krocząca lista: złe praktyki biznesowe podczas kryzysu koronawirusa

rząd ogłosił środki zamknięcia w odpowiedzi na kryzys koronawirusowy w Wielkiej Brytanii, w tym wytyczne, że każdy powinien pracować z domu, gdzie to możliwe.

kanclerz zezwolił również pracodawcom na pozostawienie zwolnionych pracowników na liście płac za pomocą środków publicznych na wypłatę 80% wynagrodzenia do 2500 zł miesięcznie.

ale wiele firm nadal zmuszało swoich pracowników do wykonywania pracy nieistotnej, uniemożliwiało praktykowanie dystansowania społecznego i zwalniało pracowników lub zachęcało ich do korzystania z dni wolnych zamiast płacenia im.

poniżej znajduje się krocząca lista firm, które zostały zidentyfikowane jako źle zachowujące się w stosunku do swoich pracowników w czasie kryzysu. Ostatnia aktualizacja: 10: 00, 6 kwietnia.

80 pracowników dostawcy mięsa ABP w Irlandii Północnej opuściło zakład Ze względu na obawy dotyczące nieodpowiedniego wdrożenia środków dystansowania społecznego w miejscu pracy. (Źródło: Metro).

pracownicy magazynów giganta technologicznego Amazon skarżyli się na zatłoczone warunki bez środków do dezynfekcji rąk i środków ochrony osobistej. Pracownicy zgłaszali pozostawienie ich w zatłoczonych salach od 200 do 300 osób, dzieląc się sprzętem z kilkoma innymi bez możliwości sterylizacji. (Źródło: GMB).

podczas negocjacji ze związkami zawodowymi dla zbieraczy śmieci podczas epidemii, starszy dyrektor Amey plc odmówił płacenia wyższej pensji chorobowej, ponieważ uważa, że wirus jest “mniej dotkliwy” niż zwykła grypa. Pomimo tego, że są klasyfikowani jako kluczowi pracownicy w tym kryzysie, kolekcjonerom oferuje się tylko minimum umowne – co pozostawia wielu na £94.25 tygodniowo. (Źródło: The Guardian).

AMG Group – firma produkująca sprzęt do sportów outdoorowych i śniegowych – utrzymała swoją siedzibę w Renfrewshire. Pracownicy skarżyli się na dystans społeczny w magazynie i na naleganie firmy na pozostanie otwartym pomimo instrukcji ze strony rządu Szkockiego, że tylko” podstawowe przedsiębiorstwa ” powinny to robić. (Źródło: The Scottish Sun).

producenci Whiskey Angus Dundee Distillers w Szkocji pozostają otwarci, pomimo doniesień, że sześciu członków ich personelu jest obecnie samoizolowanych po zarażeniu się wirusem. (Źródło: The Scottish Sun).

Asos, sklep internetowy z odzieżą, został oskarżony o “granie w rosyjską ruletkę życiem ludzi”, ponieważ odmówił wymuszania społecznego dystansu w swoich magazynach. W Barnsley pracuje do 4000 osób. (Źródło: RetailSector, HuffPost).

Firma Budowlana Avant Homes powiedziała, że likwiduje swoją działalność w całym kraju, jednak pracownicy nadal zgłaszają się do pracy, a pracownicy narzekają, że firma nie egzekwuje środków dystansujących społecznych w swoich miejscach pracy. (Źródło: The Scottish Sun).

Bacardi nadal wymaga od swoich pracowników, aby zgłaszali się do pracy w Szkocji – z pracownikami kierującymi się do centrów produkcyjnych w Glasgow, Aberfeldy, Aultmore, Craigellachie, MacDuff, Brackla, Laverstoke i Poniel – pomimo opinii rządu Szkockiego, że wszystkie pomieszczenia biznesowe powinny być zamykane, chyba że “niezbędne” dla zdrowia i dobrobytu kraju. (Źródło: Twitter).

sprzedawca ubrań Boohoo nalegał, aby pracownicy nadal pracowali dla, mówiąc, że jest to “biznes jak zwykle” dla internetowego giganta. Pracownicy firmy powiedzieli, że powiedziano im, aby przez cały czas pozostawali w odległości dwóch metrów od siebie, ale że jest to “niemożliwe do osiągnięcia ze względu na charakter pracy”. (Źródło: The Telegraph).

pracownicy mieszkający w jednym z hoteli Britannia zostali zwolnieni i eksmitowani, wraz z bezdomnymi mieszkańcami, z miejsca zakwaterowania, gdy dotknął kryzys zdrowotny-pracownicy zostali poinformowani, że ich “usługi nie są już potrzebne”. Sieć hotelowa twierdziła, że był to błąd administracyjny i przeprosiła po luzie. (Jak donosi BBC News).

pracownicy centrów telefonicznych BT opowiadają, że zostali “wepchnięci jak sardynki”, kontynuując pracę bez środków społecznego dystansu i bez możliwości pracy z domu. (Źródło: Słońce).

sieć restauracji Carluccio ‘ s poinformowała pracowników w placówkach w całym kraju, że w marcu otrzymają obniżkę o 50%, mimo że rząd gwarantuje im 80% wynagrodzenia. Firma przeszła na administrację. (Źródło: BirminghamLive).

