gdzie są teraz wszyscy dobrzy Mężczyźni (i kobiety)?

czy wybór jest Naszym Największym problemem?

“mężczyzna w czarnym garniturze poluzował krawat” BEN rosett na Unsplash

jestem singlem. Jestem singlem od wielu lat, pomimo tego, że jestem otwarty na pomysł poznania kogoś. Czasami mi to przeszkadza, ale innym razem jestem całkowicie zadowolony ze swojego losu.

patrząc na statystyki w całym świecie zachodnim, jest dużo ludzi w tej samej łodzi co ja — życie samotnych rośnie. Ale dlaczego? Na pewno nie każdy zrezygnował z pomysłu znalezienia kogoś? Stać się znużonym i zmęczonym? Więc jakie są powody?

może dlatego, że nasze oczekiwania są inne. Kobiety w dzisiejszych czasach zarabiają własne pieniądze, nasza Autonomia cielesna jest (w większości) chroniona prawem, nie czujemy się tak ograniczeni przez role płciowe,jak poprzednie pokolenia. Mężczyźni są pod mniejszą presją, aby być żywicielem rodziny, nie muszą robić wszystkich pytań i mogą być bardziej otwarci na swoje uczucia. Z taką pewnością siebie, wyzwoleniem i równością, można by pomyśleć, że związki będą kwitnąć.

ale chyba nie.

jednym z problemów współczesnego randkowania jest iluzja wyboru — a raczej myślenie, że mamy tego tak wiele. Ale czy my? Ile uwagi poświęcamy setkom ludzi, których widzimy? Jeśli tylko spojrzymy na miniaturki zdjęć lub wyślemy szybkie “cześć”, nic się nie dowiemy. Nic, co mogłoby się liczyć w przyzwoitym związku.

rodzice i dziadkowie potrząsają głowami, kiedy mówisz o tym, jak to jest w dzisiejszych czasach łączyć się w pary. Starsi ludzie często mówili mi, że nie chcą być na moim miejscu. Jest taka presja. Musisz być przerażony!

opowiadają mi o prostszych czasach. Wtedy poznałaś kogoś, polubiłaś go, przedstawiłaś rodzinie i ustaliłaś datę ślubu. Nie spodziewałeś się, że życie będzie ekscytujące, ale związek był tym, co zrobiłeś. jeśli zaakceptujesz swojego życiowego partnera, brodawki i w ogóle, będziesz zadowolony.

oczywiście nie zawsze tak wyszło. Rozwód nadal miał miejsce, choć nie tak bardzo. Przemoc domowa była tolerowana. Ale jedyną rzeczą, która mnie wyróżnia, jest to, jak łatwo starsze pokolenia zdawały się znaleźć zaangażowanie na całe życie, w tak młodym wieku. Skąd wiedzieli, że to zadziała?!

czy to dlatego, że nie mieli tak dużego wyboru? Tak przy okazji, to nie jest mój sposób na skromne przechwalanie się! Nie jestem zalany ofertami. Ale wcześniej nie oczekiwano, że umawiasz się z jak największą liczbą osób, aby wiedzieć, kto jest dla Ciebie odpowiedni. Nie spodziewano się, że będziesz najlepszym z dosłownie tysięcy opcji na stronie randkowej. Nie oczekiwano od Ciebie czekania latami, aby upewnić się, że znasz swojego partnera na wskroś, mocne i słabe strony.

rozmawiałem kiedyś z kobietą, która wyszła za mąż w latach 30. i nie mogłem uwierzyć, jak naiwnie brzmiała. Ale całkowicie zachwycająca, szczęśliwa i kochała męża aż do dnia jego śmierci. To było tak kuszące, aby zazdrościć jej i jak prosta była jej droga do znalezienia miłości.

ale pytanie brzmi, czy moglibyśmy kiedyś wrócić? Nowoczesna postawa nie jest czymś, czego możemy się nauczyć, prawda? Gdy już wyruszysz w długą podróż, aby znaleźć kogoś odpowiedniego dla ciebie-zamiast pracować razem, aby ukształtować się w związku i sprawić, że sobie poradzisz-prawie niemożliwe jest zadowalanie się mniejszymi.

ostatecznie jednak mamy za co być wdzięczni. Wolność ucieczki od nieszczęśliwego małżeństwa jest błogosławieństwem. Aby nie marnować swojego życia na bycie nieszczęśliwym i żyć z żalem z powodu wyboru, którego dokonałeś. A bycie samotnym bez ostracyzmu i litości to postęp.

jakkolwiek skomplikowane mogły być randki, to nie bez powodu. Który wzbogaca nasze życie, czy się osiedlimy, czy nie. Może nie mamy takiego wyboru, jak nam się wydaje, i oszukujemy siebie, że nasza cierpliwość zostanie nagrodzona kimś doskonałym.

nie sądzę, że to wybór potencjalnych partnerów jest naszą główną przewagą nad innymi pokoleniami. To wybór ucieczki od nieszczęścia.

czy wybór jest Naszym Największym problemem? “mężczyzna w czarnym garniturze poluzował krawat” BEN rosett na Unsplash jestem singlem. Jestem singlem od wielu lat, pomimo tego, że jestem otwarty na pomysł poznania kogoś. Czasami mi to przeszkadza, ale innym razem jestem całkowicie zadowolony ze swojego losu. patrząc na statystyki w całym świecie zachodnim, jest dużo ludzi…

czy wybór jest Naszym Największym problemem? “mężczyzna w czarnym garniturze poluzował krawat” BEN rosett na Unsplash jestem singlem. Jestem singlem od wielu lat, pomimo tego, że jestem otwarty na pomysł poznania kogoś. Czasami mi to przeszkadza, ale innym razem jestem całkowicie zadowolony ze swojego losu. patrząc na statystyki w całym świecie zachodnim, jest dużo ludzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.