Post edukacyjny

miałem złych dyrektorów. W rzeczywistości trudno jest znaleźć nauczyciela, który tego nie zrobił.

praca dyrektora jest prawie agresywnie niemożliwa—działać jako lider instruktażowy, szef dyscypliny, planista wydarzeń oraz twórca i komunikator wizji budynku. To zbyt wiele rzeczy, i nikt nie będzie doskonały w każdym z nich.

to nie to. Źli dyrektorzy, którzy pracują przeciwko swoim sztabom i studentom, dają złe imię tym dobrym dyrektorom, którzy naprawdę robią wszystko, co w ich mocy, ale czasami coś się myli.

widziałem jak dyrektorzy krzyczą na pracowników i ignorują dzieci w niebezpieczeństwie. Byłem w pokoju, gdy administrator powiedział studentowi, który przyznał się do próbowania mety, że jeśli obiecają, że nie będą tego robić ponownie, nie zadzwonimy do rodziców ucznia, aby im powiedzieć (nie martw się, zrobiłem). Ten sam dyrektor mówił kiedyś o studencie, którego ojciec był w więzieniu i powiedział: “nic dziwnego, że są agresywni, to jest w ich krwi.”

Więcej? OK. Mam dużo, dużo więcej.

widziałem szóstoklasistę w kajdankach.

widziałem, jak drugoklasista przynosił narkotyki do szkoły z domu i był zawieszony na pięć dni.

mam dyrektora, który wyciągnął nauczycieli z klasy, aby zapytać ich, jak poważnie traktują swoje małżeństwa. Miałem dyrektorów, którzy rozsiewali pogłoski o nauczycielach sypiających ze sobą, którzy pojawiali się pijani na imprezach szkolnych, dyrektorzy, którzy gonili nauczyciela za nauczycielem za nauczycielem z zawodu.

więc może porozmawiamy o złych dyrektorach?

nauczyciele się boją.

zgłaszam zgłoszenie do” złego szefa ” – jedna wiadomość na Twitterze i Facebooku. Wiedziałem, że coś dostanę, ale nie byłem gotowy na to, jak źle to będzie. E-maile i wiadomości zalały się, niektóre dziękując mi za możliwość opowiedzenia ich historii i śledząc strony niepokojących zachowań, które byłyby niewiarygodne, gdyby nie zostały opisane w historii po historii po historii. Wiele osób pisało do mnie, że mają wiele historii do podzielenia się, ale obawiało się, że nawet wydrukowane anonimowo, ich dyrektor może się jeszcze dowiedzieć, może nadal po nich przyjść.

oto niektóre z tych historii, najgorszych i najbardziej regularnie złych zachowań tych, którym ufamy, że prowadzą nasze szkoły, rodzaje historii, które nauczyciele wymieniają w happy hours i przez e-mail, gdy badamy nowe szkoły.

po części chcę, żeby nauczyciele w złych sytuacjach wiedzieli, że nie są sami. Po części chcę zwrócić uwagę na coś zepsutego, mając nadzieję, że możemy zacząć pracować nad naprawą.

spędziłem tydzień czytając je. Historie, które sprawiają, że jestem zły, które sprawiają, że jestem chory, historie, które czuję się jakbym mógł je napisać, które wydają się zbyt znajome. Jak czytałem, pojawiły się wzory.

czasami bycie złym to kiepska praca

kiedyś, po tym, jak moi uczniowie uzyskali średnią 86% poprawności na krótko przed egzaminem, mój dyrektor nalegał, aby zdobyć 100%, ponieważ naszym celem było 100% zaliczenia. Powiedziałem jej, że wszyscy zdali, ponieważ wynik cięcia wynosił około 70. Powtórzyła swoje oczekiwanie, że cel powinien być w 100 procentach poprawny.

na mojej pierwszej ocenie, dał mi niskie oceny w całej planszy, wraz z komentarzami na temat “zły kontakt z Wydziałem.”Byłem tym zszokowany i poprosiłem o przykłady tego, co miał na myśli. Powiedział: “nie mam przykładów, to tylko uczucie, które dostaję.”

