How to grow & Style a Walrus Mustache: The Ultimate Guide

niezależnie od tego, czy Twoim punktem odniesienia jest ukochany Kapitan Kangur, czy doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA John R. Bolton, prawdopodobnie wąsy Morsa każdego człowieka są najbardziej pamiętną cechą twarzy, jaką pamiętasz. Wąsy Morsa mają stare, dumne i szanowane dziedzictwo zapamiętane na całym świecie jako główna część ruchu ludzi zarost przyjęty w XIX wieku.

zgodnie z historycznymi zapisami, “Kudłaty styl Morsa” był ulubieńcem modnych mężczyzn, a pielęgnacja wymagała szczególnej dbałości o szczegóły, więc włosy opadały dramatycznie nad wargą i tylko lekko w dół z boku ust.

podobnie jak wiele stylów, wąsy Morsa przychodzą i odchodzą; często są wynikiem przyjęcia przez celebrytę lub znaną osobę publiczną. Czy te staches mają problemy z pielęgnacją? Wystarczy zapytać każdego człowieka sportowego morsa, którego pasja do piwa lub latte jest równie silna!

jak wyglądają wąsy Morsa

styl wąsów morsa

styl wąsów morsa

nie każdy wąs pojawiający się w analogach mody na zarost jest tak intrygujący jak Mors, ponieważ jest tak ściśle związany z styl chevron, który nawet redaktorzy mody mylą. Prawda jest taka, że Mors jest tylko jednym z czterech różnych stylów należących do rodziny kierownic, mówią eksperci, którzy śledzą te trendy.

pod względem ewolucji Kierownica dała początek Szewronowi, który z kolei spłodził Morsa, więc jego rodowód jest nieco skomplikowany. Zdezorientowany? Niepotrzebnie. Ta współczesna iteracja pozostaje tak samo odrębna jak jej krewni, dlatego jest łatwa do zidentyfikowania, nawet dla wąsatych neofitów.

podobnie jak Szewron, Mors jest łatwy w uprawie i pielęgnacji, ponieważ zarost na twarzy jest szczotkowany, aby wyrównać górną wargę, a następnie nożyczki po prostu podążają za górną wargą, aby uzyskać wygląd. Ale oto dziwaczny fakt dla fanów ciekawostek: podczas gdy Mors jest nazywany “behemoth” z “stashes” dzięki ssakowi morskiemu, z którego pochodzi ten styl, te włosie morsa nie ma nic wspólnego z wąsami.

mors moustache

mors moustache

znajdziesz Morsa, który zdobi twarze wszystkich, od niemieckiego władcy Otto von Bismarcka po ukochanego Marka Twaina, a ostatnio twarz sama Elliotta, którego gwiazda włącza najnowszą wersję “A Star is Born” przyniosła mu nominację do Oscara 2019. Jeśli go hodujesz, Witaj w klubie.

kto powinien spróbować Morsowego wąsa

musisz przypominać Freddiego Mercury ‘ ego, żeby ściągnąć morsowego wąsa? Raczej nie. Ale jest proces, a eksperci sugerują, że wyhodowanie wystarczającej ilości włosów może potrwać do trzech miesięcy, aby sportować odpowiednio krzaczastego Morsa. Powieszenie zdjęcia obok lustra może zainspirować Cię podczas procesu wzrostu, ponieważ nawet jeśli jesteś zjawiskiem wzrostu zarostu, osiągnięcie celu może potrwać wiele miesięcy.

ale zanim się zajmiesz, bądź realistą, czy Mors jest ” twoim wyglądem.”Ta lista typów twarzy może pomóc w podjęciu świadomej decyzji:

 • Jeśli twoja twarz jest podłużna, jest to idealne płótno dla Morsa.
 • Jeśli twoja twarz jest duża i okrągła i chcesz optycznie zminimalizować jej rozmiar, Mors może zmniejszyć proporcje twarzy.
 • Kwadratowy kształt twarzy może dać ci obszar potrzebny do wzrostu i pielęgnacji Morsa.
 • kolesie, których twarze tworzą Trójkąty potrzebują wąsów, które minimalizują twarde rysy i zmiękczają twarz. Mors pokazuje najszersze punkty twarzy i może ją obciążyć.
 • Jeśli twoja twarz ma kształt diamentu, stoisz przed podobnym wyzwaniem, ponieważ Mors może podkreślić kształt twojej twarzy i może Ci się nie podobać gotowy wygląd, który pionowo rozszerza środek twarzy.
 • ogólnie rzecz biorąc, im szersza warga, tym więcej wąsów można uprawiać, ponieważ obszar nad ustami jest wykonany, aby pokazać pięknie przycięty Mors.

ewolucja Morsa

na wypadek, gdybyś nigdy wcześniej nie słyszał o tej organizacji, z przyjemnością dowiesz się o istnieniu American Mustache Institute. Ta organizacja istnieje, aby oddać hołd temu obszarowi twarzy mężczyzny, a jeśli jesteś miłośnikiem historii, możesz wyjaśnić przyjaciołom, że Twój krzaczasty mors ma korzenie w starożytnym Egipcie, gdzie Faraon Teqikencola (kobieta) kiedyś “popełnił to, co nie do pomyślenia”, wyrzucając wąsy pod karą śmierci około 1800 roku pne.

nie mamy pojęcia, co się z nią stało, ale do czasu, gdy Rzym rządził światem—a po drugiej stronie globu, gdzie chińscy mędrcy zapuszczali długie brody i wąsy—wąsy powróciły na swoje dawne chwalebne miejsce w historii. Jeźdźcy scytyjscy byli znani ze swoich wykwintnych wąsów, a ci koczownicy robili wiele, aby rozpowszechniać informacje o tym, jak męscy i męscy mogą być mężczyźni z brodami i wąsami.

w średniowieczu style wąsów podążały za skłonnościami dynastii królewskich. Z każdą epoką wąsy tego władcy stały się koniecznością dla mężczyzn, zwłaszcza tych z wyższych sfer. Pod koniec XVII wieku wąsy stały się kultowe, ekstrawaganckie włosy, takie jak te noszone przez cara Piotra Wielkiego. W rzeczywistości zniechęcał do wzrostu brody, nakładając podatek za brodę, który zachęcał mężczyzn do kompensowania przez zapuszczanie wąsów.

Piotr Wielki i wąsy

Piotr Wielki i

krążą pogłoski, że Celtowie i Galowie byli pierwszymi hodowcami wąsów, którzy uprawiali styl Morsa, a biorąc pod uwagę fakt, że w czasie swoich najazdów podbili ogromne ilości terytorium, ludzie zmuszeni do przyjęcia nowych władców szybko zaadoptowali wiele z nich.style, w tym wprowadzenie wąsów morsa.

jak uprawiać, przycinać i stylizować wąsy Morsa

co jest najważniejsze w uprawie, przycinaniu i stylizacji Morsa? Odpowiedzią jest cierpliwość. Te rodzaje wąsów potrzebują dużo czasu, aby rosnąć i szczerze mówiąc, jeśli twój zarost na twarzy jest cienki, nawet cała ta cierpliwość może nie zostać nagrodzona. Możesz dowiedzieć się więcej o uprawie zdrowych wąsów tutaj.

z drugiej strony, jeśli masz naturalną skłonność do krzaczastego wzrostu, najlepiej przeznaczyć trzy miesiące, aby przejść od ogolonego do gotowego na okładkę wąsatego magazynu. Podczas tego trzymiesięcznego okresu wzrostu oprzyj się pokusie przycięcia wąsów, aż włosy zaczną kolidować z Twoją zdolnością do udanego zanurzenia miski zupy, a następnie rozpocznij rytuał przycinania.

