jak można uniknąć infekcji z salonu Pedicure

Kiedy udajesz się do salonu dla odrobiny rozpieszczenia i dbania o siebie, chcesz wyjść ze świeżo pomalowanymi paznokciami-nie kontuzją ani infekcją.

Cleveland Clinic jest Akademickim Centrum Medycznym non-profit. Reklama na naszej stronie pomaga wspierać naszą misję. Nie promujemy produktów lub usług innych niż Cleveland Clinic.Polityka

więc zanim pójdziesz, ważne jest, aby upewnić się, że salon, który wybierzesz, jest czysty i że personel rutynowo sterylizuje Instrumenty. Mów o narzędziach i metodach, które wolisz.

pre-screen Twój salon

Podiatra Joy Rowland, DPM, mówi swoim pacjentom, aby najpierw zbadali salon pedicure. Ważne jest, aby upewnić się, że instrumenty używane na nogach są sterylizowane. Kąpiele stóp lub miski powinny być czyszczone szpitalnym środkiem dezynfekującym między klientami, mówi.

“Jak jesteś w poczekalni, oglądać i zobaczyć, co robią. Upewnij się, że wydobywają nowe instrumenty dla każdego klienta oraz czyszczą i dezynfekują swoje miski po każdym użyciu.”

Jeśli nie możesz powiedzieć, nie wstydź się zapytać o procedury czyszczenia. Upewnij się, że salon dezynfekuje używane Narzędzia, mocząc je w roztworze czyszczącym przez co najmniej 10 minut. Jednak najlepszą metodą sterylizacji jest proces zwany autoklawowaniem, który jest metodą stosowaną przez szpitale do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Jeśli tak, możesz iść, mówi dr Rowland.

ważne jest również,aby ci technicy nie rozdarli i nie przecięli skóry narzędziami, których używają podczas pedicure-mówi dr Rowland. Mikroorganizmy w miseczkach stóp mogą wejść przez cięcie ipowodować infekcję. Więc nigdy nie wkładaj otwartej rany, która może zawierać pluskwy, zadrapania i skaleczenia, do kąpieli stóp.

“czasami skóra zostaje obcięta podczas pedicure, a następnie wkładasz stopy do misek. Bakterie z nóg, które są naturalną florą skóry, wirują wewnątrz miski i dostają się do wnętrza cięcia”, mówi dr Rowland. “Może to spowodować infekcję wewnątrz skóry.”

odpowiednie narzędzia i metody

dobrym pomysłem jest poproszenie specjalisty o uniknięcie zbyt krótkiego obcinania paznokci u nóg, mówi dr Rowland. Gdy paznokieć jest zbyt krótki, może to spowodować wrastanie paznokieć lub infekcję.

niektóre salony używają narzędzi, które wyglądają jak tarka do sera lub metalowe pilniki do usuwania martwej, suchej skóry i modzeli, ale najlepiej unikać używania szorstkich narzędzi na skórze, mówi dr Rowland. Jeśli zacznie cię boleć, poproś technika, aby przestał.

“mówię nawet moim pacjentom, że jeśli wypełnią własne modzele w domu, proszę nie używać metalowych pilników, ponieważ mogą rozerwać skórę”, mówi.

narzędzia, które wyglądają jak papier ścierny lub pędzle, są bardziej miękkie na skórze, więc poproś o te w salonie.

gdy pedicure się psuje

Jeśli narzędzia do pedicure nie są prawidłowo sterylizowane, możesz dostać infekcji skóry i paznokci, które mogą pojawić się natychmiast lub później — nawet kilka miesięcy później. Należą do nich:

  • infekcje bakteryjne. Jeśli paznokieć lub obszar wokół paznokcia wydaje się czerwony, gorący lub opuchnięty kilka dni po pedicure, może mieć bakteryjne zakażenie skóry lub paznokci. Leczenie może obejmować antybiotyki i ewentualnie nacięcie, aby osuszyć obszar.
  • zakażenia grzybicze. Twój paznokieć żółknie i zaczyna się unosić to znak grzyba paznokci, jednego z najczęstszych wyników nieuczciwego pedicure. Zakażenia grzybicze mogą nie pojawić się przez miesiące. Leczenie doustne i miejscowe może rozwiązać te infekcje.
  • infekcje wirusowe. Występują one w postaci brodawek podeszwowych, najczęstszej infekcji wirusowej stopy i mogą nie pojawić się przez miesiące po pedicure. Możesz je odebrać w salonie lub spa lub basenie w sąsiedztwie. Ciemne plamy i kalusowe pokrycie są wspólne z brodawkami podeszwowymi. Leczenie tych obejmują leki, które stosuje się do skóry.

W przypadku zauważenia objawów któregokolwiek z tych zakażeń należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Kiedy udajesz się do salonu dla odrobiny rozpieszczenia i dbania o siebie, chcesz wyjść ze świeżo pomalowanymi paznokciami-nie kontuzją ani infekcją. Cleveland Clinic jest Akademickim Centrum Medycznym non-profit. Reklama na naszej stronie pomaga wspierać naszą misję. Nie promujemy produktów lub usług innych niż Cleveland Clinic.Polityka więc zanim pójdziesz, ważne jest, aby upewnić się, że salon,…

Kiedy udajesz się do salonu dla odrobiny rozpieszczenia i dbania o siebie, chcesz wyjść ze świeżo pomalowanymi paznokciami-nie kontuzją ani infekcją. Cleveland Clinic jest Akademickim Centrum Medycznym non-profit. Reklama na naszej stronie pomaga wspierać naszą misję. Nie promujemy produktów lub usług innych niż Cleveland Clinic.Polityka więc zanim pójdziesz, ważne jest, aby upewnić się, że salon,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.