Nic nie miało do tego solidnych podstaw. Wszelkie nowe informacje, które usłyszała, podejmowała decyzje, bez względu na to, czy były sprzeczne z naszą pracą, czy coś, co formalnie zdecydowała z personelem na początku roku. Nauczyciele i moi inni koledzy z administracji odczuwali ciągły uraz kręgosłupa szyjnego, a ciągłe zmieniające się środowisko szkoły sprawiało, że uczniowie byli zdezorientowani, a dorośli nie wiedzieli, jak to wyjaśnić.

na trzecim roku nauki mój administrator wezwał mnie na tydzień na wakacje. “Pamiętasz te czasy, które obserwowałem w twojej klasie? Możesz mi wysłać plany lekcji z tych wizyt i napisać ocenę?”Nie kłamię. W tym roku dwa razy przechodził przez moją klasę. To był rok mojej kadencji. Nie tylko ja otrzymałem mandat od takiej niekompetencji.

czasami źli dyrektorzy to po prostu źli ludzie z władzą

miałem administratora rzucającego zszywaczem w moją głowę. Zaparkowała też Jaguara wzdłuż mojego samochodu na szkolnym parkingu i odmówiła przeniesienia go, żebym mógł wrócić do domu. Utknąłem w szkole do 21: 00, kiedy w końcu wyszła.

mógłbym ciągle opowiadać o administratorach, którzy włóczą się po korytarzach dosłownie, wybierając walki z murzynami o najładniejsze rzeczy. W ciągu ostatniego miesiąca, jeden czarny chłopiec został zawieszony na trzy dni za “kradzież”, którą było picie soku z szafki dziewczyny … a dziewczyna miała to gdzieś! Inny czarny chłopiec został wezwany do biura za dzielenie szafki i berał przez dobre 10 minut za kłamanie na ten temat, aż w końcu chłopak powiedział: “spierdalaj mi z oczu!”I bum, teraz mają powód, aby zawiesić trzy dni. Trzeci czarny chłopiec został wysłany przez łódź podwodną za rzucanie sokiem (który ktoś rzucił na niego pierwszy) i był sfrustrowany, że nikt nie posłucha jego wersji historii. Został zawieszony na trzy dni za brak szacunku i dosłownie wyrzucony z budynku. Ten dzieciak nie zachowywał się w szkole, niedawno został napadnięty i doznał wstrząsu mózgu, i został zmuszony do chodzenia po okolicy.

zostałem fizycznie zaatakowany przez ucznia: ściągnięty ze schodów za włosy. Nigdy wcześniej nie byłem atakowany, a także czułem, że student mi zaufał, więc wziąłem dwa dni wolnego na rozpatrzenie incydentu. Po powrocie otrzymałem naganę za to, że nie traktowałem mojej pracy poważnie.

ukochany dyrektor zmarł tydzień przed rozpoczęciem szkoły. Mieliśmy Święto Pracy pogrzebowej, a szkoła rozpoczęła się następnego dnia. Pierwszą rzeczą, którą zrobił nowy dyrektor, było usunięcie wszystkich zdjęć i pomników dyrektorowi, który przeszedł. Powiedziała nam na pierwszym spotkaniu, że dyrektor, który przeszedł, reprezentuje przeszłość i musimy iść naprzód. Odwołała plany poświęcenia biblioteki naszemu zmarłemu dyrektorowi.

źli dyrektorzy zawsze gdzieś lądują

musiała zostawić swój ostatni post, w Gimnazjum, ponieważ nauczyciele głosowali na nią “bez zaufania”. Nawet nie wiem, co to znaczy, poza tym, że przez jakiś czas była na urlopie administracyjnym, a potem została przetransportowana do naszej szkoły.

jest teraz dyrektorem małego liceum w innej części mojego stanu i jestem oburzony, że został ponownie zatrudniony po poprzednim zachowaniu, a także zasmucony nauczycielami, którzy dla niego pracują.

w mojej szkole był admin, AP, który sfałszował list polecający od naszego Dyrektora przy składaniu wniosków do pobliskiej szkoły. Ta sama dzielnica niedaleko. Wtedy dyrektor zadzwonił do naszego (byli bliskimi współpracownikami i w ogóle), aby podziękować mu za list i porozmawiać o niej…obecnie jest dyrektorką w Katolickim Gimnazjum. Jakoś.

