zwrot akcji na treningach Yasso 800s

zacznę od tego, że kocham Barta Yasso i kocham yasso 800s. sam wykonałem ten klasyczny trening i przepisałem go niezliczonej liczbie biegaczy, których trenowałem z wielkim sukcesem. Ale myślę, że już czas, żeby się czegoś dowiedzieli. Pracowałem nad tym postem przez długi czas, ponieważ prawie czuję się jak bluźnierstwo biegacza, sugerując nawet zmianę tego wypróbowanego i prawdziwego faworyta. Jestem jednak przekonany, że w imię tego, że wszyscy staramy się być lepsi, to, co wymyśliłem, może pomóc biegaczom w każdym wieku i o wszystkich umiejętnościach, a to zawsze jest mój cel.

zacznijmy od tego, co może być jednym z najbardziej znanych treningów wszech czasów: yasso 800s. przez lata yasso odkrył, że bieganie 800 W tym samym “czasie” (przekształcanie godzin i minut z Maratonu na minuty i sekundy dla 800), do którego strzelał w swoim maratonie, było dobrym wskaźnikiem jego kondycji maratońskiej. Na przykład, jeśli ktoś chciał uruchomić 2:40 maraton, musieliby przebiec 800 W 2 minuty, 40 sekund. Dość łatwo, prawda?

były zwycięzca maratonu Bostońskiego i obecny dziennikarz i autor biegowy Amby Burfoot dalej wyjaśnił trening i jego prostotę.”Między 800, biegać przez tę samą liczbę minut, które zajęło, aby uruchomić powtórzeń,” burfoot napisał. “Szkolenie nie staje się prostsze, ani na tej planecie, ani nigdzie indziej w Układzie Słonecznym.”

zgadzam się! I to naprawdę świetny trening. Dla tych z Was, którzy tego próbowali, wiecie o tym. Ale mam dla Was niespodziankę, która moim zdaniem stwarza większe wyzwanie psychiczne i fizyczne, a tym samym sprawia, że trening jest bardziej specyficzny dla maratonu.

Rosario 800s

jednym z największych wyzwań w maratonie jest po prostu mentalne grindowanie skupienia przez wiele godzin. Lubię treningi, aby przedstawić podobny grind, choć przez krótszy czas, tak często, jak to możliwe. Uważam, że sesje wymagające szybszego i bardziej szczegółowego okresu “odpoczynku/regeneracji” robią świetną robotę zmuszając sportowca do pozostania skupionym laserem przez cały czas. I tak narodził się nowy trening!

zanim podam Ci szczegóły chcę podziękować rówieśnikowi, Steve ‘ owi magnesowi, którego książka zainspirowała wiele nowych treningów, które obecnie przepisuję. Widziałem również podobne treningi od Wielkiego Renato Canova i innych. To tylko mój własny sposób na badanie tego, co robią najlepsi sportowcy na świecie i przekazywanie tych pomysłów masom.

jak działa Rosario 800s

Po prostu weź swój czas Yasso 800 i uruchom jeden 800 W tym tempie, a następnie 800 W 25 sekund wolniej niż to tempo … i powtórz. To jest duża różnica, Rosario 800s nie mają przerw. Całkiem prosta koncepcja. Polecam zrobić cztery mile w sumie. Średnie tempo kończy się na powolnym końcu strefy tempa. I, jak yasso 800s, matematyka działa dla każdego … niezależnie od prędkości.

W Przeciwieństwie Do Yasso 800s, nie jest to koniecznie trening, który musiałbym wykonywać wielokrotnie w całym segmencie treningowym. To dość trudne. W zależności od poziomu doświadczenia możesz wypróbować krótszą wersję (2 do 3 mil) na początku szkolenia, a następnie ukończyć do czterech mil później. Jeśli chodzi o to, kiedy zrobić pełną wersję tego złego chłopca, dla większości ludzi sugerowałbym gdzieś między 10 dni a 4 tygodnie od wyścigu bramkowego. Kiedy jesteś miły i sprawny!

dlaczego one działają

wspomniałem o mentalnym grindzie. Prowadzenie 800 w tempie Yasso będzie” trudną ” częścią. Uruchamianie kolejnych 800 o 25 sekund wolniej, jednak niekoniecznie jest łatwe. Zwłaszcza psychicznie. Musisz się skupić. Musisz się rozdzielić. Umysł nie ma przerwy.

ciało też nie. Podczas wolniejszego 800 będziesz w stanie odzyskać siły i będziesz gotowy na szybszy, ale to znacznie inny bodziec treningowy niż po prostu jogging powoli przez kilka minut. Najlepsze, co mogę powiedzieć, to to, że dostajesz więcej za swoje fizjologiczne pieniądze.

przykład Rosario 800s

podam ci przykład, abyś mógł zobaczyć, jak to będzie działać. Zróbmy trzygodzinny maraton. Nazwiemy ją Sally. Czas Sally yasso 800 to trzy minuty. Tak więc dla Rosario 800 przez 16 okrążeń była na przemian 3:00 i 3:25 na 800. To znaczy, że będzie średnio 6:24 na milę (technicznie 1600). Na koniec treningu przebiegnie 6400 metrów (zaledwie 4 mile) w 25: 36 … Bardzo solidny bieg tempowy. Ma to sens?

spróbuj sam. Podłącz swój czas Yasso i zobacz jak wyglądają Rosario 800s dla ciebie. Potem nadszedł czas, aby uderzyć na tor i dać mu szansę.

zacznę od tego, że kocham Barta Yasso i kocham yasso 800s. sam wykonałem ten klasyczny trening i przepisałem go niezliczonej liczbie biegaczy, których trenowałem z wielkim sukcesem. Ale myślę, że już czas, żeby się czegoś dowiedzieli. Pracowałem nad tym postem przez długi czas, ponieważ prawie czuję się jak bluźnierstwo biegacza, sugerując nawet zmianę tego wypróbowanego…

zacznę od tego, że kocham Barta Yasso i kocham yasso 800s. sam wykonałem ten klasyczny trening i przepisałem go niezliczonej liczbie biegaczy, których trenowałem z wielkim sukcesem. Ale myślę, że już czas, żeby się czegoś dowiedzieli. Pracowałem nad tym postem przez długi czas, ponieważ prawie czuję się jak bluźnierstwo biegacza, sugerując nawet zmianę tego wypróbowanego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.