jak uzyskać lepszą obsługę w restauracji, według byłego kelnera

klienci, którzy wędrują kilka minut przed zamknięciem, mogą napotkać nie tylko niezadowolonych serwerów, ale także niezadowolony personel kuchenny, chętny do powrotu do domu, powiedział Dublanica.

“nigdy nie zobaczysz jedzenia gotowanego szybciej niż jedzenie, które jest gotowane dla ostatniego klienta w nocy”, powiedział Dublanica, zauważając, że nie jest rzadkością, że personel kuchni spieszy się z przygotowaniem ostatniego posiłku w nocy i może być bardziej skłonny do cięcia na skróty.

klienci, którzy są ostatnimi Gośćmi w nocy, również ryzykują, że wokół ich jedzenia pojawią się niepożądane składniki, w tym spraye czyszczące i roztwory, powiedział Dublanica.

“personel zwykle zaczyna sprzątać kuchnię i restaurację w pobliżu godziny zamknięcia” – powiedział Dublanica. “I te rzeczy mogą i nie dostać się i wokół ostatnich posiłków w nocy.”

jeśli spóźnisz się do restauracji i wiesz, że kuchnia zaraz się zamknie, Dublanica radzi, aby zamówić tylko danie główne i natychmiast poprosić o czek, który wysyła do kuchni wiadomość, że nie próbujesz być trudnym klientem.

“personel będzie milszy dla klienta, który wie, że jest po prostu głodny i nie próbuje dodać trzy godziny więcej do swojej nocy.”

Zachowaj rezerwację — i dobrze napiwek

zastanawiałeś się kiedyś, czy restauracje śledzą klientów, których lubią, a Klientów nie? Dublanica mówi, że tak. A to oznacza, że bycie dobrym klientem może się opłacić – a bycie złym klientem może wrócić, aby cię prześladować.

“w dzisiejszych czasach ludzie mogą zmieniać swoje plany w locie, a to może zaszkodzić relacjom z restauracją” – mówi Dublanica. Zauważa, że w czasach, w których rezerwacje można łatwo dokonać online, za pomocą OpenTable i innych aplikacji, ludzie czasami podwójnie rezerwują i nie informują restauracji, gdy decydują się pójść gdzie indziej. “Ludzie często nie pojawiają się lub odwołują w ostatniej chwili. Restauracje na pewno o tym pamiętają.”

Jeśli musisz odwołać, Dublanica mówi, zadzwoń bezpośrednio do restauracji i przeproś. Najgorszymi przestępcami, powiedział, Są ci,którzy w ogóle nie pojawiają się-opuszczając restaurację, aby niepotrzebnie utrzymać stolik i potencjalnie odwracać klientów.

recydywiści zdobywają czarny ślad w książce restauracji. I tak, powiedziała Dublanica, restauracja na bieżąco śledzi klientów.

i tak jak restauracje śledzą, kto nie przychodzi do rezerwacji, powiedział, że prowadzą też listę dobrych napiwków. Powiedział, że większość restauracji ma kody w systemie rezerwacji, które pozwalają gospodarzom, menedżerom i kelnerom zauważyć dobrych klientów.

” nie musisz być ekstrawaganckim tipperem — ale wszyscy kelnerzy pamiętają, czy jesteś tani ” – powiedział Dublanica. “Standardowy przyzwoity napiwek wynosi od 15 do 20 procent. Ale jeśli nie dasz serwerowi odpowiedniej kwoty, zapamiętają cię. A wieść często się rozchodzi. Nagle może nie być coraz stolik w pracowitą noc lub może nie być coraz rezerwacje w ogóle.”

Dublanica powiedział, że końcówki gotówkowe są zawsze doceniane nad końcówkami kart kredytowych, więc nawet jeśli płacisz rachunek kartą kredytową, serwery doceniają napiwek w gotówce, jeśli to możliwe.

” to nie jest konieczne, ale może przejść długą drogę do kultywowania dobrych relacji z serwerem. Jeśli ten serwer Cię polubi, lepiej się tobą zajmie.”

Dublanica zauważa, że ważne jest również, aby pamiętać o napiwku od 15 do 20 procent na podstawie pełnej kwoty rachunku – więc jeśli korzystasz z bonu podarunkowego lub Grouponu, napiwek na podstawie pełnej kwoty rachunku byłby, bez zniżek.

“Serwery liczą na te wskazówki, które pomogą pokryć własne rachunki. Napiwki są wbudowane w ich wynagrodzenie. I ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to natknąć się na taniego lub trudnego klienta.”

chcesz zdobyć najlepszy stolik w domu? Odrabiaj lekcje

Dublanica powiedział, że jeśli chcesz zdobyć najlepszy stolik w restauracji, mądrze jest odrabiać lekcje.