Chivas Brother, Fabryka whisky Dumbarton, nadal wymagała od pracowników, aby jak zwykle wchodzili na miejsce bez wdrażania praktyk dystansowania społecznego lub zapewniania sprzętu ochronnego. Zakład tymczasowo wstrzymał pracę po luzie pracowników, ale związki zawodowe wzywają ich do zamknięcia na czas kryzysu związanego z koronawirusem. (Źródło: Dumbarton Reporter).

jeździec dla Deliveroo zgłosił, że został bez wynagrodzenia po konieczności samodzielnej izolacji. Firma powiedziała, że wspiera finansowo swoich pracowników, jednak ten stwierdził, że” nie widział ani grosza ” za czas, który spędził niezdolny do pracy. (Źródło: Lewa Stopa Do Przodu).

firma Diageo twierdzi, że ograniczyła produkcję, ale pracownicy w swoim zakładzie w Fife w Szkocji skarżyli się na to, że pracodawca nadal nalegał, aby poszli do pracy. Strona, która butelkuje whisky i produkty wódki, pozostała otwarta pomimo instrukcji dla wszystkich nieistotnych firm, aby zamknąć. (Źródło: The Scottish Sun).

Prezes easyJet Johan Lundgren zaapelował do rządu i podatnika o udzielenie mu pożyczki na wsparcie firmy przed upadłością, jednocześnie planując wypłacenie akcjonariuszom dywidendy w wysokości 170 mln funtów jeszcze w tym samym tygodniu. (Źródło: Express).

pracownicy Elis Laundry, dostawcy usług outsourcingowych dla NHS, w południowym Londynie nie otrzymują odpowiedniego wynagrodzenia chorobowego ani wynagrodzenia za izolację. Lambeth UNISON wystosował petycję, dostępną tutaj. (Źródło: Lambeth UNISON).

pracownicy zostali zdezorientowani przez Faurecia Interiors: firma nie poinformowała pracowników, czy zostaną zarejestrowani w rządowym systemie wypłaty 80% wynagrodzenia w piśmie informującym ich o zwolnieniu. Firma motoryzacyjna zatrudnia około 400 osób w zakładach w West Midlands. (Źródło: Unite).

około 170 sprzątaczy w Fordzie Dagenham poinformowało swój związek, że w tym tygodniu mają zostać zwolnieni i czeka ich 20-procentowa obniżka płac. Dzieje się tak pomimo tego, że wszyscy inni pracownicy w tym samym miejscu rzekomo zostali zwolnieni z pełnym wynagrodzeniem. (Źródło: Unite).

pracownicy firmy Gates Power Transmission i ich rodziny poskarżyli się po tym, jak firma zdecydowała się utrzymać swoją fabrykę. Firma produkuje pasy napędowe do samochodów, a pracownicy donoszą, że są one przeznaczone do pracy bez wyposażenia ochronnego. (Źródło: Dziennik).

słynny szef kuchni Gordon Ramsay zwolnił 500 pracowników, gdy rząd nakazał tymczasowe zamknięcie barów i restauracji. Stało się to dzień po tym, jak złożył hołd swojemu personelowi w Postie na Instagramie, w którym powiedział: “Wspierając się nawzajem w tym niezwykle trudnym czasie, przejdziemy przez to silniejsi niż kiedykolwiek!”(Źródło: indy100).

pracownicy donoszą, że w fabryce GUALA United Closures and Plastics w Stirlingshire obowiązują “małe lub żadne środki bezpieczeństwa”. Firma produkuje nakrętki do butelek dla przemysłu napojów i pozostaje otwarta. (Źródło: The Scottish Sun).

pojawiły się zdjęcia pracowników centrum dystrybucyjnego JD Sports Manchester, którzy nadal pracują bez sprzętu ochronnego i w bliskim kontakcie ze sobą. Firma zamknęła swoje sklepy, gdy wytyczne zdrowotne nakazywały ludziom, aby chodzili tylko do miejsca pracy w celu wykonania niezbędnych prac, ale utrzymywała działalność w swoich magazynach. (Źródło: BirminghamLive).