Usuń wszystkie włosy z obszaru bez wąsów, a następnie chwyć grzebień do wąsów, pielęgnując włosy na górnej wardze pociągnięciami w dół. Upewnij się, że używasz dobrze zaostrzonych nożyczek do cięcia włosów, aby górna warga była zakryta, a oba “opadające” końce leżą poniżej kącików ust.

po przetrwaniu początkowego doświadczenia kształtowania, już położył podwaliny dla przyszłej pielęgnacji, ale zanim zdecydujesz się zrobić trochę więcej przycinania, spróbuj pracy trochę wosku wąsy do włosów i zobaczyć, czy ten dotyk daje wygląd, który chcesz, zwłaszcza jeśli martwisz się o swoje ‘wąsy niewłaściwe zachowanie w nieodpowiednim czasie.

środki ostrożności

nie jest tajemnicą, że kolesie hodujący wąsy Morsa są bardzo odrębną rasą. Mężczyźni, którzy hodują wąsy Morsów, lubią dotrzeć do sedna każdej sprawy, ponieważ nie mają czasu do stracenia. Ośmielimy się powiedzieć, że od nikogo też nie przyjmują bzdur? Jeśli go nosisz, jesteś trochę wytrzymały, ale masz złote serce.

trzeba być bardzo ostrożnym, jeśli chodzi o jedzenie, jeśli chcesz wyjść ze stołu wyglądając jak uprzejmy dziadek, a nie dzieciak, którego przygoda z lodami wylądowała więcej jedzenia na twarzy niż w żołądku.

zastosowanie tych wskazówek może pomóc każdemu facetowi noszącemu Morsa odejść od stołu wyglądając tak czysto, jak po przyjeździe:

 • wosk do wąsów może oswoić włosy na górnej wardze i uchronić je przed infiltracją przez jedzenie i napoje.
 • nie spiesz się za każdym razem, gdy bierzesz gryza. Użyj palca wskazującego, aby delikatnie podnieść włosy na bok, jeśli to konieczne.
 • pokrój Jedzenie na łatwe do opanowania ugryzienia, aby widelec mógł prawidłowo wycelować i unika wąsów.
 • nie śmiej się, ale niektórzy faceci używają małych spinek do włosów i szpilek, aby oczyścić drogę do języka.
 • poproś o drugą serwetkę, aby zawsze mieć ją w pobliżu wąsów.
 • chwyć słomkę i możesz bez wysiłku ominąć wąsy, jeśli pijesz dużo napojów.

Pielęgnacja wąsów Morsa

czy musisz wstać przed słońcem, aby zastosować należytą staranność do swojego wąsa po jego ustaleniu? Nie, jeśli opracujesz rutynę, która została precyzyjnie udoskonalona przez poprzednich użytkowników Morsów. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze praktyki obejmują:

 • używanie elektrycznych maszynek do strzyżenia ustawionych na najdłuższe ustawienie i dążenie do jednolitości podczas przycinania tych krawędzi.
 • upewnij się, że boki wąsów pozostają nie więcej niż cal poza kącikami ust.
 • ogol włosy, które przerywają linię I kształt Twojego Morsa.
 • użyj grzebienia do wąsów, aby pozbyć się bezpańskich włosów i wykończyć je nożyczkami.

pamiętaj o tym: żadne dwa wąsy Morsa nie są dokładnie takie same, więc o ile sylwetka, którą tworzysz, spełnia standardy dla tego konkretnego kształtu, Twoja wersja powinna być wyjątkowa i pięknie utrzymana przez cały czas.

Znani ludzie z wąsami Morsa

aby być prawdomównym, szybkie wyszukiwanie w Internecie przyniesie Ci twarz w twarz z wieloma morskimi dzikimi zwierzętami, zanim dojdziesz do zdjęć mężczyzn sportowych ten krzaczasty styl wąsów, ale gdy to zrobisz, możesz znaleźć niespodzianki na poniższej liście.

