Home Inspection Report Writing-The Good, The Bad, Sometimes Ugly

home-inspection-report-writing

porównywanie Raportów z inspekcji

dobry raport z inspekcji domu pisanie jest ważne z wielu powodów. Jeśli nie zobaczysz przykładowego raportu z inspekcji domowej, naprawdę nie masz pojęcia, jak będzie wyglądał raport inspektorów. Niektóre typowe opisy podane dla raportów z inspekcji domowych, takie jak” niestandardowe “” generowane komputerowo “” narracja “i” lista kontrolna”, dają tylko wskazówkę co do rodzaju raportu, a nie Jakości ani treści struktury.

inspektorzy domowi powinni dostarczyć pisemny lub pisemny raport po zakończeniu inspekcji, zazwyczaj dostarczony na miejscu lub w ciągu 24 godzin. Większość przepisów państwowych i stowarzyszeń zawodowych wymaga pisemnego raportu dostarczonego klientowi w ramach inspekcji domowej. Ma to sens, w większości przypadków pisemne sprawozdanie jest jedynym udokumentowanym zapisem kontroli. Większość ludzi nie pamięta wszystkich szczegółów, o których mówi Inspektor domowy podczas inspekcji.

dobry raport z inspekcji domu

z mojego doświadczenia wynika, że kryterium numer jeden dla dobrego raportu z inspekcji domu jest dobre pisanie. Dostosowane raporty zawierające zdjęcia w raporcie ze szczegółowymi opisami wad, które pozostawiają niewiele miejsca na nieporozumienia, są najlepsze. poniżej znajdują się niektóre elementy, które tworzą dobry raport z inspekcji domu.

  1. dobry raport z inspekcji domu zawiera szczegółowe, istotne informacje dotyczące Twojego domu; w przeciwieństwie do szablonu lub raportu z listy kontrolnej, który jest po prostu wypełniony czekiem i kółkami oraz kilkoma rzadkimi komentarzami.
  2. główne wady lub Najważniejsze obawy dotyczące właściwości są podsumowane w liście lub aneksie, dzięki czemu można je łatwo nadać priorytet. Z tej listy Wybrane jasno rozumiane zagadnienia można zgłaszać Sprzedającemu w celu negocjowania napraw lub ustępstw, takich jak obniżenie ceny domu.
  3. raport należy wpisać. Ręcznie pisane komentarze na liście kontrolnej lub raporcie szablonu są szybkie i łatwe dla inspektora, ale nie najlepsze dla osób próbujących je przeczytać. Kiedy prędkość jest głównym problemem inspektorów, raport bardzo cierpi.
  4. sformułowanie powinno być zrozumiałe dla klientów, kwestie techniczne powinny być podzielone na pojęcia laickie.
  5. raport powinien zawierać zdjęcia cyfrowe, które są bardzo pomocne, aby skutecznie komunikować dokładne kwestie niepokojące. Zdjęcia potwierdzają również wady, które są poza miejscem, na przykład na dachu lub na poddaszu lub crawlspace.
  6. dobry raport z inspekcji zawiera zalecenia dotyczące konserwacji, które będą pomocne w prawidłowej konserwacji domu.
  7. dobry Inspektor domowy zamieści również w raporcie zalecenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Starsze domy nie muszą spełniać nowych nowych przepisów bezpieczeństwa, ale zazwyczaj istnieją obszary, w których można poprawić bezpieczeństwo.

“złe” lub nie tak dobre raporty z inspekcji domu

Poniżej znajdują się przykłady nie tak dobrych raportów z inspekcji domu. Te raporty szablonów i list kontrolnych są typem, którego można oczekiwać na miejscu zaraz po kontroli. Wszystkie z nich są zaprojektowane tak, aby były szybko wypełniane podczas kontroli, co zwykle oznacza, że otrzymujesz minimalną ilość informacji. Są świetne dla wygody i szybkości Inspektora, ale niewiele szczegółowych informacji dla kupującego. Nadmierne uproszczenie opisów z symbolami, kodami i jednym lub dwoma wyrazami może być trudne do zrozumienia dla każdego. Niechlujne pismo może być również problemem, trudnym do wykrycia lub nieczytelnym.

generowany komputerowo raport z inspekcji domowej, trudny do zrozumienia

przykład generowanego komputerowo raportu, zaprojektowany do szybkiego wypełnienia, ale trudny do określenia, co to znaczy. Strzeż się nieszczęśliwego domu?

wygenerowany komputerowo, ale trudny do zrozumienia raport z inspekcji.

przykład sekcji struktura raportu z inspekcji domu. A może to hieroglify? Nie jestem pewien.

powyższa strona raportu generowanego komputerowo jest dla mnie trudna do rozszyfrowania.mam ponad 30-letnie doświadczenie w budowie i sprawdziłem tysiące domów. Jest to zły raport z kontroli, niejasny, niewystarczająco szczegółowy i na pewno niełatwy do zrozumienia. Powodzenia dla przeciętnego nabywcy domu. Na dole strony znajduje się klucz do 11 symboli, który ma pomóc, liczę ponad 60 różnych symboli w górnej połowie strony.

to wydaje się być przykład raportu, który mówi jak najmniej, ale implikuje tyle, ile można sobie wyobrazić, może, nie jestem pewien. Uważam, że czerwony nadruk jest tym, co zostało podkreślone przez inspektora jako mające zastosowanie do tej kontroli. Napisał lub wyróżnił na Czerwono: “potencjalnie destrukcyjne szkodliwe warunki / wadliwe produkty ? EXIST: __________ a potem zostawił puste miejsce. Przynajmniej właściciel domu wie lub został ostrzeżony, że w domu jest coś, co jest potencjalnie destrukcyjne lub szkodliwe lub wadliwe; po prostu nie wiem, co to jest, poza tym, że jest duża szansa, że ma coś wspólnego ze strukturą.

porównywanie Raportów z inspekcji dobry raport z inspekcji domu pisanie jest ważne z wielu powodów. Jeśli nie zobaczysz przykładowego raportu z inspekcji domowej, naprawdę nie masz pojęcia, jak będzie wyglądał raport inspektorów. Niektóre typowe opisy podane dla raportów z inspekcji domowych, takie jak” niestandardowe “” generowane komputerowo “” narracja “i” lista kontrolna”, dają tylko wskazówkę…

porównywanie Raportów z inspekcji dobry raport z inspekcji domu pisanie jest ważne z wielu powodów. Jeśli nie zobaczysz przykładowego raportu z inspekcji domowej, naprawdę nie masz pojęcia, jak będzie wyglądał raport inspektorów. Niektóre typowe opisy podane dla raportów z inspekcji domowych, takie jak” niestandardowe “” generowane komputerowo “” narracja “i” lista kontrolna”, dają tylko wskazówkę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.