pracownicy donoszą, że Lightbody Celebration Cakes zignorował wytyczne dotyczące dystansowania społecznego w swoich fabrykach, w których pracownicy pracują “zaledwie cale od siebie”. Firma zapowiedziała, że pozostanie otwarta, ponieważ jest producentem żywności-stawiając pytania, czy jej wypieki można uznać za niezbędne. (Źródło: The Scottish Sun).

pracownicy centrum dystrybucyjnego Matalan w Knowlsey poinformowali, że są zmuszeni do kontynuowania pracy w ciasnych i przepełnionych warunkach, ponieważ firma nie przestrzega wytycznych dotyczących zdrowia publicznego. (Źródło: Liverpool Echo).

1000 pracowników największego pracodawcy sektora prywatnego w Irlandii Północnej, Moy Park, opuściło zakład Seagoe po tym, jak firma nie wdrożyła odpowiednich środków w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się wirusa. Firma twierdzi teraz, że wprowadziła nowe “solidne” środki. (Źródło: Belfast Telegraph).

internetowy sklep z odzieżą Net-A-Porter został oskarżony o lekceważenie instrukcji dotyczących dystansowania społecznego w swoim magazynie logistycznym w południowym Londynie, gdzie 550 osób nadal pracuje przez kryzys zdrowotny. (Źródło: GMB).

wyciekł e-mail, który ujawnił, że Next powiedział swoim pracownikom, aby wzięli “niezapłacony czas wolny” lub wykorzystali dni wolne, jeśli nie czują się komfortowo przychodząc do pracy. Zamknął swoje sklepy, ale jego serwis internetowy był nadal uruchomiony, co oznacza, że działały magazyny. Ale kampania prowadzona przez lokalnych przedstawicieli pracy była skuteczna i w czwartek wieczorem potwierdzono, że następna będzie zamknięta. (Źródło: BuzzFeed News).

Norse Medway-który zapewnia sprzątanie, odmówić i inne usługi dla Medway Council w Kent-odmówił wypłaty wynagrodzenia dla tych self-isolating, pozostawiając pracowników zamiast domagać się ustawowego wynagrodzenia chorobowego. Firma nie przewiduje również, że wszyscy jej pracownicy będą mogli praktykować dystans społeczny podczas pracy. (Źródło: Unite).

firma inżynieryjno-technologiczna Oceaneering utrzymała swój zakład w Rosyth, Fife, otwarty, a pracownicy zgłaszają, że są zmuszeni do realizacji zamówień niewymaganych przez kolejne sześć miesięcy. Pracownicy wyrazili obawy co do możliwości dalszego bezpiecznego działania, ponieważ coraz więcej pracowników nie może wykonywać swoich zmian z powodu choroby. (Źródło: The Scottish Sun).

Pets at Home twierdzi, że jej pracownicy są kluczowymi pracownikami, ponieważ ci, którzy dostarczają “lekarstwa weterynaryjne”, są na liście rządowej. Stwierdził jednak, że wszyscy jej pracownicy – w tym pracownicy niebędący weterynarzami, tacy jak sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta-powinni iść do pracy, narażając ich na ryzyko infekcji. (Źródło: The Guardian).

sieć kinowa Picturehouse, należąca do Cineworld, wysłała e-maile do pracowników, aby ich zwolnili po ogłoszeniu przez rząd, że Kina zostaną zamknięte w odpowiedzi na rozprzestrzeniający się wirus. W korespondencji stwierdzono, że pracownicy mają być zwolnieni bez zapłaty innej niż ich zakontraktowane “wynagrodzenie za wypowiedzenie”. (Źródło: The Guardian).

pracownicy magazynów firmy meblarskiej Premier Housewares poinformowali, że powiedziano im, że nie dostaną zasiłku chorobowego, jeśli nie pójdą do pracy. Pracownicy wyjaśniają również, że nie mogą korzystać z corocznego płatnego urlopu, skutecznie zmuszając ich do pracy przez ten okres. (Źródło: The Scottish Sun).

Pretty Little Things kontynuuje pracę w swoim magazynie w Sheffield. Pracownicy skarżyli się na brak środków do dezynfekcji rąk i powiedzieli, że” niemożliwe ” jest pozostawanie w bezpiecznej odległości od siebie. (Źródło: BBC News).

