Negatywny list polecający próbka

jeśli ubiegasz się o pracę—lub college lub graduate school—możesz zostać poproszony o przesłanie listu polecającego. Negatywna rekomendacja może kosztować cię wymarzoną pracę. Nawet list polecający, który jest letni o tobie, może uszkodzić twoją zdolność do wylądowania w pracy lub zostać zaakceptowanym do programu.

negatywny list polecający zaszkodzi ci znacznie bardziej niż brak listu polecającego w ogóle.

oto jak rozpoznać cechy negatywnego listu polecającego. Ponadto Uzyskaj wskazówki, kogo poprosić o napisanie listu polecającego—i kilka wskazówek, że pisarz listów może napisać coś, co nie jest pochlebne lub nie jest solidnym poparciem Twoich umiejętności.

kogo poprosić o referencje

Jeśli uważasz, że ktoś nie da Ci pozytywnej rekomendacji, poszukaj innej opcji. Niektórzy ludzie, z którymi możesz zapytać, to inni menedżerowie, z którymi współpracowałeś w obecnej firmie, bardziej starsi koledzy i poprzedni menedżerowie.

Możesz również poprosić o odniesienie znaku zamiast profesjonalnego odniesienia. Należy również zapytać nauczycieli i profesorów, szczególnie jeśli aplikujesz na studia lub studia podyplomowe.

pytaj ludzi, którzy dobrze Cię znają i myśl o Tobie pozytywnie.

Jeśli twój obecny pracodawca lub menedżer nie chce lub nie może napisać Ci pozytywnego listu polecającego, znajdź kogoś innego, kto może.

chcesz starannie dokonać wyboru. Niektórzy ludzie odmówią udzielenia referencji, jeśli nie mają wiele pozytywnego do powiedzenia. Ale niektórzy ludzie mogą czuć się niezręcznie, mówiąc ci, że nie czują się komfortowo, dając Ci pozytywne referencje i zgodzą się pomimo swoich zastrzeżeń.

zapytaj swojego referenta, czy czują się komfortowo pisząc do ciebie list polecający, a także czy mają wystarczająco dużo czasu, aby napisać do ciebie list. To da osobie łatwy sposób na odrzucenie, jeśli z jakiegoś powodu nie czuje się komfortowo pisząc pozytywny list polecający.

Ułatw zadanie w celach informacyjnych

ponieważ prosisz swojego autora rekomendacji o przysługę, przygotuj się, aby ich praca była tak łatwa, jak to możliwe. Oto jak:

  • podaj próbki listu referencyjnego, z których mogą korzystać.
  • Udostępnij kopię swojego CV, a także ogłoszenie o pracę—pomoże to dostarczyć rekomendującemu przydatne informacje ogólne.
  • poinformuj autora listu, czy są jakieś konkretne punkty, które chcesz podkreślić.
  • bądź konkretny, czego potrzebujesz-podziel się szczegółami na temat tego, do kogo skierować list, nazwę firmy i stanowisko, na które się ubiegasz, czas i tak dalej.
  • oferują odwzajemnienie, gdy będą potrzebować listu polecającego.

trochę dodatkowego wysiłku z twojej strony, aby upewnić się, że list polecający jest pozytywny, będzie warto, gdy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną od wielu firm.

list polecający do oglądania

pamiętaj, że negatywne listy polecające rzadko wychodzą i mówią, że byłeś okropnym pracownikiem i że Twoja obecna firma cieszy się, że odchodzisz.

zasady dotyczące listów polecających wymagają pewnego poziomu formalności, więc referenci, którzy uważają, że nie powinieneś być zatrudniony, nie powiedzą tego bezpośrednio.

zamiast tego przekażą swój brak entuzjazmu do pracy z Tobą, a kierownik ds. rekrutacji będzie w stanie zrozumieć, co naprawdę mówi autor listu polecającego. Albo mogą być bardzo neutralne w swoim tonie. W kontekście listu polecającego, okaże się to brakiem poparcia dla Twojej kandydatury.

ważne jest, aby wcześniej skontaktować się z pisarzami listu referencyjnego, aby upewnić się, że mogą dać ci pozytywne poparcie.

próbka negatywnego listu polecającego

do kogo to może dotyczyć:

Jane Doe zgłaszała się do mnie przez dwa lata, pracując jako pracownik obsługi klienta w ABCDE Corporation. Wykonywała zdolną pracę w niektórych dziedzinach. Jednak w innych aspektach jej stanowiska, zwłaszcza w relacjach z klientami, wymagane było przekwalifikowanie i nadzór.

usługi Pani Doe nie są już potrzebne naszej firmie, choć życzymy jej powodzenia we wszystkich jej przyszłych przedsięwzięciach.

Jeśli mogę udzielić dalszych informacji, prosimy o kontakt pod numerem (111) 111-1111.

szczerze,

John Smith Manager
Abcde Corporation

rozwiń

jak poradzić sobie z negatywnym odniesieniem

podczas gdy negatywne listy polecające są ważne, aby ich unikać, posiadanie ich nie oznacza, że twoje poszukiwania pracy się skończyły. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić w przypadku złego listu polecającego, który już został zauważony, jest wyjaśnienie sytuacji firmie, do której się ubiegasz. Być może był to przypadek niezgodności lub niejasnej komunikacji o oczekiwaniach.

niezależnie od okoliczności, powinieneś być pewien, że przyznasz swoją część odpowiedzialności za sytuację i wyjaśnisz, co byś zrobił, aby uzyskać lepsze wyniki, gdyby ta sama sytuacja pojawiła się ponownie.

jeśli ubiegasz się o pracę—lub college lub graduate school—możesz zostać poproszony o przesłanie listu polecającego. Negatywna rekomendacja może kosztować cię wymarzoną pracę. Nawet list polecający, który jest letni o tobie, może uszkodzić twoją zdolność do wylądowania w pracy lub zostać zaakceptowanym do programu. negatywny list polecający zaszkodzi ci znacznie bardziej niż brak listu polecającego w…

jeśli ubiegasz się o pracę—lub college lub graduate school—możesz zostać poproszony o przesłanie listu polecającego. Negatywna rekomendacja może kosztować cię wymarzoną pracę. Nawet list polecający, który jest letni o tobie, może uszkodzić twoją zdolność do wylądowania w pracy lub zostać zaakceptowanym do programu. negatywny list polecający zaszkodzi ci znacznie bardziej niż brak listu polecającego w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.