Friedrich Nietzche

Friedrich Nietzsche Walrus styl wąsów

Friedrich Nietzsche Walrus styl wąsów

niemiecki filozof Friedrich Nietzche sport najbardziej filozoficznych Morsów wszystkich.

Józef Stalin

Józef Stalin wąsy Morsa

Józef Stalin wąsy morsa

najbardziej groźny Mors był noszony przez zmarłego dyktatora Józefa Stalina.

Teddy Roosevelt

Teddy Roosevelt Walrus Mustache

Teddy Roosevelt Walrus Mustache

większość pochwał prezydenta Morsa idzie do Teddy Roosevelt, prawdziwy szorstki jeździec. Możesz spróbować dodać brodę z tym wąsem, powinna wyglądać z klasą!

Wilford Brimley

Wilford Brimley Walrus Mustache

Wilford Brimley Walrus Mustache

aktor Wilford Brimley wąsy jest jednym z najbardziej kultowych staches celeb.

Mark Twain

Mark Twain mors mustache

Mark Twain mors mustache

Słowa Marka Twaina były tak popularne jak Mors, który odróżniał go od innych współczesnych pisarzy / filozofów.

James Taylor

James Taylor Walrus Mustache

James Taylor Walrus Mustache

wokalista James Taylor bujał się długimi włosami i fajnym morsem w latach 70.

Freddie Mercury

Freddie Mercury

Freddie Mercury

Freddie Mercury prawdopodobnie nadal nosi w niebie swoje wyraźne Morsowe wąsy.

Nick Offerman

Nick Offerman wąsy morsa

Nick Offerman wąsy morsa

aktor wąsy Nicka Offermana jest prawie tak znany jak jego fikcyjna postać Ron Swanson.

Alex Trebek

Alex Trebek Walrus mustache

Alex Trebek Walrus mustache

Alex Trebek jest gospodarzem popularnego programu telewizyjnego noszącego jego wersję Morsa przez lata.

Burt Reynolds

Burt Reynolds z morsowym wąsem w stylu

Burt Reynolds z morsowym wąsem w stylu

Burt Reynolds uprawiał jeden–i niewiele więcej-kiedy pozował nago dla magazynu “Cosmopolitan” około 40 lat temu.

wniosek: czy wąsy Morsa są dla Ciebie?

odpowiedź brzmi tak, i ze wszystkich następujących powodów:

 • będziesz wyglądać bardziej wytrzymale i męsko—ale nie będziesz wyglądać groźnie dla dzieci!
 • ludzie będą zakładać, że Twoje IQ jest wyższe, ponieważ masz ten dystyngowany wygląd.
 • Jeśli jesteś w programie ochrony świadków, wąsy Morsa z pewnością zmienią Twój wygląd i ukryją twoją tożsamość.
 • kobiety kochają facetów noszących Morsy, o ile przestrzegają odpowiednich procedur pielęgnacyjnych.
 • dorośnij, jeśli po raz pierwszy zostaniesz dziadkiem. Chcesz wyglądać tak, prawda?

niezależnie od tego, czy Twoim punktem odniesienia jest ukochany Kapitan Kangur, czy doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA John R. Bolton, prawdopodobnie wąsy Morsa każdego człowieka są najbardziej pamiętną cechą twarzy, jaką pamiętasz. Wąsy Morsa mają stare, dumne i szanowane dziedzictwo zapamiętane na całym świecie jako główna część ruchu ludzi zarost przyjęty w XIX wieku. zgodnie…

niezależnie od tego, czy Twoim punktem odniesienia jest ukochany Kapitan Kangur, czy doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA John R. Bolton, prawdopodobnie wąsy Morsa każdego człowieka są najbardziej pamiętną cechą twarzy, jaką pamiętasz. Wąsy Morsa mają stare, dumne i szanowane dziedzictwo zapamiętane na całym świecie jako główna część ruchu ludzi zarost przyjęty w XIX wieku. zgodnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.