Quiz Clothing utrzymuje swoje centra dystrybucyjne otwarte na realizację zamówień online. Pracownicy narzekali, że są zmuszeni do kontynuowania pracy, podczas gdy inni zostali odesłani do domu z wynagrodzeniem, i kwestionują potrzebę, aby firma pozostała otwarta przez cały czas epidemii koronawirusa. (Źródło: The Scottish Sun).

agent obsługi klienta John Lewis Sitel został oskarżony o nie wprowadzenie dystansu społecznego przed 24 marca. Jeden z pracowników stwierdził, że są ” bardzo zaniepokojeni “i są zmuszeni do kontynuowania pracy, mimo że nie jest to”niezbędne”. (Źródło: Lewa Stopa Do Przodu).

pracownicy skarżyli się, że firma Spirit Aerosystems, która produkuje części do samolotów, wysyła pracowników do domu z obniżonym wynagrodzeniem chorobowym i odmówiła zamknięcia swojej siedziby w Prestwick, Ayr. (Źródło: The Scottish Sun).

Detalista Sports Direct ogłosił wszystkim swoim pracownikom, że jego sklepy pozostaną otwarte zaledwie 30 minut po tym, jak premier złożył oświadczenie o zamknięciu. Organizacja następnie u-turned I prezes Mike Ashley został zmuszony do przeprosin. Ale magazyny i fabryki firmy nadal działają. (Źródło: The Independent).

Inżynierowie television giant Sky poinformowali komisję parlamentarną, że są wysyłani do około siedmiu domów dziennie, aby skonfigurować Pakiety firmy. Skarżyli się również, że podczas tych wizyt trudno jest praktykować dystans społeczny. (Źródło: Słońce).

Travelodge dał bezdomnym rodzinom i kluczowym pracownikom mieszkającym w swoich hotelach tylko dwie godziny na opuszczenie ich zakwaterowania, ponieważ naciskał na zamknięcie 360 hoteli, pomimo próśb władz lokalnych i centralnych o dalsze zakwaterowanie tych gości. (Źródło: The Guardian).

Linie Lotnicze Virgin Atlantic kazały swoim pracownikom wziąć nieodpłatne wakacje, gdy Covid-19 zaczął się rozprzestrzeniać, a biznes poszedł w dół. (Źródło: Sky News).

szef Wetherspoons Tim Martin powiedział pracownikom, że będzie płacił pracownikom tylko do dnia, w którym puby zostaną otwarte, dopóki rząd nie wypełni obietnicy zapłaty 80% ich wynagrodzenia. Zasugerował, aby ludzie ubiegali się o pracę w supermarkecie Tesco. Sieć pubów od tego czasu u-odwróciła się i zgodziła się płacić swoim pracownikom co tydzień. (Źródło: BBC News).

Sklep z artykułami gospodarstwa domowego Wilko zamierza obniżyć zasiłek chorobowy dla swoich pracowników. Firma twierdzi, że traci pieniądze w wyniku pracowników biorących czas wolny od pracy, gdy nie są rzeczywiście chorzy. Zgodnie z planami wielu pracowników od 1 kwietnia musiałoby liczyć się z ustawowym wynagrodzeniem chorobowym – 94,25 zł tygodniowo. po naciskach ze strony związków zawodowych i społeczeństwa zmiany te zostały przełożone na wrzesień. (Źródło: Lewa Stopa Do Przodu).

projektanci kuchni Wren i pracownicy salonów wystawowych w wielu lokalizacjach w całym kraju zgłosili, że zostali zwolnieni w związku z tymczasowym zamknięciem sklepów. Firma powiedziała pracownikom: “Powodem twojego zwolnienia jest Twoje wyniki, mając na uwadze potrzeby biznesu i sytuację gospodarczą, przed którą stoi wielka brytania w świetle pandemii COVID-19.”(Źródło: Plymouth Live, Lincolnshire Live).

Tagi: koronawirus / pracownicy / pracodawcy /

rząd ogłosił środki zamknięcia w odpowiedzi na kryzys koronawirusowy w Wielkiej Brytanii, w tym wytyczne, że każdy powinien pracować z domu, gdzie to możliwe. kanclerz zezwolił również pracodawcom na pozostawienie zwolnionych pracowników na liście płac za pomocą środków publicznych na wypłatę 80% wynagrodzenia do 2500 zł miesięcznie. ale wiele firm nadal zmuszało swoich pracowników do…

rząd ogłosił środki zamknięcia w odpowiedzi na kryzys koronawirusowy w Wielkiej Brytanii, w tym wytyczne, że każdy powinien pracować z domu, gdzie to możliwe. kanclerz zezwolił również pracodawcom na pozostawienie zwolnionych pracowników na liście płac za pomocą środków publicznych na wypłatę 80% wynagrodzenia do 2500 zł miesięcznie. ale wiele firm nadal zmuszało swoich pracowników do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.