“Jeśli jest to ważna Kolacja biznesowa lub zamierzasz się oświadczyć lub spróbować zaimponować znaczącej innej osobie, zatrzymaj się w restauracji kilka dni wcześniej i przyjrzyj się temu miejscu” – powiedziała Dublanica. “Porozmawiaj z kierownikiem lub personelem. Powiedz im, co masz na myśli i wybierz stół, który Twoim zdaniem będzie dla ciebie najlepszy.”

Dublanica powiedziała, że restauracje często chętnie zadowolią osobę, która odrabia lekcje — a osobisty kontakt zapewni, że romantyczna kolacja lub kolacja biznesowa przebiegną bez przeszkód, z Tobą i Twoimi gośćmi przy wybranym stole.

czy serwery * naprawdę * plują w Jedzenie klientów, których nie lubią?

słyszałeś kiedyś o serwerach plujących do jedzenia klientów, których nie lubią?

Dublanica mówi, że też o tym słyszał — choć twierdzi, że nigdy nie był świadkiem, jak ktoś to robi przez te wszystkie lata, kiedy czekał na stoliki.

mimo to, twierdzi, serwery są znane z tego, że podejmują działania przeciwko klientom, którzy zachowują się źle.

“Jeśli ktoś był bardzo niegrzeczny i poprosił o kawę bezkofeinową, to Wiem, że czasami klient dostał kawę z kofeiną” – powiedziała Dublanica, śmiejąc się. Dublanica powiedział, że od tego czasu rozpoznaje zagrożenia dla zdrowia, które mogą stwarzać-i nigdy nie zachęci serwera do celowego dawania złej kawy klientowi. Mimo to, powiedział, niegrzeczni klienci powinni pamiętać, że serwery czasami działają, aby” wyrównać rachunki ” z tymi, którzy są niegrzeczni.

“Jeśli ktoś był dla mnie naprawdę niegrzeczny przy moim stole, zwykłem mówić mu przed stołem pełnym ludzi, że ich karta kredytowa została odrzucona”, powiedział Dublanica, zauważając, że manewr nieuchronnie umartwiłby niegrzecznego klienta. Dublanica powiedział, że będzie biegać, a następnie ponownie uruchomić kartę kilka razy, aż karta będzie” magicznie ” działać.

jeśli chcesz zgłosić zły serwis, Napisz list — Nie recenzję Online

wreszcie Dublanica powiedział, Jeśli masz zły serwis w restauracji i chcesz go zgłosić, nie zwracaj się do Yelp lub innych recenzji online. Zamiast tego, powiedział, usiąść i napisać list.

“wielu menedżerów i właścicieli restauracji nie traktuje już Yelp i innych recenzji online poważnie”, powiedział Dublanica — zauważając, że recenzje online są często pełne fałszywych recenzji, często publikowanych przez konkurentów restauracji. “Nawet jeśli recenzje online są legalne, często są ignorowane. Jeśli naprawdę chcesz, aby menedżer wziął cię na poważnie, napisz prawdziwy list. Menedżerowie, którzy widzą prawdziwy list podpisany przez prawdziwą osobę, która używa swojego pełnego nazwiska i podaje adres, mają tendencję do bardzo poważnego traktowania tych listów i usiądą z kelnerami, aby rozwiązać te problemy.”

więcej porad dotyczących restauracji

  • zdrowe śniadania, obiady i kolacje w menu Starbucks
  • najzdrowsze rzeczy do jedzenia w Chipotle
  • 9 porad, aby twój nawyk pizzy był zdrowszy
  • najzdrowsze posiłki w najlepszych sieciach fast foodów
  • Burger King ma bezmięsne “niemożliwe” Whopper. Czy jest zdrowszy od oryginału?

chcesz więcej takich wskazówek? NBC News BETTER ma obsesję na punkcie znajdowania łatwiejszych, zdrowszych i mądrzejszych sposobów życia. Facebook, Twitter i Instagram-Zapisz się do naszego newslettera i śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

klienci, którzy wędrują kilka minut przed zamknięciem, mogą napotkać nie tylko niezadowolonych serwerów, ale także niezadowolony personel kuchenny, chętny do powrotu do domu, powiedział Dublanica. “nigdy nie zobaczysz jedzenia gotowanego szybciej niż jedzenie, które jest gotowane dla ostatniego klienta w nocy”, powiedział Dublanica, zauważając, że nie jest rzadkością, że personel kuchni spieszy się z przygotowaniem…

klienci, którzy wędrują kilka minut przed zamknięciem, mogą napotkać nie tylko niezadowolonych serwerów, ale także niezadowolony personel kuchenny, chętny do powrotu do domu, powiedział Dublanica. “nigdy nie zobaczysz jedzenia gotowanego szybciej niż jedzenie, które jest gotowane dla ostatniego klienta w nocy”, powiedział Dublanica, zauważając, że nie jest rzadkością, że personel kuchni spieszy się z przygotowaniem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.