William Beebe

William Beebe

AKA Charles William Beebe

urodzony: 29-Jul-1877
miejsce urodzenia: Brooklyn, NY
zmarł: 4-Jun-1962
miejsce śmierci: Trynidad i Tobago
przyczyna śmierci: nieokreślona
szczątki: pochowane, Mucurapo Cemetery, Port-of-Spain, Trynidad i Tobago

Płeć: Mężczyzna
rasa lub pochodzenie etniczne: biały
orientacja seksualna: Hetero
zawód: naukowiec, zoolog

narodowość: Stany Zjednoczone
streszczenie: Odkrywca oceanów

William Beebe był pierwszym naukowcem, który spadł głęboko w otchłań, donosząc o podwodnym życiu, jakiego ludzie nigdy wcześniej nie widzieli. Był najbardziej znany ze swoich eksploracji z lat 30., używając wczesnej batysfery zaprojektowanej przez jego kolegę, Otisa Bartona. Okrągły kształt, aby lepiej wytrzymać ciśnienie głębokich głębin, 5000-funtowe urządzenie, przywiązane do tlenu i elektryczności do statku matki na powierzchni, pozwoliło Beebe i Barton zejść do 3028 stóp pod powierzchnią oceanu-około sześć razy rekordowa głębokość przetrwała przez poprzednich nurków. Beebe i Barton wystąpili w filmie dokumentalnym z 1938 roku o ich nurkowaniu, Titans of the Deep, napisanym przez innego słynnego podróżnika, Lowella Thomasa.

przed osiągnięciem sławy Beebe pracował jako asystent Kustosza ptaków w Zoo w Bronxie, a następnie prowadził liczne ekspedycje naukowe do odległych zakątków świata dla nowojorskiego Towarzystwa Zoologicznego, zwykle w towarzystwie swojej pierwszej żony, Blair, oceanografki i pisarki podróżniczej. Był częstym współpracownikiem magazynu National Geographic i autorem dogłębnej czterotomowej analizy bażantów.

Beebe był cytowany jako inspiracja dla Rachel Carson, która dedykowała mu swój bestseller The Sea Around us. Zatrudnił również fotografa Floyda Crosby ‘ego, aby towarzyszył mu w ekspedycji na Haiti w 1927 roku, która była pierwszą profesjonalną kamerą Crosby’ ego. Crosby odniósł później wielki sukces jako operator filmowy, kręcąc takie klasyki jak From Here to Eternity i High Noon, a także zdobywając Oscara dla Tabu w 1931 roku. Był ojcem rock ‘ N ‘rollera Davida Crosby’ ego.

po rozwodzie z pierwszą żoną z powodu “skrajnego okrucieństwa”, Beebe wymazał jej nazwisko z opublikowanych wydań jego wczesnych książek. Zaczęła odnosić sukcesy jako Blair Niles, jej nazwisko pochodzi z późniejszego małżeństwa. Jej fikcyjna relacja z ich wizyty w koszmarnej kolonii karnej na wyspie diabła w Gujanie Francuskiej została opublikowana jako skazana na wyspę diabła i sfilmowana jako wczesne talkie w 1929, z Ronaldem Colmanem.

druga żona Beebe, Elswyth Thane, była znaną pisarką powieści historycznych i romansowych, w tym jej serii przygód “Williamsberg” obejmujących amerykańską historię od rewolucji do II Wojny Światowej. w przeciwieństwie do jego pierwszej żony, nie była zainteresowana towarzyszeniem mu w jego przygodach i podobno wyszła za niego tylko pod warunkiem, że będzie mogła zostać na ich farmie w Vermont i pracować nad swoimi powieściami. Jej niechętny rolnik jest relacją z ich małżeństwa.

ojciec: Charles Beebe (hurtownia papieru)
Matka: Henrietta Beebe (Gospodyni domowa)
żona: Mary Blair Rice Beebe (“Blair Niles”, autorka/odkrywczyni, ur. 1880, zm. 1902, wyd. 1913, zm. 1959)
żona: Elswyth Thane Ricker Beebe (“Elswyth Thane”, autor, ur. 1900, zm. 1927, zm. 1984)

Szkoła średnia: East Orange High School, East Orange, NJ (1894)
Uczelnia: BS, Columbia University (1898)
stypendysta: Columbia University (1898-99)

New York Zoological Society

autor książek:
Two Bird Lovers in Mexico (1905, z Mary Blair Beebe vel Blair Niles)
the log of the sun: A Chronicle of Nature ‘s Year (1906)
Our Search for a Wilderness (1908, with Mary Blair Beebe vel Blair Niles)
a Monograph of the Bażanty (1918, cztery tomy)
Jungle Peace (1918)
Edge of the Jungle (1921)
Galapagos: World’ s End (1924)
Jungke Days (1925)
The Arcturus Adventure (1926)
pheasants, their lives and Homes (1926)
pheasant jungles (1927)
Beneath Tropic Seas: a record of Diving Among the coral reefs of Haiti (1928)
Nonsuch: Land of water (1932)
Field Book of the shore fishes of Bermuda (1933)
beneath tropical seas: A Record of Diving among the Coral Reefs of Haiti (1937)
Zaca Venture (1938)
Book of Bays (1942)
High Jungle (1949)
Half-Mile Down (1951)
Adventures with Beebe (1955)

nowość!
NNDB MAPPER
utwórz mapę zaczynającą się od William Beebe

wymaga Flasha 7+ i Javascript.

William Beebe AKA Charles William Beebe urodzony: 29-Jul-1877miejsce urodzenia: Brooklyn, NYzmarł: 4-Jun-1962miejsce śmierci: Trynidad i Tobagoprzyczyna śmierci: nieokreślonaszczątki: pochowane, Mucurapo Cemetery, Port-of-Spain, Trynidad i Tobago Płeć: Mężczyznarasa lub pochodzenie etniczne: białyorientacja seksualna: Heterozawód: naukowiec, zoolog narodowość: Stany Zjednoczonestreszczenie: Odkrywca oceanów William Beebe był pierwszym naukowcem, który spadł głęboko w otchłań, donosząc o podwodnym życiu, jakiego…

William Beebe AKA Charles William Beebe urodzony: 29-Jul-1877miejsce urodzenia: Brooklyn, NYzmarł: 4-Jun-1962miejsce śmierci: Trynidad i Tobagoprzyczyna śmierci: nieokreślonaszczątki: pochowane, Mucurapo Cemetery, Port-of-Spain, Trynidad i Tobago Płeć: Mężczyznarasa lub pochodzenie etniczne: białyorientacja seksualna: Heterozawód: naukowiec, zoolog narodowość: Stany Zjednoczonestreszczenie: Odkrywca oceanów William Beebe był pierwszym naukowcem, który spadł głęboko w otchłań, donosząc o podwodnym życiu, jakiego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.