzienia USA, jak Scotland Yard używał odcisków palców przez ostatnie trzy lata i ewangelizował ich dokładność.

McClaughry został sprzedany, a po pouczeniu o technice wprowadził ją do więzienia w Leavenworth. Wkrótce potem powstało pierwsze w Ameryce Narodowe repozytorium odcisków palców.

używanie odcisków palców faktycznie rozpoczęło się w 1858 roku od Sir Williama Jamesa Herschela, głównego sędziego dystryktu Hooghly w Jungipoor w Indiach, który poprosił mieszkańców o stemplowanie ich kontraktów biznesowych dłońmi. Jednak zrobił to na przeczuciu, że będzie to dobry sposób na zidentyfikowanie kogoś, nie dlatego, że znał naukę stojącą za tym.

oryginalny artykuł znaleziony na Dailymail.co.uk — http://www.dailymail.co.uk/news/article-1392418/The-amazing-pictures-sparked-need-fingerprinting.html#ixzz3YUWOensT

wyglądali identycznie, a nawet mieli to samo nazwisko, ale dwaj więźniowie na zdjęciu byli w rzeczywistości różnymi ludźmi i ich niezwykły przypadek pomógł wprowadzić erę identyfikacji odcisków palców. Mężczyzna powyżej nazywał się Will West, człowiek poniżej William West, i obaj zostali skazani na więzienie w więzieniu Leavenworth w Kansas ponad 100 lat temu. przyjazd Willa…

wyglądali identycznie, a nawet mieli to samo nazwisko, ale dwaj więźniowie na zdjęciu byli w rzeczywistości różnymi ludźmi i ich niezwykły przypadek pomógł wprowadzić erę identyfikacji odcisków palców. Mężczyzna powyżej nazywał się Will West, człowiek poniżej William West, i obaj zostali skazani na więzienie w więzieniu Leavenworth w Kansas ponad 100 lat temu. przyjazd Willa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.