przestańmy odwracać się plecami do złych szefów

brałem udział w spotkaniach liderów, na których dyrektorzy celowali do nauczycieli, nazywali ich złymi nauczycielami i prosili obserwatorów o złe recenzje, ponieważ dyrektorowi nie podobali się z powodów osobistych.

w tej samej sali, na tym samym spotkaniu, widziałem, jak Administratorzy wymawiają rasistowskie uwagi, odwołując się do “afrykańskiej, azjatyckiej i innych barbarzyńskich kultur” jako “taki właśnie jest ten nauczyciel.”

odezwałem się.

mój FanKlub jest o wiele bardziej pusty, bo nie jestem facetem, który milczy o tych rzeczach. Przemawiałem na spotkaniach (och, dziękuję za naciskanie na to), przemawiałem do dyrektorów (musiałeś mnie źle zrozumieć) i przemawiałem do ich szefów i szefów szefów (dziękuję za podzielenie się swoimi obawami, na pewno się zajmiemy…).

nic się nie stało.

to najbardziej frustrująca rzecz o złych bossach, o historiach o złych bossach. Najczęściej nic się nie dzieje.

i naprawdę ważne jest, że nic się nie dzieje.

choć mówimy o złych nauczycielach, nie robimy wystarczająco dużo, aby zidentyfikować liderów, którzy wypychają dobrych nauczycieli, którzy sprawiają, że ciężka praca jest niemożliwa i niezdrowa, którzy niszczą dzieci i kulturę całych budynków.

od czasu do czasu złych zleceniodawców chroni bańka fałszywego profesjonalizmu. Ruchy są podejmowane, aby chronić swoją karierę i pozycję, aby chronić swoje uczucia, a źli dyrektorzy mogą zostać.

źli dyrektorzy to często dobrzy politycy, winni przysługi lub przyjaźń własnym szefom. Czasami przetasowujemy je lub umieszczamy w pracy w dzielnicy, aby odciągnąć je od szkoły, ale rzadko—tak rzadko-pociągamy ich do odpowiedzialności za złą robotę.

historie są wszędzie. To tylko kawałek wierzchołka góry lodowej. W czasach, kiedy tracimy nauczycieli, kiedy coraz bardziej potrzebujemy dobrych szkół, musimy przestać odwracać się plecami do złych szefów.

musimy mniej się martwić o ochronę kogoś ze względu na jego pozycję, i pozbyć się każdego szkodliwego dorosłego ze szkół.

Udostępnij ten post:

możesz wspierać nauczycieli roku dzięki Krajowej Sieci nauczycieli roku (NNSTOY).
NNSTOY uważa, że nauczyciele ekspertów poprowadzą drogę do bardziej sprawiedliwej i wyjątkowej przyszłości dla wszystkich dzieci. Zgadzasz się? Następnie pomóż zapewnić, że wspaniałe głosy nauczycieli będą przychodzić na Twoją drogę, przekazując darowiznę NNSTOY teraz. Podaruj teraz →

miałem złych dyrektorów. W rzeczywistości trudno jest znaleźć nauczyciela, który tego nie zrobił. praca dyrektora jest prawie agresywnie niemożliwa—działać jako lider instruktażowy, szef dyscypliny, planista wydarzeń oraz twórca i komunikator wizji budynku. To zbyt wiele rzeczy, i nikt nie będzie doskonały w każdym z nich. to nie to. Źli dyrektorzy, którzy pracują przeciwko swoim sztabom…

miałem złych dyrektorów. W rzeczywistości trudno jest znaleźć nauczyciela, który tego nie zrobił. praca dyrektora jest prawie agresywnie niemożliwa—działać jako lider instruktażowy, szef dyscypliny, planista wydarzeń oraz twórca i komunikator wizji budynku. To zbyt wiele rzeczy, i nikt nie będzie doskonały w każdym z nich. to nie to. Źli dyrektorzy, którzy pracują przeciwko swoim sztabom…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.