zabytki

Gordon Stockade

otwarte: przez cały rok

znajduje się przy autostradzie 16A tuż przy zachodnim wejściu do parku.

latem 1874 roku ekspedycja dowodzona przez podpułkownika George ‘ a A. Custera odkryła złoto w Black Hills. Na mocy traktatu z Fort Laramie z 1868 r. region ten należał jednak do Indian równin, a białe osadnictwo zostało zakazane.

wieści o odkryciu szybko się rozeszły, a grupa poszukiwaczy złota z Sioux City w stanie Iowa przeniosła się na Black Hills następnej zimy. Po przybyciu, partia Gordonów zbudowała fortecę log na brzegu French Creek, aby chronić się przed ewentualnymi atakami Lakotów. Pobyt partii był krótkotrwały i niezbyt opłacalny. W ciągu pięciu miesięcy kawaleria amerykańska usunęła ich z czarnych wzgórz.

Po ich eksmisji napływ poszukiwaczy fortuny przybył do nowo odkrytych gór złota. Było to więcej niż armia mogła kontrolować i w ciągu dwóch lat prawie 10 000 osadników nielegalnie zamieszkiwało Czarne wzgórza.

dzisiejszy Gordon Stockade jest trzecią repliką zbudowaną na oryginalnym miejscu. Pierwszy został zbudowany przez mieszkańców Custer w 1925 roku. W 1941 roku cywilni konserwatorzy z obozu odbudowali całą budowlę. Z biegiem lat Zewnętrzne ściany i domki przetrwały, aż pod koniec lat 90.park musiał zamknąć palisadę ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa odwiedzających.

ponieważ Stockade odegrał rolę w historii czarnych wzgórz, Park utworzył Komitet Doradczy Gordona Stockade ‘ a, aby pomóc w ukierunkowaniu długoterminowego wyniku tego historycznego punktu orientacyjnego. Pracując razem, park i lokalny Komitet Doradczy zabezpieczyli fundusze na ponowną rekonstrukcję Gordona Stockade.

dzisiaj, gdy zbliżasz się do Gordona Stockade, znaki interpretacyjne opowiadają historię tej krótkotrwałej nielegalnej okupacji zimą 1874-1875.

dziura borsuka

dziura borsuka jest zamknięta na 2020 rok z powodu COVID-19.

Open: Memorial Day – Święto Pracy, nieczynne

położone na południe od amerykańskiej autostrady 16A na Borsuk Clark Road.

w parku stanowym Custer znajduje się Chatka zwana dziurą borsuka. Chata ta była domem dla jednej z najbardziej kolorowych postaci historycznych w parku.

Charles Badger Clark został uhonorowany jako pierwszy poeta Dakoty Południowej. Mieszkał w parku przez ostatnie 30 lat swojego życia. Historie borsuka Clarka, jego życia i poezji to historie człowieka prowadzącego niezależne życie.

Clark zbudował swój dom, Borsucza Dziura, w pobliżu jeziora legionowskiego. W tej chacie pisał wiersze, czytał ze swojej obszernej biblioteki i pisał listy do swoich licznych fanów. Mieszkał tam aż do śmierci w 1957 roku w wieku 74 lat.

dzis Nora borsuka pozostaje taka sama jak wtedy, gdy Borsuk tam mieszkal. Przechodząc przez wrota Borsukowej dziury lub wędrując wzdłuż historycznego szlaku Badger Clark, wracasz do miejsca i czasów człowieka, który żył i dzielił proste życie.

Mount Coolidge Fire Tower

otwarte: jeśli brama u podnóża góry jest otwarta, zwiedzający mogą wejść na szczyt.
droga prowadząca na Mount Coolidge jest ogólnie otwarta w godzinach 9.00 – 17.00 od Dnia Pamięci do końca września .

położony 3 mile na południe od nas Hwy 16A wzdłuż SD Hwy 87

: Droga na szczyt góry jest żwirowa i bardzo wąska. Pojazdy ponadgabarytowe i kampery nie są dozwolone.

pierwotna Góra nazywała się owcza Góra.

  • 1923: wybudowano drewnianą wieżę i kwaterę dozorcy, a górę przemianowano na widokową górę.
  • 1927: Góra została ponownie przemianowana na Mount Coolidge.
  • 1939:cywilny Korpus Konserwatorski wybudował kamienną wieżę widokową i kwaterę dozorcy, która zastąpiła konstrukcje z bali.

na 6023 stóp Mount Coolidge jest najwyższym punktem w centralnej części Parku Stanowego Custer. Ta zabytkowa wieża Strażacka była jednym z ostatnich projektów ukończonych przez cywilny Korpus Ochrony pod koniec lat 30.XX wieku.

Wieża Strażacka Mount Coolidge jest nadal aktywnie wykorzystywana jako centrum obserwacji pożarów i centrum dyspozytorskie dla operacji Parku Stanowego Custer. 1,2 milowa szutrowa droga prowadzi na szczyt, gdzie goście mogą podziwiać panoramę otaczających czarnych wzgórz. Miejsca świadków, takie jak Mount Rushmore, Crazy Horse, The Needles i w pogodny dzień Badlands, około 60 mil na wschód.

eksponaty na zewnętrznym pokładzie opowiadają historię pożaru galeny w 1988 roku, który spalił około 16 000 akrów w parku.

Gordon Stockade otwarte: przez cały rok znajduje się przy autostradzie 16A tuż przy zachodnim wejściu do parku. latem 1874 roku ekspedycja dowodzona przez podpułkownika George ‘ a A. Custera odkryła złoto w Black Hills. Na mocy traktatu z Fort Laramie z 1868 r. region ten należał jednak do Indian równin, a białe osadnictwo zostało zakazane.…

Gordon Stockade otwarte: przez cały rok znajduje się przy autostradzie 16A tuż przy zachodnim wejściu do parku. latem 1874 roku ekspedycja dowodzona przez podpułkownika George ‘ a A. Custera odkryła złoto w Black Hills. Na mocy traktatu z Fort Laramie z 1868 r. region ten należał jednak do Indian równin, a białe osadnictwo zostało zakazane.…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.